Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: dikiz aynaları  (Okunma sayısı 9452 defa)

Çevrimdışı UuR

dikiz aynaları
« : 15 Mayıs 2007, 13:27:09 »
merhaba arkadaşlar.
benim 6n nin dikiz aynaları gevsedi.(yani cukura falan girince yada tesisatı acınca cok titriyorlar)bunları daha önceden söken arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi?aynaların boşluğunu nereden alabilirim?
aynaların altında yuvarlak bir kapak var orayı söktüm ama orada sadece kablolar vardı.aynlar elektrikli olanlardan.
bi dedim zorlayarak kendime doğru çekeyim sonra kırılır diye korktum.
inş bilen biri vardır.kaportacıya gitmeyilim haybeye.
selamlar.

Ynt: dikiz aynaları
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2007, 21:34:35 »
Arkadaşlar Merhaba;

1 ay önce 98 model polo sportline aldım, tek kapı. Sol aynam oynuyordu kapatırken falan elimde kalacak diye korkuyordum. Arkadaşın servise götürdüm, aynanın bağlantıları içerideki plastik kapağın altında. Kapağı çıkarınca vidaları sıkmak yeterli oldu. Benim aynalar elektrikli umarım sorununa çözüm olur UuR.

İyi akşamlar;

« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2007, 21:54:07 »
Anladığım kadarıyla Uur dikiz aynanın içindeki aynadan bahsediyo? Diğer sekilde içerden komple ayna ayarlarını yapabiliyorsunuz? Uur elektronik ayna ise dikkat et kardeş.

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2007, 22:50:48 »
fazla sert hareketler yapmayın derim o aynalara..çok hassas olabiliyor namussuzlar..en ufak bir yeri kırınca da bir sürü masraf...
Life is easy;eat & sleep and FLY!!!

Çevrimdışı UuR

« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2007, 10:33:40 »
evet banada hassas geldi.dikiz aynasının içindeki aynadan bahsettim.alla alla ya acaba nasıl oluyor.neyse tamirciye bi gidip soram o zaman sağolun arkadaşlar.

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2007, 16:42:11 »
Dikiz aynası konusunda aman dikkat. Ayna yerinden çıkarsa sakın ama sakın takmaya çalışmayın. Ön camı çatlatırsınız. Başıma geldi ve çok şaşırtıcı bir olay, arkadaş aynayı eliyle camdaki parçanın topuz kısmına bastırırken cam çıt diye gitti. Hepimiz ağzımız açık şekilde kala kaldık  :o Böyle bir durumla karşılaşırsanız ayna kolunun mutlaka ön camdan çıkarılması ve ayna kola takıldıktan sonra cama yapışması gerekiyor. Önemli bilgiyi paylaşmak istedim.
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ve Türkçe'ye özen göstermeye çalışalım.

« Yanıtla #6 : 20 Temmuz 2007, 13:29:49 »
Dikiz aynası konusunda aman dikkat. Ayna yerinden çıkarsa sakın ama sakın takmaya çalışmayın. Ön camı çatlatırsınız. Başıma geldi ve çok şaşırtıcı bir olay, arkadaş aynayı eliyle camdaki parçanın topuz kısmına bastırırken cam çıt diye gitti. Hepimiz ağzımız açık şekilde kala kaldık  :o Böyle bir durumla karşılaşırsanız ayna kolunun mutlaka ön camdan çıkarılması ve ayna kola takıldıktan sonra cama yapışması gerekiyor. Önemli bilgiyi paylaşmak istedim.

bende aynı mallıgı yapmıstım Ama kasko vardı allahtan. Kasko on camı degistiriyo hem de hasarsızlık indirimi de hala gecerli oluyo. bi  de sanayici tanıdıktı yeni aynayı da kaskodan belese getirdim  ;D .

« Yanıtla #7 : 20 Temmuz 2007, 14:01:28 »

Alıntı
Arkadaşlar Merhaba;

1 ay önce 98 model polo sportline aldım, tek kapı. Sol aynam oynuyordu kapatırken falan elimde kalacak diye korkuyordum. Arkadaşın servise götürdüm, aynanın bağlantıları içerideki plastik kapağın altında. Kapağı çıkarınca vidaları sıkmak yeterli oldu. Benim aynalar elektrikli umarım sorununa çözüm olur UuR.

İyi akşamlar;

arkadaşım öncelikle yeni aracın hayırlı olsun.yakın zamanlarda bende almayı düşünüyorum aynısından.aracı ne kadara aldın?kaç km deydi? bilgi verirsen sevinirim.

« Yanıtla #8 : 20 Temmuz 2007, 14:03:31 »
bu arada alıntı yapmayı becerememişim.niye benimki renkli çıkmadı :-[

« Yanıtla #9 : 12 Mart 2008, 00:12:46 »
Ön cama yapışan iç dikiz aynası çıktığında takmaya çalışılmaması bence çok çok önemli, Çünkü benim ayna arada bir çıkıyordu (ör:arabayı yıkattığımda ön cam silinirken ) bende elimle çevirerek takıyordum bugün sabah arabaya bindiğimde aynanın düştüğünü gördüm bu kez kökten gitmişti yani cama yapışan metal parçayla birlikte hatta camdanda bir parça kopararak evet yapışkan o kadar sağlammışki cama doğru bir oyuk açılmış iyiki cam delinmemiş bu yapışır düşüncesiyle hemen sanayiye camcıya gittim orada daha detaylı baktığımızda aynanın yapışacağı yerden yukarıya doğru ince bi çatlak gördüm ve bunun zamanla tavana kadar uzayacağını bildiğim için kaskodan camı değiştirdim senede 1 kez Beyanla kaskodan cam değiştirme hakkı varmış.  inşallah başka kimsenin  başına böyle birşey gelmez.