Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Düşük Hararet Sorunu  (Okunma sayısı 87840 defa)

Çevrimdışı nihat

• nihat
Düşük Hararet Sorunu
« : 30 Ağustos 2007, 12:16:52 »
Normalde yüz ikiyüz metre gittğimde gösterge tam ortada sabitleniyordu.Akşam birkaç kilometre gitmeme rağmen ibre oynamadı.Fan çalışıyor.Deneyimi olan arkadaşlar paylaşırlarsa çok sevinirim.Aynı zaman da herkese merhaba. Ben henüz polocuyum. Saygılar.
http://<a href=" at Urlal.com src="http://i1101.hizliresim.com/2011/1/30/454.jpg"></a>

Ynt: Eyvah hararet göstergem çalışmıyor
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2007, 12:21:10 »
Aracını Rolentide biraz çalıstır bakalım ibrede hareket yoksa buyuk ihtimal termostta bi sorun vardır, Bu arada Aramıza Hoşgeldin, Daha fazla bilgisi olan arkadaslar en kısa zamanda konu ile ilgiliş görüşlerini sizinle paylaşırlar. :tamamdir

Çevrimdışı nihat

• nihat
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2007, 12:30:49 »
Hoşbulduk Eralp arkadaşım.İlgin için teşekkür.Şimdi bineceğim.Dediğini yaparım.Heralde sanayi yolu gözüküyor. Bizim burada servis yok.
http://<a href=" at Urlal.com src="http://i1101.hizliresim.com/2011/1/30/454.jpg"></a>

« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2007, 12:36:00 »
Bu arada aracın 2000 polo imiş ama 6n2 galiba resimdeki kasadan,

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2007, 12:50:14 »
Büyük bir ihtimalle aracın termostatı arızalandığında çııkartılmış ve yeniden takılmamış arabanda şu an termostat yok.Çünkü aynı durum bendede var ve hararet göstergesi 2-3 Km de oynamıyor.Ben eylül ayı sonuna doğru taktıracağım,bu aralar nasılsa Antalya da havalar sıcak ve bir süre sonra motor ısınıyor,ama kışın zor ısınır o zaman sorun yapar ve fazla benzin yakar.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı nihat

• nihat
« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2007, 23:43:07 »
   Eralp kardeş arabam tam o arabadan.Arabama bayılıyorum.Onunla bir kaç kere de uzun yola gittim hiç beni üzmedi.Hararet göstergesi bazan hiç oynamıyor.birkaç yüz metre gidince kendi kendine düzeliyor.Bu da sadece bu günlerde oldu.Gösterge paneli ile aram iyidir bir gözüm hep ordadır.Daha önce olsaydı bilirdim.
   Yusuf kardeş termostat olmazsa fan çalışırmı?Fan çalışmazsa hararet yapmazmı? herkese selamlar

« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2007, 23:44:53 »
Termostat olmazsa fan açamazki bir cihaz, fanı aç komutunu termostattaki ısı algılamasıyla okur.

« Yanıtla #7 : 31 Ağustos 2007, 23:46:07 »
Allah kaza bela göstermesin bendede 2000 model (6N) bir eski kasası var,Ben aldıktan bi kaç ay sonra senin kasalar çıktı, Bende memnunum aracımdan sorunsuz geziyor.

Shot with KODAK C330 ZOOM DIGITAL CAMERA at 2007-08-20
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2007, 23:49:33 Gönderen: volksport »

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #8 : 01 Eylül 2007, 19:08:05 »
Termostat olmazsa fan açamazki bir cihaz, fanı aç komutunu termostattaki ısı algılamasıyla okur.

Valla arkadaşlar şuan benim araçta 5 Temmuzdan beri içinde pimli bir parça ve yaylı olan termostat seti sökülü vaziyette arabanın bagajında alet çantasının içinde duruyor yeniside takılmadı.Araba 5-10Km gittikten sonra hararet göstergesi ancak 70 e doğru geliyor arabayı zorlarsam ve şıkıştırırsam  90 a ancak geliyor ve bir süre sonra 90 'ı geçecek gibi olursa fan devreye giriyor ve harareti 90 da sabitliyor.Normal devirde ve rampa aşağı gidersem ve araba hava akımını iyi alırda rüzgarlanırsa gösterge 70 ve altına kadar tekrar düşüyor.Temmuz ayından beri bu şekilde 1500 Km uzun yol olmak üzere 3000 Km yaptım hararet konusunda herhangibir sorun çıkmadı.
Bu konuda diğer arkadaşlar da tecrübe ve fikirlerinide paylaşırlarsa sanırım konu daha bir açıklığa kavuşacak gibi.
 Ayrıca o parçanın resmini bir ara çekip bu topiğe göndereceğim.

« Yanıtla #9 : 03 Eylül 2007, 12:51:04 »
Merhaba Arkadaşlar...

Yeni üye oldum çok başarılı bir forum doğrusu...Ben 2 hafta önce bir 97 6n aldım,Klimalı.Hararet göstergesi bir türlü 90 Dereceye yükselmiyor.Yoğun trafikte biraz yükselsede Otobanda sıfıra kadar düşüyor.

Bundan önce kullandığım 98 Model Polomda da aynı sorun vardı Termostat değişmişti ama sorun çözülememişti bu seferde yine bu kadar para verip aynı şeyin başıma gelmesini istwmiyorum...

« Yanıtla #10 : 03 Eylül 2007, 13:02:13 »
Malesef termostadında problem olma olasılığı yüksek. Poloların göstergeleri 90 da sabittir. En çok yapılan hata orjinal olmayan termostadların kullanılması ve iyi bir ustaya taktırılmaması... :-\

« Yanıtla #11 : 03 Eylül 2007, 13:33:06 »
beni de şüphelendirdiniz şimdi. benim araç da 2 3 km gidince 90'ı buluyor hararet göstergesi. Termostat devrede olunca ne kadar zamanda 90 oluyor ?? yani bu işin normali nedir?
gaz ver...

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #12 : 03 Eylül 2007, 18:28:13 »
beni de şüphelendirdiniz şimdi. benim araç da 2 3 km gidince 90'ı buluyor hararet göstergesi. Termostat devrede olunca ne kadar zamanda 90 oluyor ?? yani bu işin normali nedir?

Normalde bu mevsimde dediğiniz gibi 2-3-4 Km gidince araba 70-90 arası göstergeye gelir 90 geçmeye başladığında termostat açar ve fan devreye girerek aracın 90 dereceden yukarı ısınmasını engeller.Aldığı hava akımına göre bir süre sonra 70-90 arası dengelenir zaten.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
Ynt: eyvah hararet göstergem çalışmıyor
« Yanıtla #13 : 03 Eylül 2007, 18:40:16 »
Arabamda arızalı olduğu için şu an takılı olmayan termostat parçası

By yusufakkir