Gönderen Konu: Distribütör tamiri (Polo)  (Okunma sayısı 60444 defa)

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
Ynt: Distribütör tamiri (Polo)
« Yanıtla #14 : 07 Ekim 2008, 21:17:33 »
Kendiniz sökebilirsiniz sorun olmaz ama sökerken yanlarda 2 vida var onların yerlerini işaretleyin sonra takarken aynı yerlerden sıkarsınız ayarı tuturmak için.

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Ekim 2008, 21:29:54 »
anladım çok teşekkurler. cunku devirde çok ciddi sorunlar yaşıyorum araç bazen stop ediyor. rolantide çalışırken motor 1-2 cm lik git geller yapıyor yani inanılmaz titriyor. kilometrede yaklaşık 50kuruş yakıyorum. boğaz kelebeğini temizlememe ragmen...denemekde fayda var. tekrar tesekkurler.

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Ekim 2008, 21:40:11 »
Sen ozaman sökmeden önce buji kablolarının takıldığı kapağı çıkart önce sonra içindeki mili ukarı aşşağı oynat çok bolluk varsa söküp benim yaptığım işlemi yap eğer sallanma boşluk yoksa kapağı tak arabayı çalıştır ve yanlardaki ayar vidalarını gevşet biraz direksiyonada biri geçsin sende distribütörü yukarı aşşağı çevir rolanti sabitlene kadar zaten motorun sesindende anlarsın düzeldiğini kolaygelsin.

Çevrimdışı nargileosman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Ekim 2008, 21:54:47 »
paylaşımın için teşekkürleer.  ellerine sağlık emek vermiş paylaşmışsın. benim işime yaramasada işine yarayan bir arkadaşımız çıkar.

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 27 Ekim 2008, 21:25:55 »
arkadasim ben daha once bazi arkadaslarla yazistim bu konuda.benim 97 model 1.4 sportline polomda sabahlari(son 1,5 aydir boyle) tekleyerek calisiyor.bogaz kelebegini iki kez temizlettim bu sure zarfinda.sorun bogaz kelebeginin beyninde dedi usta.en son gecen hafta gittim ustaya o zamandan beri rolanti arayi iyi yani motor sicakken bir sorun yok.cunku devir 2000 e dogru gidip geliyordu bogaz kelebegini temizletmeden once.simdi sorun yok fakat distributor dedigin seyin bogaz kelebgiyle alakasi var mi acaba?usta bana bununla ilgili birseyden hic bahsetmedi.poloya yabanci da sayilirim bu tam olarak nerede bulunur ve ne ise yarar?tesekkur ederim

Çevrimdışı komutan32

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 22 Aralık 2008, 20:25:13 »
arkadaşlar ben 2 nolu parca yüzünden yolda kaldım.uzun yolda normal seyir halinde giderken araba stop etti. kenara çektim marşa basıyorum marş basdı ama bi türlü çalışmadı. bir ilçede olduğum içinde tanımadığım bi usta çağırdım baktı etti çalıştıramadı. sanayiye çektik arabayı yok kimse yapamadı. en son bi tane usta var ona götür dediler.oda bilgisayardan arıza falan baktı bulamadı. komple ne var ne yok sötü benzin pompasına kadar. en son o mandalı değiştirmek aklına geldi.onu değiştirdi araba çalıştı.siz siz olun bilmeyen ustaya arabanızı elletmeyin

Çevrimdışı salman

• ѕєℓмαη
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 22 Aralık 2008, 20:38:38 »
benim rolanti araç ısındığında yani jikle mikle devre dışı kaldığında 6.000 devirde, stop etme falan yok ama bana düşük geliyor.. bu dispiritörle alakası varmıdır.. yani rolantinin 8.000 lerde falan olmasını istiyorum.. (araç otomatik vites, P konumundaykende 6 da, D konumundaykende 6 da)
nereye dönersen dön, ..çın hep arkada kalır..

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 23 Aralık 2008, 11:45:26 »
benim rolanti araç ısındığında yani jikle mikle devre dışı kaldığında 6.000 devirde, stop etme falan yok ama bana düşük geliyor.. bu dispiritörle alakası varmıdır.. yani rolantinin 8.000 lerde falan olmasını istiyorum.. (araç otomatik vites, P konumundaykende 6 da, D konumundaykende 6 da)
Benim araçta otomatik. benimkide 6500 lerde duruyor devamlı. normali bu..

Bende değişik model yani buradakinden farklı turuncu kapaklı distribütörden var, geçenlerde kapağını açtım. oksit, yağ gibi kirleri temizledim ama ortada dönen parçanın üzerinde kömür gibi birşey var. o sanki biraz erimiş gibiydi.. Aslında tam anlatamadım. Böyle içine doğru aşınmış gibiydi. sadece o ortada dönen parçayı bulmak mümkün oluyor mu?

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 23 Aralık 2008, 16:59:55 »
bu distributorun başka parçası bozulmazmı tek olay şu ortası delikli metalmidir yani? kömür falan var diyorlar içinde bir açıklayabilirmisiniz?

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 24 Aralık 2008, 01:04:57 »
Kömür dedikleri disrübütör kapağı onu değiştirin.Kırmızı turuncu renklerde olur.

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 24 Aralık 2008, 01:26:40 »
hmm anladım. tesekkurler. yani distributor kapağı ve o perçinlenen parça dışında birşeyin bozulmuş olma imkanı yok çalışan bir araba için???

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 25 Aralık 2008, 00:41:49 »
disrübütör'de başka birşey bozulmaz.

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 25 Aralık 2008, 09:53:44 »
Kömür dedikleri disrübütör kapağı onu değiştirin.Kırmızı turuncu renklerde olur.
Yeni kapak satın aldığımızda ortada dönen o kömürlü parçada mı veriliyor.

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 25 Aralık 2008, 11:54:09 »
O dönen parça plastik iki ucunda metal bişeyvar onun bozulma veya yenilme gibi bir durumu olacağını sanmıyorum kapağın içinde 4 tane nokta var onlar yeniliyor sadece kapağı değişince düzelir o dönen parça kapakla satılıyormu bilmiyorum.