Gönderen Konu: Delirmeye az kala....  (Okunma sayısı 7189 defa)

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
Delirmeye az kala....
« : 06 Mart 2012, 20:29:21 »
gecen hafta 420 tl vererek baskı balatayı değiştirdim..... 5 viteste 3000 devirde 105 km de gidiyor..... asıl sorun baskı balatayı değiştirmeme rağmen balatadan ses geliyor... debraj a basınca ses kesiliyo...... 100 km bile yapmadım değiştirdikten sonra neden boyle yapar.....

bugunde eve donerken ön  taraftan ses gelmeye başladı..... araba oldugu yerde rolantıde calısırken ses yok yürürken rolantide giderken ses yapıor... balatadan olabilirmi ki balatalar yeni değiştirdim 5-6 bin km anca oldu yoksa sanjumandan mı sizce ne olabilir yardım....

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
Ynt: Delirmeye az kala....
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2012, 22:32:22 »
Disk lerden geliyor olabilirmi bu ses birde baskı balatayı takarken pürüzlendirme işlemi yaptılarmı birde yeni baskı balatanında alışma süreci var bildiğim kadarıyla biraz kullanın bakalım geçecekmi?
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2012, 22:41:01 »
Disk lerden geliyor olabilirmi bu ses birde baskı balatayı takarken pürüzlendirme işlemi yaptılarmı birde yeni baskı balatanında alışma süreci var bildiğim kadarıyla biraz kullanın bakalım geçecekmi?

disklrden olsa frene basınca sesi keser.... baskı balata takılırken ustanın yanında yoktum ilk fırsatta gösterecegım....

Çevrimdışı Engin34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2012, 13:37:21 »
bence alısana kadar bu sekılde ses cıkartır.. aksıne frene basınca ses cıkartır..
VWTR.NET
97 POLO HB 1.6 AEE (LPG)

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2012, 18:48:06 »
bence alısana kadar bu sekılde ses cıkartır.. aksıne frene basınca ses cıkartır..

arabayı aldıgımda balatalar bitikti... o zmn ses yapıordu frene basınca kesıyordu....

Çevrimdışı orkan22

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Mart 2012, 09:28:27 »
hocam baskı balata 420 tlmi tutoyo ya??çokmuş valla:(

Çevrimdışı engin3944

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Mart 2012, 20:13:48 »
aynısı bendede oluyodu balatayı yeni değiştirmiştim debriyaja basınca ses kesiliyodu vitesim zor geçiyodu araba değişik çalışıyodu
sıradan ustaya gidince böyle oluyo dün vw servise götürdüm şanzumanı tekrar söktüler vidaları bile tam sıkmamış yapacağın şey ustanı değiştir iyi biyere git  iki ay 98 polo aldım binlrayı geçti harcadığım ama arabadan değil ustadan

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Mart 2012, 11:23:41 »
vallahi ustaya gittik sanjuman tekrardan indi.... kontrol edıldı.... kaldırmısken salıncaklar ve bilyalar değişti..... suan masallahı var:D

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Mart 2012, 23:15:07 »
ya benım aractanda bı ugultu gelıyo debrıyaja basınca kesılıyo cekınce otuyo. bana prızdrek bılyasındandır dedıler ama ustune pek dusmedım sanrım senın aractada aynı sorun olusmus. ne soyledı usta  ne ıslem yaptı ugultu neden olusuyomus anlayabıldınızmı bılgılendırırsen sevınırım.

Çevrimdışı vtt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Mart 2012, 23:30:32 »
ugultunun sebebi bilya bndede hafiften ugultu vardı sinirimi bozdu bilyaları değiştik şuan tık yok.

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Mart 2012, 23:38:17 »
baskı balata bilyası doğru tespit, bilyanın döndüğü mil de o sesi yapar, baskı balata değişiminde elden geçmesi dereken parçalar bunlar, değilse ses yapar(debriyaja basınca kesilen)

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Mart 2012, 12:12:14 »
şimdi hiçbirsıkıntısı yok....  kız gibi maşallah

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Mart 2012, 13:35:38 »
eyw gokhan saolasın degısıcek anlasılan.

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Mart 2012, 01:20:12 »
eyw gokhan saolasın degısıcek anlasılan.

inş istediğin sonucu alırsın:D