Gönderen Konu: Bagaj Amartisörleri Ve Emniyet Kemeri Hakkında  (Okunma sayısı 4777 defa)

Çevrimdışı scinpolo

• Profili Görüntüle
Bagaj Amartisörleri Ve Emniyet Kemeri Hakkında
« : 14 Şubat 2012, 20:24:39 »
Arkadaşlar arabanın bagajını açtığımızda yukarıda sabit durmuyor kapanıyor ne yapabiliriz yağlanmasımı lazım yoksa değişmelimi ne kadardır.diğer bir konu ise 3.ay muayeneye giricem şoför tarafı emniyet kemeri çalışıyor fakat geri sarmıyor öyle kalıyor ama kilit mekanızmada sorun yok sizce bu şekilde muayeneden geçermi o sorunuda nasıl çözebilirim önerileriniz neler...

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: BAGAJ AMARTİSÖRLERİ VE EMNİYET KEMERİ HAKKINDA
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2012, 21:00:32 »
Arkadaşlar arabanın bagajını açtığımızda yukarıda sabit durmuyor kapanıyor ne yapabiliriz yağlanmasımı lazım yoksa değişmelimi ne kadardır.diğer bir konu ise 3.ay muayeneye giricem şoför tarafı emniyet kemeri çalışıyor fakat geri sarmıyor öyle kalıyor ama kilit mekanızmada sorun yok sizce bu şekilde muayeneden geçermi o sorunuda nasıl çözebilirim önerileriniz neler...
bagaj amortisorlerinizi degistirin 15 20 tl biseydir muaynede kemerin geri sarmasi problem olmuyo diye biliyorm cunku benmkide sofor tarafi sarmiyo muayneden gectim  :D

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
Ynt: BAGAJ AMARTİSÖRLERİ VE EMNİYET KEMERİ HAKKINDA
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2012, 21:32:08 »
Bence deneyin geçemezseniz yaptırırsınız kemerinizi. Çünkü sıfırına 300, 350, 400 tl fiyat çekiyorlar çıkmasıda zaten eski oluyor sarması iyi olmuyor universal takılıyor 40 tl ye. Ama onlarda ne kadar düzgün çalışır şüpheli.

Bence yağlanma çok oluyor o yüzden kemeri bir güzel silin kenarlarındaki yağlar filan gitsin belki sarmasında biraz düzelme olur.
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2012, 21:37:40 Gönderen: bunalan »

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
Ynt: Bagaj Amartisörleri Ve Emniyet Kemeri Hakkında
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2012, 21:40:52 »
bagaj kapağı havalar ısınınca normale dönecektir muhtemelen (geçen yaz sağlam olduğunu düşünerek) emniyet kemerleri içinde silikon sprey faydalı oluyormuş  :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Şubat 2012, 00:47:12 »
Bagaj kapağı amortisörünü değiştirin tanesi 20 tl. Geçen yaz bagaj çok sert biçimde kafama düştü, basit bir şey gibi görünse de bence ihmal etmeyin çok can yakıyor çünkü :) Emniyet kemeriyle ilgili sorun yapmazlar benim de geriye sarmıyor ama 2 ay önce rahatça geçtim muayeneden.

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2012, 00:55:39 »
bende diyordum acaba sadece benımkı mı geriye sarmıyor :))

Çevrimdışı scinpolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Şubat 2012, 08:35:10 »
bak bu emniyet kemerinin bu şekildemuayeneden geçmesi iyi.bagaj amartisörlerini kendim değişebilirmiyim acaba bir de arabayı aldığım arkadaş torpidoyu yapıştırmış hiç açılmıyor bakma vaktimde pel olmadı acba yapıştırmayı sökünce kapak elimde kalırmı bilemiyorum ama o kapak değişiyormu ki arkadaşlar (torbido kapağı)

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Şubat 2012, 10:31:10 »
bak bu emniyet kemerinin bu şekildemuayeneden geçmesi iyi.bagaj amartisörlerini kendim değişebilirmiyim acaba bir de arabayı aldığım arkadaş torpidoyu yapıştırmış hiç açılmıyor bakma vaktimde pel olmadı acba yapıştırmayı sökünce kapak elimde kalırmı bilemiyorum ama o kapak değişiyormu ki arkadaşlar (torbido kapağı)

torpido kapağı değişebilir, zaten bi çevirmeye felan denk gelirseniz polis o kapağı açabilir.
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb