Gönderen Konu: ECU eloktronik kontrol ünitesi problemi  (Okunma sayısı 12661 defa)

Çevrimdışı smaster

• Profili Görüntüle
ECU eloktronik kontrol ünitesi problemi
« : 23 Mayıs 2009, 21:51:37 »
98 polo stop la ilgili arıza çözüm yeni başlıkta toplamak istedim...

araçta yavalşadıgımda durmak istediğimde dururken stop problemi vardı..
buji-kablolar-ateşleme bobini-boğaz kelebeği ... akla gelebilen tüm bakım temizlik tamirat değiştirme yapıldı ama çözülemedi ve..

arkadaşlar bugun yine gittim vw servise izmir de özel s.nezir volkswagen servisi usta saolsun baya ilgilendi.. arabanın teknik dökümlerinin fotokopisini verdi ayrı ayrı vag-com ve vw orjinal arıza yazılımına bağladı motor blok okumaya girdik tek tek değerleri okuduk servis dökümanlarında otomatik vitesli aracın devri 750-850rpm olmalıdır diyor benim araçta 640-670rpm gözüküyor.. benim araca ait:
ekran grubu 1
660rpm sogutucu sıvı sıcaklığı 100derece lambda voltajı 0-0.1 dalgalı ayar koşulları 00000000
ekran grubu 2
640 rpm enjeksiyon suresi 3,5-4,2 akü 13,5V emme hava sıcaklığı 64derece
ekran grubu 3
670rpm motor yükü 29% kelebek valf açısı 6derece valf konumu 18%civarı
ekran grubu 4
660rpm motor yükü 29 %

burda benim araçta devir 640-670rpm seyrediyor olması gereken 750-850rpm miş ekran grubu 3 teki kelebek valf açısı 9-20 arası olmalıymış devir düşük oldugundan 6dereceymiş diğer blok degerleri aynı olması gerektiği gibiymiş...

sorun ECU olarak söylediler..
bu ECU canavarı tamir olurmu? tamirden kastım yazılımla devir yükseltilebilirmi? 750-850rpm.. yada kazalı araçlardan sökülen ECU nerden buluruz..

bu pololarda fabrikasyon hatasıymış.. vw buna bir çözüm bulabilirmi
aracım:
98polo 1.6 otomatik
AEE motor
Parça seri no: 032 906 030S

tamir edebilen yada sağlam bir çıkma önerilerinizi bekliyorum diğer stop eden poloların nedenide buymuş
saolsun özel izmir s.nezir vw servis ustaları

bide lpg de sorun sık yaşandıgı için bir lpg ustası manifolt a bir hava girişi ekleriz yanma oranını artırıp devri 750-850 değerine çıkarırız sorun giderilir dedi..

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
Ynt: ECU eloktronik kontrol ünitesi problemi
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2009, 22:28:39 »
merhaba
   ekran grubu 1 de kontroller 80 derece yapılır.

araç beyni  değişimi en son yapılacak işlemdir

tam olarak adaptasyon yapılabildimi?
  beyinden boğaz kelebeğine gelen voltaj  vs ölçümler yapıldımı ?

login kod dediğimiz özel kodlar var  farklı modellerde  uygulamalarım oldu ama aee de hiç denemedim araştırmam  lazım..kodlar aee de de geçerliyse veririm tarif ederim  ustan uygulamasını yapar...

oda olmassa rölantini ayarlayacak başka bir yol daha var onu tarif ederim kurtulursun derdinden merak etme..
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı smaster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2009, 22:51:52 »
merhaba
   ekran grubu 1 de kontroller 80 derece yapılır.
    araç beyni  değişimi en son yapılacak işlemdir
 tam olarak adaptasyon yapılabildimi?
  beyinden boğaz kelebeğine gelen voltaj  vs ölçümler yapıldımı ?
  login kod dediğimiz özel kodlar var  farklı modellerde  uygulamalarım oldu ama aee de hiç denemedim araştırmam  lazım..kodlar aee de de geçerliyse veririm tarif ederim  ustan uygulamasını yapar...
   oda olmassa rölantini ayarlayacak başka bir yol daha var onu tarif ederim kurtulursun derdinden merak etme..
daha önce farklı ısılarda da kontrol edildi devir hep 640-660-670rpm lerde oynayıp durdu
beyni değiştirmeden halledersek sana minnettar olurum..
tam olarak adaptasyon yapıldı bikaç defa yaptırdınm orjinal vw yazılıma baglıydı ordan kontrol ettik.. ustana yaptır demişsinde ustalar hemen parça değiştirme taraftarı oluyor ayara ikna edebilirsem ii olur.. izmirde yapabilecek tanıdıgın biri varmı..
login kod ları göndersen de bi incelesem aylardır bu konuyu netten araştırıyorum..
rölanti ayarlayacak yoluda tarif etsen onuda araştırırdım....
şimdiden çokk teşekkür ederim

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2009, 09:39:25 »
şu motor yükü dikkatimi çekti   %29 larda onu  distirbitörden 18-20 civarlarına bi düşüttür sonra yine görüşelim ...
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı smaster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2009, 19:49:33 »
şu motor yükü dikkatimi çekti   %29 larda onu  distirbitörden 18-20 civarlarına bi düşüttür sonra yine görüşelim ...
onu artırıp düşürdüm değişen bişey olmadı 19-21% du gaz kelebeği açısını 3-4 lere düştü  artırmak tekrar yükselttim... vag-com la login kodlar giriliyor ross-tech ten yardım istedim onlar teknik servis değilim diye yardımcı olmadılar.. vag-com resmi lisanslı ürünün varsa ross-tech ten benim beyne ait dataları istersen verirlermi bi sorsan

Çevrimdışı smaster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Mayıs 2009, 11:02:29 »
şu motor yükü dikkatimi çekti   %29 larda onu  distirbitörden 18-20 civarlarına bi düşüttür sonra yine görüşelim ...
slm .. nasılsın.. bi formdada demişlerki  polo 98 1.6 aee motor un ecusu 032-906-030-s olanlar hatalıymıs aslında ecu su 032-906-030-ac olcak demiş biriside.. ustam sen vag-com lisanslı kullanıcısı ısen ross-tech ten sorsana label files ı varmıymıs  benim araca.. yada vag comla hex kodu gırerek rolantı devrini artırılabiliyormu.. vagcom u biraz inceledimde cesitli ayarlar yapılıyormus ..

Çevrimdışı smaster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2009, 14:41:36 »
izmirde en iyi en eski 1 numara denecek bir vw ustası bılen varmı.. her usta ayrı telden calıyor..

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2009, 17:07:52 »
yanlış anlamayın ama polon var boğaz kelebeği derdin var >:( allah kolaylık versin çevremde poloya hevesli olanları bu konu hakkında uyarıyorum inş.sorunu çözersiniz. :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı smaster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2009, 09:17:38 »
yanlış anlamayın ama polon var boğaz kelebeği derdin var >:( allah kolaylık versin çevremde poloya hevesli olanları bu konu hakkında uyarıyorum inş.sorunu çözersiniz. :)
bugünde boğaz kelebeğini değiştirip deneyeceklerdi... bu kelebek arıza yazılımında ben arızalıyım demezmi sonuçta elektromekanik bir parça.. bakalım ondan ne haber çıkacak..

Çevrimdışı smaster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Haziran 2009, 21:53:57 »
bu sanayide ne kadar gezdiğim usta varsa aldığı parayı haketmiyor.... hepside baktık bişi yok borcun şu kadar deyip alıyor yazıklar olsun ustayız deyip geçinen insanlardan gına geldi... ne vosmer ne özel s.nezir usta ne süleyman aguş usta hiçbiride bişeyden anladığı yok... arabada sorun yok deyipte dükkandan çıktıgmda araba da stop problemi var .. arabanın el frenini çekip vitesi d ye getirip gaz verip çek gaz verip çek rölanti 300-400-500rpm lere kadar düşüp stop ediyor benzinde.. çözemedik demeye yüzleri yok bişey yok deyip göndermeye alışmışlar. :( :(

Çevrimdışı smaster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Haziran 2009, 00:26:22 »
ecu sağlam mışşş.. kronik hata da değilmiş.. sorun lpg enjektörlerinden .. arızalı değil ama benzin enjektörleri gibi seri açıp kapatamadığı içinmiş.. atiker horizon tipte enjektör taktı allaha şükür sorunu çözdü...

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Haziran 2009, 11:09:55 »
geçmiş olsun hocam :)
golf 4 1,8 Highline