Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Fren pedalından gelen ıslık sesi!  (Okunma sayısı 8336 defa)

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
Fren pedalından gelen ıslık sesi!
« : 25 Ocak 2009, 23:29:23 »
http://videos.streetfire.net/video/Fren-pedalndan-gelen-slk_501656.htm
Bu ses nerdeyse arabayı aldığımdan beri var beni çok sinir ediyor bi türlü neden olduğunu anlayamadım fren yağı falanda tamam.
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2009, 23:31:43 Gönderen: vw6n »

Ynt: Fren pedalından gelen ıslık sesi!
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2009, 23:39:20 »
usta fren vestınhausunun hava tahlıye hortumlarını bı kontrol ettır ıstersıen onlar hava kacırıyosa bu neden olabılır bıde motorda  tıtrek bı calısma varmı buda hava kacagının nedenlerındendır

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2009, 00:09:47 »
Evet titreyerek çalışma var frenle nasılbir bağlantısı var?

« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2009, 00:30:24 »
o hortum fren westınhausunu ıle eksoz monıfoldu arasında bulunmakta frene basıldıgınıda olusan havayı atıyor boylelıkle calısan aracta fren sısme dıe tabır ettıgımız ses olmuyor eger bu hortumda veya herhangı bı conta vs. kacak varsa bu ıslık sesıne neden olabılır dıe dusundum

« Yanıtla #4 : 04 Şubat 2009, 14:37:12 »
herzaman olmasada bu ses bendede var ama westinhause kaçağı rolanti dengesini alt üst eder stop edecek hale getirir. (frene basılınca) bende rolenti prob. yok.  ama bahsettiğiniz westinghouse taliyesi ile ilgili ise orasını bilmiyorum.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2009, 14:51:19 Gönderen: polomer »

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2009, 23:17:44 »
Westinhaus'a daha baktırmadım acaba fren pedalının orda contadan kaçırıyor falan olamazmı yıpranma falan olabilirmi?

« Yanıtla #6 : 05 Şubat 2009, 03:22:09 »
ufak çaplı kaçaklarda rolanti dengesini bozuyor hatta arabanın kalkışında falan büyük etki yapıyor

« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2009, 13:26:47 »
bu sesi almak için pedala biraz yüklenmek gerekiyo ondan önce dikkat edersek hava sesi geliyo.bende zaman zaman frenlerimin daha zayıf tuttuğu ve hidroliğin tekerlere herzaman aynı ölçüde gitmediği hissine kapılıyorum ama bu sesden önce mi sonra mı onu kestiremiyorum.

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #8 : 05 Şubat 2009, 20:57:51 »
Rolantide çekişte sorunyok canafar maşallah ;)
Frenlerdede tutmama gibi bi durumda yok bu ses genelde arabayı ilk çalıştırdığımda geliyor sonraları geçiyor .