Gönderen Konu: Distribütör (Kafam iyice karıştı)  (Okunma sayısı 8385 defa)

Çevrimdışı koug

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: AFH Engine
Distribütör (Kafam iyice karıştı)
« : 20 Mayıs 2014, 23:35:16 »
Merhaba Arkadaşlar,

Benim konu biraz sıkıntılı. Lafı çok fazla uzatmayacağım çünkü okurken sıkılabilirsiniz:)

98 Model AFH motor Polom var. Üzerinde imal yılı 1991 olan ve bir önceki polo kasasına ait bir distribütör var. Sanırım önceki sahibi çıkmacıdan bunu bulup takmış.
Şimdi ben bu distribütörü değiştirmek istiyorum. İşte gelelim sorunlar kısmına;

Bosch firması AEE motor ile AFH motora ait distribütörün aynı olduğunu iddaa ediyor. Ancak AEE motorun distribütörünün benim araca uyması mümkün değil. Çünkü bizim araçların distribütörünün üstünde büyük siyah bir koruma kapağı mevcut ve bu kapağın olduğu yere sensor bağlantıları denk geliyor(Hall Sensor). AFH motor araçları olan arkadaşlar bu tarz saçma sapan bir tecrübe yaşadılarsa deneyimlerini almak isterim  ;D

İkinci sıkıntım da şu; Yahu kardeşim şu distribütörün neden hep yan sanayisi var. Nereden bulacağım bu parçanın orjinalini. Çıkmacıların elinde var ancak çoğu pas tutmuş veya ağzı yüzü kaymış..

Kısa Not : Üzerindeki distribütör  030905205AA , Bosch'a göre aracımda olması gereken distribütör 030905205AB

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
Ynt: Distribütör (Kafam iyice karıştı)
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2014, 00:30:38 »
Disbritoru ters cevirip takabilursiniz aynidir bosch dogru soyluyor fakat siz magnet marelli Bakin
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı koug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2014, 08:44:07 »
Disbritoru ters cevirip takabilursiniz aynidir bosch dogru soyluyor fakat siz magnet marelli Bakin

Hocam siz kendi aracınızda magnet marelli mi kullanıyorsunuz? Birkaç yerde bu markayı takan arkadaşlar rölanti hopladı zıpladı yazmışlar..

Bir de ben distribitörü ters taktım ancak araç çalışmadı.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2014, 09:04:18 »
Hocam siz kendi aracınızda magnet marelli mi kullanıyorsunuz? Birkaç yerde bu markayı takan arkadaşlar rölanti hopladı zıpladı yazmışlar..

Bir de ben distribitörü ters taktım ancak araç çalışmadı.

Magnet marellilerin tamiri mümkün o yüzden önerdim. Yoo sorun olmaz bosch neyse marellide o siz ters takarken kabloları karıştırmış olabilirmisiniz?

Çevrimdışı koug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2014, 10:58:53 »
Şimdi Bosch firması ile görüştüm ve bizim araçların distribütör'ü 2011 yılında üretimden kaldırılmış. Türkiye stoklarında da ürünü bulamadılar. Sanırım marelli veya çıkma ürünlere mecbur kaldık. Elinde olan veya düzgün bir çıkma distribitör bulabilecek arkadaş var ise benimle irtibata geçerse çok sevinirim. Marelli'de bulamadım  :-\

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Mayıs 2014, 12:10:03 »
Şimdi Bosch firması ile görüştüm ve bizim araçların distribütör'ü 2011 yılında üretimden kaldırılmış. Türkiye stoklarında da ürünü bulamadılar. Sanırım marelli veya çıkma ürünlere mecbur kaldık. Elinde olan veya düzgün bir çıkma distribitör bulabilecek arkadaş var ise benimle irtibata geçerse çok sevinirim. Marelli'de bulamadım  :-\

Bende çıkma var afh için olanı 250 tl bosch yada marelli ikisindende var aee olan için 200 tl isterseniz pm den hesap no göndereyim kargo bilgilerinizi atın haledelim.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2014, 12:41:02 »
Buda afh için elimde olan disbiritör kodu görüldüğü gibi 030905205AB temiz çıkma sorunsuz defalarca test edildi.  :tamamdir

« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2014, 12:42:20 Gönderen: speedystop »

Çevrimdışı koug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Mayıs 2014, 17:50:52 »
Hocam sitedeki üyeliğim silinmişti şimdi aynı isimle yeniden üye oldum ancak mesaj sayımdan dolayı pm atamıyorum size. Fiyatta birşeyler daha yapabilirseniz ben sizden alayım. mail adresim: [email protected]

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Mayıs 2014, 18:21:09 »
Hocam sitedeki üyeliğim silinmişti şimdi aynı isimle yeniden üye oldum ancak mesaj sayımdan dolayı pm atamıyorum size. Fiyatta birşeyler daha yapabilirseniz ben sizden alayım. mail adresim: [email protected]

Hocam mail adresinizi kontrol edebilirmisiniz fiyatta indirim yaptım + hesap numaramı gönderdim.

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Mayıs 2014, 19:51:55 »
Speedystop elinde aee için de çıkma katalizör var mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Mayıs 2014, 21:28:32 »
Speedystop elinde aee için de çıkma katalizör var mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Var donunce fiyat yazarim