Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Direksiyondan gelen ses.  (Okunma sayısı 6247 defa)

Çevrimdışı bybelfagor

• Otomobil
    POLO 6N 1998
  • POLO 6N 1998 TRAKYA
Direksiyondan gelen ses.
« : 23 Mayıs 2014, 08:48:39 »
Merhaba Arkadaşlar;

Bu aralar benim araç başıma çok iş açtı.  :-X  :-[  :-\
Son derdim de direksiyon. Durup dururken direksiyonu sola çevirirken ilk turda sanki iki metal arasına ince kum girmiş yada iki metal birbirine yağı bitmiş sürtüyormuş gibi ses yapıyor. Aynı şeyi artık sağ tarafa çevirince de yapıyor ilk turda. Direksiyon ayarını yavaş yavaş her kademeye getirerek denedim aynı.
Direksiyonu çevirirken rolantide bir değişiklik olmuyor stabil.
Sizce ne olabilir Tecrübe eden bir dost var mı acaba? Sanayideki ustaların kobay denemelerine yine maruz kalmak istemiyorum. Arabamı çok seviyorum ama sıkılmaya başladım artık açıkçası.

İlginize  Teşekkürler.

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
Ynt: Direksiyondan gelen ses.
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2014, 09:28:55 »
Amörtisör takoz ve bilyelerinden değiştirin düzelir  :tamamdir
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2014, 12:48:32 »
Amörtisör takoz ve bilyelerinden değiştirin düzelir  :tamamdir
ilaveten eğer metal metale sürtüyormuş gibi bir ses geliyorsa ki benim aracı ilk aldığımda vardı. Usta Direksiyonu söktü direksiyon milinin entrafındaki dairesel kasnağın sinyal kollarının bağlantı kısmına değdiğini söyledi sonra bi ilaç sıktı bolca sürekli tur yaptı direksiyonu takınca o gün ses azaldı ertesi gün ses tamamiyle kesildi.Denemekte fayda var direk.sökmeden de aradan sıkılabilir mesela wd-40 olabilir.
Red Machine!!!

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2014, 13:35:37 »
6N'ler de sistem aynı mı bilmiyorum ama bende de sürtme sesi vardı ustam direksiyonun arasını ince bir bezle temizledi ve ince bir bıçak yardımıyla araya gres sürüp direksiyonu iki tur çevirdi, ses kesildi. Arada kornaya basınca elektriği ileten bir parça var o yapıyor demişti.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2014, 14:46:14 »
6N'ler de sistem aynı mı bilmiyorum ama bende de sürtme sesi vardı ustam direksiyonun arasını ince bir bezle temizledi ve ince bir bıçak yardımıyla araya gres sürüp direksiyonu iki tur çevirdi, ses kesildi. Arada kornaya basınca elektriği ileten bir parça var o yapıyor demişti.
işte aşağı yukarı söylemek istediğim bu büyük ihtimal mantık aynıdır pek fark yok eski pololarda.o aralarda sıkıntı oluyor genellikle benimki tek bir ilaçla düzeldi örneği bu yüzden verdim başka bir sıkıntı da olabilir ama en basitinden başlamak daha az külfetli.
Red Machine!!!

Çevrimdışı bybelfagor

• Otomobil
    POLO 6N 1998
  • POLO 6N 1998 TRAKYA
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2014, 08:23:21 »
Çok teşekkürler dostlar.
 Ben bir bir balata spreyi Temizlemek için birde WD40 alayım deneyeyim. Yine sanayide ustaya gidip sinir olmamak lazım. devam ederse bilyalar mil devam ederiz artık  :o sonucu sizlerle paylaşırım.

Çevrimdışı bybelfagor

• Otomobil
    POLO 6N 1998
  • POLO 6N 1998 TRAKYA
« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2014, 10:07:21 »
Arkadaşlar Merhaba;

Yoğun iş tempomdan yeni yazıyorum kusuruma bakmayın.
 Bir adet WD40 aldım direksiyonun etrafına sürdüm ulaşabildiğim aralıkları bir bez yardımı ile temizledim ertesi gün tekrar WD40 sıktım şimdi ses kesildi. Temizlerken yılların biriktirmiş olduğu toz bariz belliydi. Bakalım gelecek süreçte ses tekrarlıyacak mı? Yardımda bulunan tüm dostlara teşekkürlerimle.