Gönderen Konu: devir ve km saati arıza  (Okunma sayısı 2560 defa)

Çevrimdışı alperen0678

• Profili Görüntüle
devir ve km saati arıza
« : 25 Mart 2014, 09:39:32 »
selam arkadaşlar 95 model polo'm bir kaç gündür, devir ve km saati kendi kendine devre dışı kalıyor ve 5-10 saniye sonra geri geliyor.ustaya gösterdim saat ömrünü doldurmuş tarzı bir şeyler söyledi,tamirinin yapılabildiğini onunda 250-300 TL civarı olduğunu söyledi.Açıkçası bana pek inandırıcı gelmedi.Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı,yardımlarınızı bekliyorum.  Saygılarımla...

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
Ynt: devir ve km saati arıza
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2014, 13:15:34 »
selam arkadaşlar 95 model polo'm bir kaç gündür, devir ve km saati kendi kendine devre dışı kalıyor ve 5-10 saniye sonra geri geliyor.ustaya gösterdim saat ömrünü doldurmuş tarzı bir şeyler söyledi,tamirinin yapılabildiğini onunda 250-300 TL civarı olduğunu söyledi.Açıkçası bana pek inandırıcı gelmedi.Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı,yardımlarınızı bekliyorum.  Saygılarımla...
3 ihtimal var. En kolay ve ucuzdan başlamak gerekirse.

1- Ateşleme bobini ile disbritör arasındaki kabloda kaçak var göz ile kontrol edin gerekirse komple o kabloyu bantlatıp deneyin.
2-Disbritörü sökün içinde devir sensörü var. Onu kontrol edin üstüne yağ pislik bulaşmış devri okuyamamıyor olabilir.
3- Devir saatinin motoru arızalanmış olabilir bunuda vag-com ile bağlanarak gösterge testinde anlayabilirsiniz. Bu testte gösterge kendiliğinden hareket edecek bir yerde takılırsa eğer bilinki göstergede sorun var.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı alperen0678

• Profili Görüntüle
Ynt: devir ve km saati arıza
« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2014, 00:31:19 »
Allah razı olsun arkadaşım ilgi ve alakana . Deneyip göreceğiz bakalım..Saygılar.