Gönderen Konu: Fan Motoru Gürültüsü YARDIM  (Okunma sayısı 4346 defa)

Çevrimdışı mkkpnar

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 6N
Fan Motoru Gürültüsü YARDIM
« : 17 Temmuz 2014, 19:01:09 »
Arkadaslar merhaba, son bı haftadır radyatör fanı seslı calısmaya basladı , sallantıda mevcut ,ve klimayı calıstırdıgım zaman ugultular cıkmaya baslıyor gurultu kaput dısında bıle rahatsız edıcı sevıyede. Ne yapmam gereklı degıstırmelıyım yoksa idare eder mı ? tamda tatıl oncesı gıtcegımız yerlerde sıcak klıma sureklı acık olucak . yardımcı olursanız sevınırım ;)

Çevrimdışı mkkpnar

• Profili Görüntüle
Ynt: Fan Motoru Gürültüsü YARDIM
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2014, 18:48:02 »
Yardımcı olucak yok sanırım

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2014, 19:15:41 »
Arkadaslar merhaba, son bı haftadır radyatör fanı seslı calısmaya basladı , sallantıda mevcut ,ve klimayı calıstırdıgım zaman ugultular cıkmaya baslıyor gurultu kaput dısında bıle rahatsız edıcı sevıyede. Ne yapmam gereklı degıstırmelıyım yoksa idare eder mı ? tamda tatıl oncesı gıtcegımız yerlerde sıcak klıma sureklı acık olucak . yardımcı olursanız sevınırım ;)

Fan takılı olduğu milde büyük boşluk oluşmuştur, dolayısı ile yalpalıyordur. Fanın orjinali çok pahalı. İyi bir ustaya götür fanı söksün. Fanı tornacıya götürün oraya yeni yuva yapsın. Arkadaşımın 98 polosunu 2006 senesinde aynı şikayetten dolayı bu şekilde yaptırdık, çok sağlam olmmuştu. Arkadaşım kullandığı 2 yıl süresince en ufak problem yaşamadı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı mkkpnar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Temmuz 2014, 01:09:26 »
Fan takılı olduğu milde büyük boşluk oluşmuştur, dolayısı ile yalpalıyordur. Fanın orjinali çok pahalı. İyi bir ustaya götür fanı söksün. Fanı tornacıya götürün oraya yeni yuva yapsın. Arkadaşımın 98 polosunu 2006 senesinde aynı şikayetten dolayı bu şekilde yaptırdık, çok sağlam olmmuştu. Arkadaşım kullandığı 2 yıl süresince en ufak problem yaşamadı.

Bana tamirinin olmadıgını söylediler , parcacidan sordum 125 tl Alman malı var dedi, tornaciya götürürsek maliyeti ne olur acaba ?

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Temmuz 2014, 01:53:21 »
Bana tamirinin olmadıgını söylediler , parcacidan sordum 125 tl Alman malı var dedi, tornaciya götürürsek maliyeti ne olur acaba ?
Biz tamirini yaptırdık. Sizin sorun aynı yerden mi tabi tam bilemiyorum. Fakat biz de o zamanlar orjinalini sormuştuk baya pahalı idi.  Bizde pervanenin takılı olduğu milde boşluk vardı. Komple değişmesi lazım denildi. Biz de başka bir yere götürmüştük. Söktüler ve tornacıya gönderelim dediler. 2006 da tornacı 10 tl almıştı. 10 tl de usta söküp takmaya toplam 20 tl verildi. 125 tl de fazla bir fiyat değilmiş. Sorununu tamamen kaliteli şekilde çözüyorsa sizin tercihiniz. Fakat maşallah her parça alman malı oldu günümüzde.

Çevrimdışı mkkpnar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Temmuz 2014, 10:38:25 »
Çinliler ülkemizi terketmiş  ;D ;D bakalım ins tornaya verilecek kadar az masraf çıkartır , teşekkür ederim  öğretmen ankara  ;)

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #6 : 23 Temmuz 2014, 12:37:06 »
fanın arkasında milin geldiği yerde plastik bir kapak var onu kırmadan sök wd40 sık geçici olarak ses kesilecektir ama tabi vaktin varsa arkadaşın dediğini yaptırman daha doğru.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı mkkpnar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2014, 18:05:08 »
Sanırım wd40 ile yaglama yapabilirim ;) teşekkür ederim