Gönderen Konu: Debriyaja Basınca Kesilen ses  (Okunma sayısı 6010 defa)

Çevrimdışı ahmet558

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 polo 6n
Debriyaja Basınca Kesilen ses
« : 23 Şubat 2016, 09:09:34 »
uğultu ile titreme arası birşey, debriyaja basınca araba rahatlıyor gibi ve ses kesiliyor. başına gelen varmı acaba ?

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
Ynt: Debriyaja Basınca Kesilen ses
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2016, 23:32:29 »
uğultu ile titreme arası birşey, debriyaja basınca araba rahatlıyor gibi ve ses kesiliyor. başına gelen varmı acaba ?
2005 polomda vardı rolantide de seyir halinde hep geliyordu çok az dı ama dinleyince geliyordu debriyaj a basınca susuyordu usta debriyaj bilyası baskı balatanın içindeki olan yada şanzıman içindeki bir bilyadan olabilir demişti sökünce benimki şanzıman kaynaklı çıkmıştı

Çevrimdışı koug

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: AFH Engine
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2016, 23:08:10 »
Debriyaja basınca ses kesiliyorsa prizdirek bilyası olabilir. Neredeyse tüm araçlarımda prizdirek bilyası ses yapıyordu. Debriyaja basınca araçta bir sessizlik oluyordu:)  Hiçbirinde de değiştirmedim. Şimdiki aracımda da var ancak çok çok dikkatli dinlersem duyabiliyorum. Bu bilya gelende Tofaş hastalığıdır. Yenisini takarsınız 20bin km sonra tekrar ses yapar. Baskı balata değişim zamanınız geldiyse baktırın ancak prizdirek için para harcamayın derim. Tabi sesi duymadığım için kesin yorum da yapmak istemem. Kafanız rahat olsun, ustanıza gidin sesi bir dinletin. Belki farklı bir sıkıntı da olabilir.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2016, 23:37:51 »
Debriyaja basınca ses kesiliyorsa prizdirek bilyası olabilir. Neredeyse tüm araçlarımda prizdirek bilyası ses yapıyordu. Debriyaja basınca araçta bir sessizlik oluyordu:)  Hiçbirinde de değiştirmedim. Şimdiki aracımda da var ancak çok çok dikkatli dinlersem duyabiliyorum. Bu bilya gelende Tofaş hastalığıdır. Yenisini takarsınız 20bin km sonra tekrar ses yapar. Baskı balata değişim zamanınız geldiyse baktırın ancak prizdirek için para harcamayın derim. Tabi sesi duymadığım için kesin yorum da yapmak istemem. Kafanız rahat olsun, ustanıza gidin sesi bir dinletin. Belki farklı bir sıkıntı da olabilir.

Katılmamak elde değil :)

Prizdirek bilyesi Yolda giderken uğultu yapmaya başladığı zaman değişimi gelmiş demektir.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı ramazan_40

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #4 : 29 Şubat 2016, 21:44:41 »
Baskı balata değiştirmeden o ses düzelmez ilerleyen zamanlarda korkarımki dahada artacaktır.
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.