Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Direksiyon Kaplama  (Okunma sayısı 7990 defa)

Direksiyon Kaplama
« : 25 Kasım 2012, 15:12:08 »
Evet arkadaşlar bir ay önce kaplamış olduğum direksiyonumu sizlerle paylaşmak istedim. sizlerinde görüşleri benim için önemli..
Hee maliyeti mi 20 lira çakma deri birde 2 saat kadar süre :)

önce 20 liraya almış olduğumuz vinlex deri karşımı kumaşı direksiyona giydiriyoruz

fotoğraftaki gibi düzeltiyoruz

ve başlıyoruz bi yerden dikmeye

direksiyonun kollarına geldiğimizde ipini direksiyonun altından geçiriyoruz ve böylece görünüyü bozmuyor

buda bitmiş hali

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
Ynt: Direksiyon Kaplama
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2012, 17:16:16 »
bende bundan yapmıştım yapması biraz zahmetli ama sonuç harika oluyor tşk ederiz resimli paylaşım için
I Love PoLo

« Yanıtla #2 : 26 Kasım 2012, 04:26:41 »
rica ederim dediğiniz gibi baya zahmetli ben bide en kolay dikiş sistemini kullandım direk çaprazdan girdim. 2 saatimi aldı şimdi hiç gerek kalmadı yeni bir direksiyona :D

« Yanıtla #3 : 26 Kasım 2012, 20:37:01 »
Dıreksıyon kontrolu falan nasıl?Kaymıyordur umarım?Bende kılıf var ama kaba duruyor bundan yaptırmayı düşünüyorum kullanımı rahat ıse yada ınceı jelatın gıbı malzemeyle kaplama yapıyorlar oda kullanışlı oluyor.

« Yanıtla #4 : 27 Kasım 2012, 02:19:50 »
açık söylmek gerekirse orjinal direksiyonun arkasındaki tırtıklar kayboluyor gibi. fazla belli olmuyor. ama çok rahat, görüntü zaten on numara. bence 10 lira kaplamaya vermektense 20 liraya denemeye bile değer. bende duydum o kaplama işini. illaki görmüşüzdür dolmuşçulardaki taksicilerdeki sedefli direksiyon kaplamayı. onun parlak veya mat siyahini kapladıklarını duydum ve fiyat almaya kalktım safranboluda 100 150 den aşağı fiyat vermediler. ve açıkçası burdaki işçilik nereye kadar :D o yüzden hem kendi emeğim geçmiş oldu hemde ucuza hallettik :D
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2012, 02:20:57 Gönderen: mmtcn »

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #5 : 28 Kasım 2012, 10:28:00 »
Emeğinize sağlık... yararlı bir paylaşım olmuş.  :tamamdir
Red Machine!!!

« Yanıtla #6 : 28 Kasım 2012, 12:49:55 »
Emeğinize sağlık... yararlı bir paylaşım olmuş.  :tamamdir
teşekkürler

« Yanıtla #7 : 28 Kasım 2012, 19:02:08 »
ellerine sağlık güzel olmuş bende ilk kaplamamda normal düz bir şekilde yaptımdı araba değişince bu sefer ilerlettim işi direksiyon 4 kollu kollarınıda deriyle kapladım dikişleri arkadan geçtim bu sefer kendimce bi çalışma yaptım yalnış anlama sakın sadece fikir paylaşımı olsun diye bahsettim normalde 200 tl yapıyorlar direksiyonu he nedir bu işi yapanlar profesyonel şekilde yapıyorlar biz ise bir şeyler üretip yaptığımız işten zevk alıp burada da paylaşıp yapmak isteyenler için de bir fikir alışverişi oluyor bence ...
alttaki çalışmam ilk yaptığım direksiyon

bu da şimdiki arabamın direksiyonu

metin

« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2012, 02:39:51 »
kemanchi abicim teşekkür ederim paylaşımın için bende 1. fotodaki şekilde diktim dikiş sitilini değiştirdğin zaman çok düzgün olması lazım ki güzel dursun. bende ilk kez deniyeceğim için fazla zorlamadan basite kaçtım biraz :) insan arabasına kendisi bişiler yapınca çok mutlu oluyo yani şahsen ben öyleyim. mümkün olduğunca bilgiyi toplayıp fiyat araştırmasını yapıp en düzgün şekilde önce kendim uğrraşıyorum olmazsa direk sanayinin yolunu tutuyorum. saolsun sanayidede abilerim kırmıyolar beni zaman ayırıyolar :) birde direksiyonun kollarıına nasıl girdin abi onu hala çözemedim bak :) bendeki parça bide tam deri değil senin kullandığın sanırım gercek deri :D

« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2012, 09:35:49 »
benim deri de suni deri yalnız kalıp çıkartıyorsun oto fuarına gittiğimde vip tasarım işi yapan firmayla konuştum pendikte yerleri gel yerimize yardımcı oluruz dediler hatta öğretiriz dediler bana bir kaç püf noktasını belirtti sağolsun ona göre kolların geldiği yerlerde deriyi büyük tutuyorsun kulak bırakıyorsun bide bally le yapıştırıyorsun baya bi işçilik istiyor dikiş makinası şart bende olduğu için zor olmadı  :tamamdir
metin

« Yanıtla #10 : 29 Kasım 2012, 14:13:24 »
:D valla ben o kadar detayına inmedim bally falan :D direk hazırını aldım 20 liraya kenarları bile dikili ipliği iğnesi içinde taktım direksiyona normal diktim :D siz baya bi detaya girmişsiniz belli :D

« Yanıtla #11 : 01 Aralık 2012, 17:49:50 »
biraz detaylı oldu ama önemli olan birşeyleri kendimizce  üretebilmemiz yaptığımızdan zevk alıp paylaşmak . :)
metin

« Yanıtla #12 : 03 Aralık 2012, 09:39:20 »
bencede o zaman arabaya olan aşk dahada artıyo işte :D

« Yanıtla #13 : 05 Aralık 2012, 06:11:09 »
bilgi için teşekkürler