Gönderen Konu: Disk-Balata Değişimi Tavsiye  (Okunma sayısı 2832 defa)

Çevrimdışı PoloWalker

•  
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N
Disk-Balata Değişimi Tavsiye
« : 10 Haziran 2016, 03:42:57 »
Üstadlar aracımda frene basarken tık tık tık pedala vuruyor ve ses gelmeye başladı sanırım balatalardan kaynaklı
On balataları değiştirmek istiyorum hangi marka takmam uygun olur?
Eğer ses kesilmez ise diskleride değiştirebilirim diskler içinde marka onerirseniz sevinirim
Başka bir sorun aracımda 185/65/14" boyutunda jant lastik var sol arka sürtme yapıyor arkaya 2-3 kişi bindiginde sadece esnemelerde yapıyor bunu en yararlı 14" lastik ebadı nedir yada illa 13" mi takmam lazım yorumlarınızı beklıyorum hayırlı ramazanlar :)

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
Ynt: Disk-Balata Değişimi Tavsiye
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2016, 09:32:14 »
Lastik profili çok yüksek...185 60 14 ile değiştirin, sorun kalmayacak.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı koug

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: AFH Engine
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2016, 10:17:10 »
185/65/14 yanlış bir ölçüdür. Lastiklerimi değiştirdiğimde yanlışlıkla bu ölçü takılmış haberim yok. Orjinali 185/55/14' dür. Ancak 60/14 de sorun çıkmıyor. Bende de aynı sizinki gibi sürtme, hoplama ve zıplama yapıyordu. Lastiklerime bir baktım ölçü yanlış. Hemen gittim 60/14' le değiştirttim, bütün sorunlar bitti. Bu arada 65/14' de kilometre göstergesi de yanlış gösteriyor haberiniz olsun.

Çevrimdışı PoloWalker

•  
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N
« Yanıtla #3 : 20 Haziran 2016, 04:41:26 »
foruma yeni girebildim teşekkürler yorumlarınız için on disk ve balatalar degişti valeo marka ile 150 tl parça fiyatı suan ıcın cik cik diye ses var sürekli usta belli bi km sonra gider dedi beklıyorum
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2016, 04:42:59 Gönderen: PoloWalker »