Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Düşük Hararet Sorunu  (Okunma sayısı 87821 defa)

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
Ynt: Eyvah hararet göstergem çalışmıyor
« Yanıtla #42 : 06 Ekim 2007, 11:42:15 »
Arkadaşlar benim motor sizinkilerden farklı.Yöntemde doğru, radyatörün alt hortumunu takip et devirdayma ulaş .Arabamı başka bir ustaya götürdüm oda aynı şeyleri söyledi.Sonuç itibariyle bugün sabah onbirden akşam saat beşe kadar sanayide aks başlarını ve termostatı değiştirmek için uğraştık. Usta önce şarj dinamosunu söktü sonra klimanın motorunu söktü ama borularını sökmeden, yani gazını boşaltmadan zor da olsa termostatı seğiştirdi. nasıl resim yükleyeceğimi çözebilirsem fotolarıda koyucam. Yani anlıyacağınız 35 lira termostat 35 lira da işçilik toplam 70 liraya tamamdır.

Yapılan işlere göre işçilik fiyatı normal.Termostat fiyatı da 25-35 arası zaten.
Keyifli sürüşler dilerim.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı tonguc

• Eskort mu alsaydım acaba
« Yanıtla #43 : 06 Ekim 2007, 14:36:13 »

benim motorum işte bu

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #44 : 06 Ekim 2007, 20:07:38 »
Şoke oldum :o ilk kez böylebir clasic motoru görüyorum 1,8 demek ilginç heralde bu tr'de pekfazlayok neyse sorunu hallettiğine sevindim fiyatta uygun :tamamdir

Çevrimdışı tonguc

• Eskort mu alsaydım acaba
« Yanıtla #45 : 06 Ekim 2007, 21:36:33 »
1,6 motor 1,8 değil
 :tamamdir

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #46 : 06 Ekim 2007, 21:46:38 »
Pardon rakam pek net olmadığından 1.8 gibi okudum

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #47 : 07 Ekim 2007, 02:34:00 »
Polo Classic, 1.6 100'lük motor işte. :)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #48 : 07 Ekim 2007, 03:00:37 »
1.6 98 model gördümde bunu İlk kez gördüm iyide oldu gördüğüm

Düşük Hararet Sorunu
« Yanıtla #49 : 02 Ocak 2009, 15:14:23 »
Arkadaşlar aracımın hararet göstergesinde bir sorun var sanırım.Normal şartlarda motoru çalıştırdıktan 10-15 dk. sonra hararetin 90 a gelmesi ve orada sabit kalması lazım.1 ay kadar öncesine kadar benimde öyleydi. Fakat son zamanlarda araç hareket halindeyken gösterge 65 taş çatlasın 70 dereceyi geçmiyor.Ama alıp 15 dk. kadar rolantide bıraktığımda hararet 90 ı buluyor. Tekrar hareket ettiğimde yine 70 in altına düşüyor.Motor soğuk çalıştığı içinde haliyle arabam fazla benzin yakıyor.Termostatta sorun olsa hiç 90 a gelmez.Sorun nerden olabilir sizce bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı G60

• Otomobil
Ynt: Düşük Hararet Sorunu
« Yanıtla #50 : 02 Ocak 2009, 15:25:33 »
evet hararetin normal seviyenin üstüne çıkması engellemektir.

çalışma prensibi ise motor sıcaklığını belli bir seviyede tutmaktır ne az nede yüksek hararet.
açma seviyesine geldiği zaman yani suyun sıcaklığı yükseldiği zaman. motordaki suyu radyotöre gönderirir.
burdada fan müşüru devreye girer ayrı olarak fanı devreye sokar.

sizin sorununuz termostat ile ilgili gibi. motor normal bir hararet derecesine gelmeden termostatı açıyor ve motor daki suyu tam ısınmadan direk olarak radyotöre gönderiyor ve motor ısınmıyor. bu şekilde de radyotöre gönderilen sıcak su hareket esnasında ruzgarın etkisiyle soğuyarak motora geri dönüyor ve ısınma gerçekleşmiyor.
trafik dede önden ruzgar almadığı için hareret normal derecesine geri dönüyor.
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #51 : 02 Ocak 2009, 16:53:14 »
sorun bu ise termostatı değiştirmem mi gerek?

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #52 : 03 Ocak 2009, 01:42:02 »
Saydam arkadaşımızın yazdığından yola çıkarak, sorun termostat gibi gözüküyor. Hem termostat, hemde fan müşürünü değiştirmekte fayda var.

« Yanıtla #53 : 03 Ocak 2009, 18:21:50 »
bugün termostatı değiştirdim fakat sorun devam ediyor usta da çözemedi fan müşiriyle alakalı olduğu nu sanmıyorum çok mantıksız kafayı yiycem sizin araçlar yaz kış 90 da değil mi? Ustanın söyledeiğine göre kışın bu şekilde olması normal olabilirmiş ama bana pek mantıklı gelmedi siz ne dersiniz?

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #54 : 03 Ocak 2009, 18:57:14 »
bugün termostatı değiştirdim fakat sorun devam ediyor usta da çözemedi fan müşiriyle alakalı olduğu nu sanmıyorum çok mantıksız kafayı yiycem sizin araçlar yaz kış 90 da değil mi? Ustanın söyledeiğine göre kışın bu şekilde olması normal olabilirmiş ama bana pek mantıklı gelmedi siz ne dersiniz?

aynı şey benim başımda da var... başka başlıklar altında da yazmıştır... 90 a geliyor gösterge sonra bir anda iniyor en sona. canımı sıkıyor açıkçası anlamıyorum neden böyle oluyor. hadi hızlı giderken soğudu diye düşünüyorum ama o kadar da hazılı gitmiyorumki sona inecek kadar. ilginç olan sorunun hepmizin başına geliyor olması. Outro(Tuna) geçen gün bana "bizim pololara kış gelince bir şeyler oluyor" demişti çok doğru dediği.

buna bir çözüm bulmak lazım
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

« Yanıtla #55 : 03 Ocak 2009, 19:54:01 »
Haklısın işin kötü tarafı yakıt tüketimi de artıyor motor soğuk olunca.Ama tüm pololarda aynı değil bu olay.Bir yerlerde bir sorun var ama nerde....