Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: devir düşmesi  (Okunma sayısı 6257 defa)

devir düşmesi
« : 06 Ocak 2009, 08:59:26 »
arkadaşlar dün forma konuyu aktarmıştım ama yönetivi saolsun büyük harfle yazdım diye silmiş neyse demekki bazı arkadaşların proplemi var.arkadaşlar benim sorunum sabahları arabayı ilk çalıştırmamda 12 kadar yükselp birden 8 düşüyor eskiden bu düşüs arabanın ısınmasına göre düşerdi şimdi ise birden bire düşüyor.ustam türten ileri geldiğini söylüyor.tüp ustası şorun görünmüyor diyor ortada kaldım.bilgisi olan varmı

Çevrimdışı salman

• ѕєℓмαη
Ynt: devir düşmesi
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2009, 12:10:49 »
vw araçlarındada aynımı bilmiyorum ama, otomatik jiklelerde gaz pedalına hızlıca basıp çekince jikle devreden çıkıyor..
bencede sorun yoktur..
nereye dönersen dön, ..çın hep arkada kalır..

« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2009, 14:09:05 »
ben arabayı çalıştırırken hayatta gaz pedalına basmamki direk kontaktan çalıştırırım.devirin birden 12 den 8 düşmesi normalmi sizce

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2009, 19:41:05 »
arkadaşlar dün forma konuyu aktarmıştım ama yönetivi saolsun büyük harfle yazdım diye silmiş neyse demekki bazı arkadaşların proplemi var.arkadaşlar benim sorunum sabahları arabayı ilk çalıştırmamda 12 kadar yükselp birden 8 düşüyor eskiden bu düşüs arabanın ısınmasına göre düşerdi şimdi ise birden bire düşüyor.ustam türten ileri geldiğini söylüyor.tüp ustası şorun görünmüyor diyor ortada kaldım.bilgisi olan varmı
Problem forum kurallarına uymayanlarda olmasın.

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2009, 20:42:12 »

sadece ilk çalıştırmada yapıyorsa takma kafana.neticede stop etmiyor herhalde.
ama devaml oluyorsa bir boğaz temizliği yaptırabilirsin.

nette büyük harf kullanlmyor .forum kuralları gereği silinmiştir.

hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2009, 21:32:08 »
istop etme sorunuda yaşıyorum sabah çalıştırdıgımda devir düşüyor ama istop etmiyor işe gidiyorum akşam çıkışta muhakkak benzinden tüpe geçişte 1 kere istop ediyor boğaz kelebegini temizletmem proplemi çözermi.

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2009, 08:33:16 »
2 sistem 2 farklı arıza kaynağı düşüncesi.
lpg nin sevmediğim tek tarafı bu benzindemi lpg demi olayı.

sistem otomatik olarakmı benzin lpg geçişi yapıyor manuelmi.

boğaz temizletmenin bir zararı yok neticede.
denemekte faide var.ama sizin arıza başka bir sebebdende olabilir.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

« Yanıtla #7 : 07 Ocak 2009, 09:01:27 »
otomatik olarak geçiyor ama geçerken benzinden gaza geçişini hissediyorum bi silkeleme oluyor arabada gazdaysa ayagım istop etmiyor sadece silkeleniyor ama mesela önümde trafik var rolantiye aldım benzinden gaza geçişte istop ediyor

« Yanıtla #8 : 02 Mart 2009, 21:32:53 »
Benimde bir konuyu silmişler bende büyük harfle yazmıştım canları saolsun silsinler :) ;)
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #9 : 02 Mart 2009, 23:50:01 »
ne kadar süre  1000 devrin üzerinde çalışıyor....
   hararet müşürün göstergeye normal motor kontrol ünitesine yanlış bilgi gönderiyorsa   yani motorun soğuk iken sıcak bilgisi gönderiyor ise m.k.ü. motor çalışmasını normal rölantiye alır...
  cihaz ile m.k.ü ne gelen derece ile gösterge değerinin karşılaştırılması gerekiyor...
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon