Gönderen Konu: egzoz emisyon  (Okunma sayısı 3786 defa)

Çevrimdışı hunteronur

• Profili Görüntüle
egzoz emisyon
« : 01 Nisan 2014, 10:56:08 »
Arkadaşlar ben muayene ile birlikte tüvtürkte egzoz emisyon ölçümüne girdim.Adam aracımın zehirli gaz attığını normalde egzozdan bırakılacagını söyledi fakat geçirdi.Sonrada gaz ve benzin filtrelerini değiştir dedi. Hem yakıtımın düşeceğini söyledi falan filan. Sizce başka bi şey yapmam gerekir mi yoksa filtreleri değiştirmem yeterli mi.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
Ynt: egzoz emisyon
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2014, 11:30:17 »
Eğer lpg li araçla tuv e giderseniz orda çoğu araç kalır. Katalizor seçeneği ile ilgili bilgisayarda bir bölüm var onu yok yapmazsa lpg de egsoz değerleri takılıyor.

Bu nedenle dışarıda pul almak daha mantıklı
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı hunteronur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2014, 11:34:18 »
ben takılmadım sadece adamın dediği aklımda kaldı. harbiden değiştirim mi filtrelerimi.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2014, 12:36:36 »
Tüve
bakarsan oohooooo işimiz var. Tüv önce bu ülkede yakıt temizmi? Yurtdışında 300 euroya satılan aracı burda Türk milleti 13-14 binden biniyomu bakımları parçaları pahalımı bunu gözden geçirsin sonra avrupa standartlarını uygulamaya çalışsın :bekleriz:
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #4 : 05 Nisan 2014, 13:53:27 »
benimki katalizörsüz araç diye geçiyor evrakta, muayenede, değeri 3.5 a kadar kabul ediyor. neyse istasyonda cihazı bağladı eleman sonra tatmin olmadı bir daha taktı. bir sorun mu var? diye düşündüm kendi kendime, sonra baktım 0.18 cıktı değer eleman da ben de şaşırdık. son çıkmış yada daha çıkmamış Euro değerlerini karşıladık yani. bu arada katalizör var arabada ama çok da sağlam kaldığını sanmıyorum :)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2014, 21:14:01 »
Arkadaşlar ben muayene ile birlikte tüvtürkte egzoz emisyon ölçümüne girdim.Adam aracımın zehirli gaz attığını normalde egzozdan bırakılacagını söyledi fakat geçirdi.Sonrada gaz ve benzin filtrelerini değiştir dedi. Hem yakıtımın düşeceğini söyledi falan filan. Sizce başka bi şey yapmam gerekir mi yoksa filtreleri değiştirmem yeterli mi.

ben takılmadım sadece adamın dediği aklımda kaldı. harbiden değiştirim mi filtrelerimi.

Zaten düzenli olarak değiştirmeniz gerekir.
Akıl yaşta değil baştadır.