Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Direksiyondan Gelen Ses  (Okunma sayısı 11384 defa)

Direksiyondan Gelen Ses
« : 12 Nisan 2008, 15:46:16 »
arkadaslar benim 98 6nin airbagli direksiyonunu sago sola cevirince direksiyondan bir plastik surtme sesi geliyor. direksiyonun icinden geliyor yani ses. airbagli oluncada ellemeye korkuyorum. daha once bu sorunla karsilasan arkadaslar varsa nasil cozumlendigini yazarlarsa sevinirim.

Saygilar.....

Ynt: Direksiyondan Gelen Ses
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2008, 23:34:00 »
sanirim benim 6ne ozel bir ses bu  :) en iyisi basimin caresine bakayim.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2008, 09:43:28 »
hocam bence bir elektrikçi söksün baksın sinyal kolu yerinden oynamış olabilir yada tozlar birikmiş yumak haline gelmiş olabilir.Başıma geldide ordan biliyorum tozlar birikmiş yumak olm uş az daha arabayı yakıyorduk bir anda direksiyondan dumanlar gelmeye başladı yolun ortasında kontağı kapattım yangın tüpünü aldım alev alması bekledim resmen neyseki durduğum yerin karşısındaki elektrikçi vardı adma işini bırakıp direksiyonu sökünce gördük temizleyene kadar canımız çıktı valla...

« Yanıtla #3 : 15 Nisan 2008, 00:36:21 »
airbagli direksiyon nasil sokulur arkadaslar. ben belcikadayim burda iscilik pahali malum o yuzden elimden geldigi kadar herseyi kendim yapmaya calisiyorum. ozmo kardes bu arada direksiyonun ic kisminin pis oldugu yan tarafindan baktugunda belli oluyor zaten ama ellemeye korkuyorum iste.

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #4 : 15 Nisan 2008, 03:15:05 »
hiçbişiy olmaz arkadaşım direksiyonun içini sökmeyeceksin sen  :tamamdir
Mk3 gti

« Yanıtla #5 : 16 Nisan 2008, 10:50:29 »
Oğuzcuğum,

Bendede aynı sorun var malesef benimkinde airbag yok. Bende bu durumu göstericem.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #6 : 16 Nisan 2008, 15:55:00 »
Oğuzcuğum,

Bendede aynı sorun var malesef benimkinde airbag yok. Bende bu durumu göstericem.

Abi özlemişiz ya heryerde beni görmeye başladın  :D
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #7 : 16 Nisan 2008, 21:01:41 »
arkadaslar direksiyonun arka kisminda sinyal kolunun oldugu kutucugu soktum. orda kucuk bir metal parcasi direksiyona surtuyor. ne oldugunu anlamadim ama vidaliydi. vidayi SIKTIM ama ne yaparsan yap o metal asagi inmedi. yani surtuyor ben de wd 40 la iyice yagladim temizledim. su anda ses yok denecek kadar az.

« Yanıtla #8 : 18 Nisan 2008, 13:40:06 »
arkadaslar  bahsettıgınız ses sınyal  kolunun ustundekı korna bakırının  yagsız kalmasından kaynaklanıyor dıreksıyonu sokmeden ınce bır metal parcasıyla araya gırıp gres yagıyla yaglarsanız ses gıdecektır

« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2009, 09:55:06 »
Benim arabada da var aynı ses... Direksiyonu özellikle 1. viteste tam kırdığımda gelen bir plastik sesi...Bakalım, ben de yağ sürmeyi deneyeceğim...

« Yanıtla #10 : 20 Haziran 2009, 18:25:06 »
bnde kayganlaştırıcı sprey sıktım aradan geçti

« Yanıtla #11 : 22 Haziran 2009, 23:32:24 »
bnde kayganlaştırıcı sprey sıktım aradan geçti
Spreyi nasıl temin ettin? Markası nedir? Açıkçası ben panele dokunmaya kıyamıyorum...

« Yanıtla #12 : 23 Haziran 2009, 00:26:17 »
normal yağ yerine geçen sıvı sprey.sürten yeri gördüm onun oraya sıktım

« Yanıtla #13 : 13 Temmuz 2010, 02:33:29 »
benim direksiyondan kalkış esnasında lak lak ses geliyor .usta önemsiz dedi akslardandır dedi bakmadı bile:)sizce ne olabilir?