Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Direksiyon Pompası  (Okunma sayısı 23913 defa)

Direksiyon Pompası
« : 06 Mart 2008, 08:39:20 »
Benim 99 6N'nin direksiyonundan düşük hızlarda yada yerinde manevra yaparken tık diye bir ses geliyor.Sanırım direksiyon pompasında sorun var.Bu sorunla karşılaşan varmı ve pompayı değişmek kaca patlar bilgisi olan varmı ?

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
Ynt: Direksiyon Pompası
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2008, 09:15:38 »
Ben karşlılaşmadım ama biliyorumki yüksek bir paraya patlar, bence ustanıza gösterin, fazla sorun işgal etmiyorsa o şekilde devamedin veya tamirini yaptırın
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı degauss

• Otomobil
    2012 Polo 6R
  • 2012 Polo 6R
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2008, 09:28:31 »
peki yolda giderken direksiyonda bir bosluk varmi ? belkide rotlarda bosluk falan olusmustur pompayi degistirmeye gerek kalmaz. bencede once bi servise yada bi ustaya goster. oyle hemen karamsar olma :)
2000 Polo 6N2 --> 2012 Polo 6R

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2008, 12:27:53 »
pompadan değil arkadaşım direksiyon kutusundan benimkide yapıyor tamir gördü ama sanırım yenisini istiyor direksiyon pompası arızalı olsa direksiyonun taş gibi olur.Taimr ettirmek istersen 150 ytl civarı bir rakam istiyorlar.direksiyon pompasının yenisi 270 ytl.

« Yanıtla #4 : 06 Mart 2008, 18:44:30 »
bu direksiyon pompası derdi bende var kafasına göre çalışıyo ötüyor ötmüyor falan.servis sordum orjinali 500e çıkıyor çıkma sordum 150ye birde italyan malı varmış galiba onları bulmak gerek.tamirine çoğu usta girmiyor işine gelmediği için

« Yanıtla #5 : 06 Mart 2008, 21:09:32 »
işine gelmediği için değil ,o h.d. pompasını normalinde serviste revizyon olayı yoktur yenisini al tak.
özel servistede usta söker pompacıya gönderir, pompacıda h.d. pompası,hidrolik  kiriko, pires bunların sadece revizyonunu yapar :t :t

« Yanıtla #6 : 06 Mart 2008, 23:03:47 »
başka ustaya para verip emeğini bölüşeceğine yenisini taktırıp kendi işçiliğini almak için işlerine gelmiyor çoğunlukla. yoksa 75ytl ye tamiri olacak şeyi 500 ytl ye çıkarmak pek akıl karı olmasa gerek  :t :t

« Yanıtla #7 : 07 Mart 2008, 09:41:35 »
peki yolda giderken direksiyonda bir bosluk varmi ? belkide rotlarda bosluk falan olusmustur pompayi degistirmeye gerek kalmaz. bencede once bi servise yada bi ustaya goster. oyle hemen karamsar olma :)
Direksiyonda boşuk yok.Gayet normal ,kücük acılarda yapmıyor.Manevra yaparken viraj dönerken tık diye bir ses geliyor.Onun haricinde direksiyon gayet hafif başka sorun yok sadece ses cıkartıyor.Daha önceki sahibi bunu alt taraftaki (bedalların ortaki) mafsaldan kaynaklandığını söyledi.

Çevrimdışı Suti

• VW Tech
« Yanıtla #8 : 09 Mart 2008, 22:37:56 »
direksiyon pompasından olsa uğultu yapar, d,reksiyon kutusundan olsa yağ kaçırır, direksiyon sertleşir, v.b.

eger tek tık sesi yapıyosa bedallar değilde belki Pedalların ordaki mafsaldan olabilir, arabanın eski sahibi doğru soylemiştir...

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #9 : 09 Mart 2008, 22:55:21 »
Evet bencede mafsal aynı sorun bendede var.(hatta oğuzada sormuştum)

« Yanıtla #10 : 10 Mart 2008, 08:29:21 »
Evet bencede mafsal aynı sorun bendede var.(hatta oğuzada sormuştum)

Nasıl bir cözüm buldunuz.

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #11 : 10 Mart 2008, 20:53:30 »
Tek çözüm mafsalı değiştirmek ben daha değiştirmedim arabayı satılığa çıkardığım için.

« Yanıtla #12 : 02 Nisan 2008, 01:41:40 »
direksiyon pompası hidrolik kaçırıyordu.Söktürdüm içini açtırdım ne yazıkk ki tamiri yok bunların ne keçe değişiyo nede başka bir yeri yenisini almak lazım..

Çevrimdışı Sile-R

• ABF
« Yanıtla #13 : 02 Nisan 2008, 06:21:13 »
Amortisör üzerindeki bilya bozuluyor...pilastik muhafazalı yaklaşık 3cm çapında bir bilya...taak editor oturma yapıyor... Dİkket ederseniz tek taraftan gelir...  O da yapar o sesi Ona da bak

Değişmesi yeterli...
...