Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Direksiyon Pompası  (Okunma sayısı 23941 defa)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
Ynt: Direksiyon Pompası
« Yanıtla #14 : 26 Ocak 2009, 16:17:20 »
bu bilya sağa yada sola direksiyonu hareket ettirirken tak tak diye direksiyonu takarmı birde bu bilya amortisörün altında salıncak burcu tarafındamı yoksa kule bağlatısındamı?

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #15 : 26 Ocak 2009, 20:48:22 »
Arkadaşlar benimde belli bir noktada tak diye ses yapıyordu boşluk gibi direksiyon mili söküldü milin altındaki bilya bozulmuş yan sanayisi yok yetkili servisten 7lira gibi bir fiyata aldım değiştirdik ve sorun kalmadı ses boşluk hiçbişey kalmadı.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #16 : 26 Ocak 2009, 21:19:34 »
Arkadaşlar benimde belli bir noktada tak diye ses yapıyordu boşluk gibi direksiyon mili söküldü milin altındaki bilya bozulmuş yan sanayisi yok yetkili servisten 7lira gibi bir fiyata aldım değiştirdik ve sorun kalmadı ses boşluk hiçbişey kalmadı.
direksiyon takılıyormuydu peki?

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #17 : 26 Ocak 2009, 21:42:56 »
Sağa veya sola çevirirken tak sesi vardı tık diye bi takılma vardı  100km hızdan sonrada titreme vardı oda gitti.
Parça kodu:1H0 419 517 A
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2009, 21:52:26 Gönderen: vw6n »

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #18 : 26 Ocak 2009, 21:47:39 »
Sağa veya sola çevirirken tak sesi vardı tık diye bi takılma vardı  100km hızdan sonrada titreme vardı oda gitti.
Parça kodu:1H0 419 517 A
eyvallah sağolasın yarın siparişini vereyim geldiğinde taktırırım umarım mili söküp takmak zor değildir.

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #19 : 26 Ocak 2009, 21:54:43 »
Mili sökmek biraz uğraştırıyor neyazıkki :-\ siparişini en geç saat 10'a kadar ver ondan sonra ki siparişler ertesi güne kalıyor ;)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #20 : 26 Ocak 2009, 22:08:19 »
yapacak bir şey yok uğraşcaz artık sabahtan bostancıda siparişi veririm geldiğindede benim arkadaşla söküp takarız artık.

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #21 : 26 Ocak 2009, 22:24:45 »
Şöylebir şema koyalım söküp takmak için yardımcı olur çıktı alırsın ;)

« Yanıtla #22 : 26 Ocak 2009, 23:31:30 »
arkadaslar bendede bı sorun var ozelloıkle yagıslı havalarda dıreksıyonu cevırırken dıreksıyon pompası sıkısıyor kayıs kasnagın uzerınde bosa donuyor ve hıdrolık devreden cıkıyor zorlayınca kendıne gelıyor yanı dıreksıyonu cevırrıken kesık kesık takılma yapıyor sebebı ne olabılır?

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #23 : 02 Şubat 2009, 21:46:20 »
sorun direksiyon milinin bilyası değil direksiyon kutusuymuş 2 sene önce kapağı çalınan logora düşmüştüm genel sigortanın servisine bıraktığımda değişmesini istedim değişti diyede üstünde durmadım 2 kere pompa bozuldu diye pompa değiştirdim tabi yeni pompa güçlü basınç verdiğinde sorun olmuyordu bu gün körüğü bir söktükkü sorun ortaya fışkırdı resmen keçeleri sökmüşlere kurunun içindeki mil ise resmen eğri eğri gülümsüyordu bize aradım bi ton fırça attım yarın götüreceğim ben yenisini takmaları için hasarsızlığımı bozdurdum adamlar tamir yaptık diye sisteme girmişler yaptıklarıda körüğü değiştirip kelepçe ile iyice sıkmak ayp valla ya sinirimden köpürüp durdum bütün gün.

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #24 : 03 Şubat 2009, 00:54:45 »
Geçmişolsun ozmo.