Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Distribütör tamiri (Polo)  (Okunma sayısı 60425 defa)

Ynt: Distribütör tamiri (Polo)
« Yanıtla #42 : 29 Mart 2015, 19:53:02 »
arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama yardıma ihtiyacım var benim 99 model aee motor da distribütör arızalı aynı şekilde olaylar vardı söktüm baktım hem sağa sola hem de bir yerlere sürtüyor içindeki parça çıkma nerden bulabilirim acaba alper abi demişsiniz ama ona nerden ulaşabilirim? markası bosch distribütörün.

« Yanıtla #43 : 29 Mart 2015, 22:13:31 »
golf oto alper serbest
0533 812 38 18

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #44 : 30 Mart 2015, 16:50:02 »
arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama yardıma ihtiyacım var benim 99 model aee motor da distribütör arızalı aynı şekilde olaylar vardı söktüm baktım hem sağa sola hem de bir yerlere sürtüyor içindeki parça çıkma nerden bulabilirim acaba alper abi demişsiniz ama ona nerden ulaşabilirim? markası bosch distribütörün.

Hocam benim elimde var çıkma orjinal bosch içindeki parça ayrı satılıyor ama Türkiyede satılmıyor. Uygunsa uygun bi rakamdan size verebilirim 2 sene garantide veririm

« Son Düzenleme: 15 Haziran 2015, 10:32:42 Gönderen: speedystop »
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı necosony

Otomobil
    polo sportline
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #45 : 10 Haziran 2015, 20:49:17 »
arkadaşlar selam
bende vw 1999 polo 1.4 motor sportline aldım. birkaç gün kullandıktan sonra araçta aniden yığılma kerkinme tekleme durumları oluştu. forumlarda onlarca sebepten bahsediliyordu. hepside yüzlerce lira maliyetli şeylerdi. ben gaz kelebeğini temizledim hava filtresini değiştirdim. bugün sanayiye gittim usta deneme sürüşü yaptı teşhisi koydu. ateşleme bobini dedi. ben de eğer değilse almak istemiyorum dedim. parçacıdan emanet bobin geldi taktık sonuç aynı. ben distrübütöre bakmasını istedim . ordan olmaz dedi ve ben ordan ayrıldım. bu arada bujileri yeniledik. akşam iş çıkışı klasik woswos tamircisi arkadaşım ahmete gittim direk distrübütörü açtı ve ne görelim tevzi makarası ortası yanık. her yer kıvılcımlarla bozulmuş. zımpara ile temizleyip sprey sıktık. içinde bir direnç olduğunu ve değiştirmem gerektiğini söyledi. tekrar topladık ve hareket ettim, 500 m gitmeden yığılan araba canavar olmuştu.  ardından sanayiye gittim tevzi makarasının yenisini aldım. bu akşam kendim takacağım. sonuç daha iyi olacak sanırım.makaranın resmini sonra atarım. ustalara kalsa beyin ateşleme bobini buji  kablosu hep değişecekti. biraz elinden iş gelen sorunu kendi çözebilir yüzlerce lira gereksiz masraftan kurtulabilir. arızasız günler dilerim

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #46 : 12 Haziran 2015, 01:20:33 »
Paylaştığınız için teşekkürler, umarım sorun temelli çözülür.

Güvenli sürüşler.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı suat bilgin

Otomobil
    polo 6n
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #47 : 25 Haziran 2015, 18:19:56 »
benim aracımda da kronik bir sorun var.acaba bu distiributor dan mı. yavasladığımda hızım 20 -30 km kadar düstüğünde bi titreme oluyor sanki stop edecekmiş gibi. mecbur debriyaj yapıyorum ve hemen kendi kendine gaz veriyorr devir 1500  kadar cıkıyor...distributorun elden gecmesimi gerekli...yorumlarınız lutfen...keyifli sürüsler