Gönderen Konu: Enjektör Ve Silindir Temizliği  (Okunma sayısı 23734 defa)

Çevrimdışı TankJR

• Profili Görüntüle
Enjektör Ve Silindir Temizliği
« : 01 Ekim 2009, 18:22:01 »
Bugün Sanayide Lastikler Değişirken Biraz Dolaştım.Enjektörlü Arabalar için Silindir ve Enjektörleri Temizlesi İçin Yakıta Karıştılan Bir Madde Tavsiye Ettiler.Aracım LPG'li Olduğu İçin Kullanmam Gerektigini Söylediler Ama Ben Gene Forum'a Danışmadan Atlamak istemedim.Enjektör Uçları Toplu İğne Kadar oldugu İçin Ve Araç LPG'li Oldugu İçin Uçlar Kurum Bağlamıştır Falan Dediler.Çekişten + Performanstan DAha Fazlasını Alır , Yakıttan Tasaruf Edersin Diyolar Forum Ne Düşünüyor Bunun Hakkında ?
Bu Maddeyi Almak Yerine Carbon Clear Yaptırsak Daha mı İi olur ?

-Büyük İhtimal Var ama Birde Yağ Markası Sorucam Ya Servis Castrol Koymuş İimidir Kötü Müdür Siz ne Önerirsiniz 98 Sportline İçin.

Saygılar
İi Forumlar
Almanya'ya Kısa Bir Ara.İtalya'ya Merhaba :)

Çevrimdışı extra_ordinary__

• Profili Görüntüle
Ynt: Enjektör Ve Silindir Temizliği
« Yanıtla #1 : 01 Ekim 2009, 18:40:46 »
temizleyici katkılar uzun süre kullanımda işe yarıyor o da belki yarar belki yaramaz orası malum denedim bizzat gördüm.carbon clear uygulamasını bmw'me yaptırdım o da işe yaramıyor motorun sarsıntısını fazla ve az işemesini engellemedi en temizi bi bosch servise gidip dört enjektörü 100 liraya banyo yaptırıp ayarlatmak.bu işlemden sonra saat gibi olmuştu motor.

castrol zaten yağların kralıdır aynı şekilde kullanmaya devam edin.
hayırlı günler

Çevrimdışı hasan881

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ekim 2009, 18:58:10 »
kalıteli olanları 3-4 depo sonra etkısını gosterır zararı olmaz kullanabılırsın

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Ekim 2009, 22:57:43 »
carbon clean yaptırdıktan sonra halen LPG kullanmaya devam ediceksen hiçbir anlamı yok. ama lpg yi sokturup benzine devam ediceksen bi yararı olabilir. en temizi "extra_ordinary__" nin dediği gibi sökülüp temizlenmesi. ardındanda carbon clean yaptır missss.... (LPG kullanmayacaksan)

Çevrimdışı TankJR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Ekim 2009, 00:13:38 »
LPG'ye Devam Edicem Türkiye Şartlarında Mecburi Bu Benzin Deposuna Dökülen Temizliyicilerden Almak Daha İi Olucak Galiba
Almanya'ya Kısa Bir Ara.İtalya'ya Merhaba :)

Çevrimdışı extra_ordinary__

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Ekim 2009, 00:27:50 »
ben benzinde kullanılacağını düşünerek konuştum kusurabakmayın.silindir temizliği istiyorsanız motorunuzda sekmanlarda aşınma yoksa eğer bor power kullanabilirsiniz tek kullanımda etkisini gösterir diğer katkılar gibi sonucu görmeniz uzun zman almaz ama ben sadece öneriyorum olumlu düşünceleri olan var olumsuz olan var araştırın ona göre kullanın.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 02 Ekim 2009, 19:24:25 »
Bor power in etkisi var bence güçte artırıyor. Benim araç 9yaşında Bor power sonrası 74,8HP öncesini bilmiyorum ama bence imkansız birşey bor powerin etkisi diye düşünüyorum.  Eğer 100tl ise Bosh mantıklı. Sıkıntısız araçla uraşıpda sıkıntı açmak mantıksız sorun olursa dene derim.Sadece Bor Power derim, eksi yanı yok bildiğim kadarıyla.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı hellfire39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Mayıs 2014, 23:21:38 »
bunun için en iyi alman malı würth enjektör temizleyicisidir. yakıt deposuna atılandan...

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Mayıs 2014, 23:35:22 »
wurth lerin dizellerde ise yaradigini cok gordum.
ama depoda bekletmemek gerek, uzun yola cikarken falan katkiyi yakita ekleyip tempolu gitmek en sagliklisi.
ama carbon clean daha iyi sonuc veriyor.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #9 : 07 Mayıs 2014, 08:59:07 »
Bütün bu katkılar pazarlama tuzağı en iyisi yukarıda denilen gibi 4 enjektörü söküp debileri ayarlanıp temizlenip tekrar yerine takılmasıdır.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #10 : 07 Mayıs 2014, 13:43:00 »
vallahi ben ustaya malzemeye para vermedim söktüm enjektörleri benzin dağıtıcıyı egr yi kendim temizledim yeniden taktım malzeme parası 20 TL. işçilik 0 aldığım haz Maldivlerde kızgın kumlardan serin sulara... ;D
Red Machine!!!

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #11 : 07 Mayıs 2014, 14:42:19 »
bizim arabalarda egr var mı? varsa yeri neresi biz de sökelim temizleyelim, ayrıca enjektörleri, benzin dağıtıcıyı, egr yi sökmek zor mu? hangi takımlar lazım? temizledikten sonra fark oluştu mu?

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Mayıs 2014, 15:53:03 »
Bütün bu katkılar pazarlama tuzağı en iyisi yukarıda denilen gibi 4 enjektörü söküp debileri ayarlanıp temizlenip tekrar yerine takılmasıdır.
katkilar neden pazarlama tuzagi olsun?
dizellerde duzenli kullanildiginda wurth mesela cok ise yariyor.
4 enjektoru sokup kendiniz neresini temizliyorsunuz ki?
sokup temizletmek iyidir evet ama ultrasonic temizlik yapmak gerekir.

vallahi ben ustaya malzemeye para vermedim söktüm enjektörleri benzin dağıtıcıyı egr yi kendim temizledim yeniden taktım malzeme parası 20 TL. işçilik 0 aldığım haz Maldivlerde kızgın kumlardan serin sulara... ;D

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #13 : 07 Mayıs 2014, 20:45:50 »
katkilar neden pazarlama tuzagi olsun?
dizellerde duzenli kullanildiginda wurth mesela cok ise yariyor.
4 enjektoru sokup kendiniz neresini temizliyorsunuz ki?
sokup temizletmek iyidir evet ama ultrasonic temizlik yapmak gerekir.
Erdem usta ben aracımda bulunamayan kronik bir sorun üzerine tüm sistemi elden geçirmiştim konusu da vardı ama site bozulunca konular silindi.Kısaca özetleyim gaz kelebeği temizliği için sökmek gerekti ama 2 cıvatası daha önceden yalama yapılmış bu yüzden emme manifoldu ile birlikte hepsini sökmüştüm sonra elimde bulunan bilimum temizlik malzemeleri kimyasallar gerekli ekipmanlar ile birlikte temizliği yaptım hazır sökmüşken enjektörlerden de şüphelendik komple söküp çıkardım enjektörlerin uçları simsiyah kurumdu saatlece weber dahil egr ile birlikte enjektörleri ve diğer tüm mazlemeleri temizledim hortumlar kelepçeler ve diğer bağlantılarıda yeniledim sonra hepsini montajladım. Aracımın arızası başka yerden çıktı ama bahaneyle hepsi elimden geçti.
 Ultrasonic temizlikten anlamam hiç yaptırmadım ama kimse aracımı benden itinalı temizleyemez varsa buyursun gelsin kıyaslamaya açığım. Artısı var mı derseniz Resül size anlatsın aracımı bozuk halde kullanmıştı...
Katkı malzemelerine lafım yok isteyen kullanır istemeyen kullanmaz ben 3 yıl süreyle her yağ değişiminde bor kullanmıştım ama artık kullanmıyorum...
bizim arabalarda egr var mı? varsa yeri neresi biz de sökelim temizleyelim, ayrıca enjektörleri, benzin dağıtıcıyı, egr yi sökmek zor mu? hangi takımlar lazım? temizledikten sonra fark oluştu mu?
Sportline da egr görünür biçimde ayrı bir parça olarak dist.orada gözüküyor 6n AEE lerde ise enjektörlere benzin dağıtan weberin en sağında takılı halde duruyor dist.hemen önünde altta görünür.Tek metal tırnaklı klips ile bağlı.Sökmesi zor değil hava filtresini sökünce enjektörleri görürsün.elektrik fişlerini sök,sonra üzerindeki elektrik kablolama tesisatını plastikten ayır çek enjektörleri parça ile birlikte eline gelsin götür eve istediğin kadar temizle aynı şekilde montajla.Fark mı aracımın torkunu kapasitesine kadar bana hissettiriyor mu yaşına rağmen işte bana göre farkı yeter.Benim tüm sistemim yenilendi tek motor içine girmedik.lpg de devre dışı.Belki bu yüzden nefes alıyor aracım.
Tavsiye ederim...
Red Machine!!!