Gönderen Konu: direksiyonu çevirdiğimde ses yapıor  (Okunma sayısı 5763 defa)

Çevrimdışı ersin41

• Profili Görüntüle
direksiyonu çevirdiğimde ses yapıor
« : 04 Ekim 2009, 12:59:31 »
merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım bu siteye öncelik le herkese kazasız belasız günler dilerim.benim aracım 98 polo 1.4 16v sportline doch motoru var aracta 101 hp direksiyonu çevirdiğimde bazen çok ses yapıyor bazende ses azalıyor bunun sorununu çözemedim acaba diyorum direksiyon pompasından mı yapıyor yardımlarınız için teşekkürler

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
Ynt: direksiyonu çevirdiğimde ses yapıor
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2009, 13:57:13 »
nasil bi ses gelio uguldamami kus sesi gibi bi sesmi

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2009, 14:40:15 »
elektromekanik bir sesmi?
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2009, 19:35:19 »
direksiyon hidrolik yağınızı kontrol edin muhtemelen eksilmiş olabilir eğer eksilme var ise serviste kontrol ettirmeniz gerekebilir muhtemelen bir yerlerden kaçak olabilir.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2009, 19:47:47 »
Acayip bi uğultu sesi geliyorsa fazla zorlama, pompayı ha yersin ha yemişsin...
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2009, 23:09:20 »
zaten duran araçta direksiyonu tamtur çevirip o şekilde uzun süre bekletmek pompaya zarar verir..

Çevrimdışı ersin41

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Ekim 2009, 01:28:58 »
uğuldama gibi bi ses var ama bunu her zaman yapmıyor onun için kafama takılıyo  ben direksiyon pompasından olsa herzaman yapar yada bi hidrolik seviyesine bakmak gerek pompayı nasıl yer onu anlamadım direksiyon pompası yemiş olsa ne gibi bi uyarı verir direksiyon ağır olurmu

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Ekim 2009, 09:53:33 »
uğuldama gibi bi ses var ama bunu her zaman yapmıyor onun için kafama takılıyo  ben direksiyon pompasından olsa herzaman yapar yada bi hidrolik seviyesine bakmak gerek pompayı nasıl yer onu anlamadım direksiyon pompası yemiş olsa ne gibi bi uyarı verir direksiyon ağır olurmu

uyarı vermeyebilir, direksiyon baya farkeder ağırlaşır.Benim bi akşam bora ile başıma gelmişti çok rahatsız edici bi sesi var, aşırı uğultu yani. Her zaman yapmıyorsa hidrolik yağını kontrol ettir en kısa zamanda.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..