Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Direksiyona Vuran Titrereme  (Okunma sayısı 3226 defa)

Çevrimdışı Mesut48

Otomobil
    Wolsvagen Polo
  • Volkswagen Türkiye
Direksiyona Vuran Titrereme
« : 30 Mart 2016, 12:00:13 »
Merhaba saygı değer tecrübeli forum üyeleri,
Şöyle bir sıkıntım var;
96 Model Polo Hb arabaya sahibim. Yaklaşık 3 ay önce ön düzeni değiştirdim. Ve yakın bir zamana kadar hiç bir sıkıntı yoktu. Şimdi ise yolda giderken, bıraksam direksiyon sola çekip gidecek derecede, direksiyona vuran tıklama söz konusu. Ama enteresan olan, bu durumun  yola yeni çıkmışken değil. Ne zaman 50 km civarında bir yol yaparsam başlaması. Kısa mesafelerde kesinlikle hiç bir şey yok. Rot balans a gittim. Durumumu anlattım. Baktılar, hiç bir şey yok , yaptığı zaman getir anlarız dediler. Bu durum belli bir kilometrenin üstünde yol gittiğimde başlıyor. Araba az bir şey soğuyup çıktığımda yine bir şey yok. Biraz yol gittikten sonra yine başlıyor. Yaptığı anlarda, iste normal giderken bazen ama debriyaja basıp güç kestiğimde , boşta iken çıldıracak gibi titriyor. Bu durum arabayı abime verdiğim de uzun yoldan gelirken başlamış. Ama ondada tam tersi vitesteyken yapmış, boşa alınca o kadar sıkıntı yokmuş.

-İlk şüphem bijonun gevşek olup yalpalaması idi. Kontrol ettim, sıkıntı yok.
-Araba ısınınca form değiştiren tek şey yağdır, direksiyon yağına bak dediler baktım. Sıkıntı yok.
-Rot balansa gittim sıkıntı yok.
     Biride lastikten yapıyordur. Tel kopmuştur ısınınca belli ediyordur dedi. Bundan emin değilim.. :-[

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.. 

Çevrimdışı mkkpnar

• Otomobil
    6N
Ynt: Direksiyona Vuran Titrereme
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2016, 18:25:18 »
Merhaba saygı değer tecrübeli forum üyeleri,
Şöyle bir sıkıntım var;
96 Model Polo Hb arabaya sahibim. Yaklaşık 3 ay önce ön düzeni değiştirdim. Ve yakın bir zamana kadar hiç bir sıkıntı yoktu. Şimdi ise yolda giderken, bıraksam direksiyon sola çekip gidecek derecede, direksiyona vuran tıklama söz konusu. Ama enteresan olan, bu durumun  yola yeni çıkmışken değil. Ne zaman 50 km civarında bir yol yaparsam başlaması. Kısa mesafelerde kesinlikle hiç bir şey yok. Rot balans a gittim. Durumumu anlattım. Baktılar, hiç bir şey yok , yaptığı zaman getir anlarız dediler. Bu durum belli bir kilometrenin üstünde yol gittiğimde başlıyor. Araba az bir şey soğuyup çıktığımda yine bir şey yok. Biraz yol gittikten sonra yine başlıyor. Yaptığı anlarda, iste normal giderken bazen ama debriyaja basıp güç kestiğimde , boşta iken çıldıracak gibi titriyor. Bu durum arabayı abime verdiğim de uzun yoldan gelirken başlamış. Ama ondada tam tersi vitesteyken yapmış, boşa alınca o kadar sıkıntı yokmuş.

-İlk şüphem bijonun gevşek olup yalpalaması idi. Kontrol ettim, sıkıntı yok.
-Araba ısınınca form değiştiren tek şey yağdır, direksiyon yağına bak dediler baktım. Sıkıntı yok.
-Rot balansa gittim sıkıntı yok.
     Biride lastikten yapıyordur. Tel kopmuştur ısınınca belli ediyordur dedi. Bundan emin değilim.. :-[

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.. 

Jant ve lastıklerı ıyıce kontrol ettırın. Sağ sola cekmesı on duzen ıle alakalı. Farklı bır rot balans ustasına goturun test etsın gerekırse 50 km yapın beraber. Yoksa sureklı gıt gel yaparsınız sanayıye .

« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2016, 18:46:21 »
aks kafası olabilir

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2016, 14:50:31 »
önce tamirci sonra rotcu yolu gözküyor size :D
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2016, 09:47:30 »
aks kafasının bilyelerinde sıkıntı var.ne tarafa çekiyorsa o tarafa baktır.

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #5 : 18 Ekim 2016, 10:31:16 »
acaba disk ısındıkça balans mı yapıyor