Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Debriyaj Teli İçin Küçük Bir Hile  (Okunma sayısı 40867 defa)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
Debriyaj Teli İçin Küçük Bir Hile
« : 23 Mayıs 2008, 19:58:25 »
Bir kaç gündür benim polonun şanzımanı su koy vermeye başladı geri vitese takmaya kalktığımda garçlama yapmaya başlamıştı neyse bugün sanayide işim vardı benim ustaya uğradım oda baskının ayırmadığını söyledi ve küçük bir numara çekti debriyaj telinin ayarı olmadığı için şanzıman tarafına 4-5 mm lik bir pul koydu şimdi hem agarçlamıyor hemde vites geçişleri normale döndü aklınızda olsun belki lazım olabilir. :tamamdir

Ynt: Debriyaj Teli İçin Küçük Bir Hile
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2008, 22:31:19 »
eyw ozmo kardesim

« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2008, 10:53:35 »
Benim debriyaj biraz sert. Bunun için basit yollu yapabileceğimiz bir şey var mı?

« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2008, 11:30:20 »
benimde debriyajla ilgili sorunlarım var. sebebini bilmiyorum. fakat ciddi bir durum olmadığını düşünüyorum.. Şöyle söylimm. kalkışlarda araba titriyor. boğaz kelebeği ile ilgili değil .. devirde bir sorun yok yani.. ama hani acemi şoför aracı kaldırırken titretir yaa. aynen öyle bir titreme. çok sert değil ama rahatsız edici... özellikle anarya kalkışlarda bu sorun dahada kendini belli ediyor.. acaba sorun ne olabilir.. bu arada 12 yıllık şoförüm.. acemi değilim yani:)
1998 POLO 1.6 HB AC

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2008, 11:46:27 »
Benim debriyaj biraz sert. Bunun için basit yollu yapabileceğimiz bir şey var mı?
Benim yaptığım olayı deneyebilirsin benimkide çok sertti baskıdan dolayı şimdi sorun yok bostancı tarafında isen yapan ustayı tarif edebilirim ucuz yollu halleder.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2008, 11:47:25 »
benimde debriyajla ilgili sorunlarım var. sebebini bilmiyorum. fakat ciddi bir durum olmadığını düşünüyorum.. Şöyle söylimm. kalkışlarda araba titriyor. boğaz kelebeği ile ilgili değil .. devirde bir sorun yok yani.. ama hani acemi şoför aracı kaldırırken titretir yaa. aynen öyle bir titreme. çok sert değil ama rahatsız edici... özellikle anarya kalkışlarda bu sorun dahada kendini belli ediyor.. acaba sorun ne olabilir.. bu arada 12 yıllık şoförüm.. acemi değilim yani:)
balatadan titreme yapar bir sefer başıma gelmişti balatayı değiştirmeyip çaktırmıştım oda titreme yapıyordu.

« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2008, 12:00:15 »
balatadan titreme yapar bir sefer başıma gelmişti balatayı değiştirmeyip çaktırmıştım oda titreme yapıyordu.

balata derken?
1998 POLO 1.6 HB AC

« Yanıtla #7 : 24 Mayıs 2008, 12:03:54 »
sıfır baskı balata taktım 3 ay önce, aracı zorladınmı sertlesme yapıyor vw lerde bu genel bir sorun sanırım, bu konuda japon aracları oldukca iyi kuş gibi debriyajları var

« Yanıtla #8 : 24 Mayıs 2008, 12:14:15 »
ozmo arkadaşımın dediği gibi çakma balatadan yapabilir ama ne derece !! büyük ihtimal baskıdan yapar titreme ve sertliği.

« Yanıtla #9 : 24 Mayıs 2008, 12:16:46 »
sanırım götürüp göstermekte fayda var.bu silkeleme beni iyiden iyiye rahatsız etmeye başladı. umarım debriyaj setini falan değiştirmek zorunda kalmam..
1998 POLO 1.6 HB AC

« Yanıtla #10 : 24 Mayıs 2008, 14:55:30 »
sıfır baskı balata taktım 3 ay önce, aracı zorladınmı sertlesme yapıyor vw lerde bu genel bir sorun sanırım, bu konuda japon aracları oldukca iyi kuş gibi debriyajları var

baskı balata ne markaydı?

Çevrimdışı esmer16

• pur dıkkat
« Yanıtla #11 : 26 Mayıs 2008, 01:53:27 »
bendede aynı sorun var garglama felan ozmo kardesım yukarda kavrıyor debraj servıste değişcekdedıler:D ama değiştirmedım şu sıralarda benı yormaya başladı kasıyo bazen kullanırken poloların debrıyajında ayar yok dıye bılıyorum tel felanyok dıyolar değiştirmek lazım dedıler.buna bı yol bulabılırsek sevınırım vallahı
dıkkat

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #12 : 26 Mayıs 2008, 09:45:21 »
bendede aynı sorun var garglama felan ozmo kardesım yukarda kavrıyor debraj servıste değişcekdedıler:D ama değiştirmedım şu sıralarda benı yormaya başladı kasıyo bazen kullanırken poloların debrıyajında ayar yok dıye bılıyorum tel felanyok dıyolar değiştirmek lazım dedıler.buna bı yol bulabılırsek sevınırım vallahı
doğru telde ayar yok altına pul koyup ayarladık bizim poloların bir klasik sorunu daha önce baskı su koyveriyor benim bildiğim önce balata biter ama

« Yanıtla #13 : 26 Mayıs 2008, 11:42:28 »
Arkadaşlar, Polo'ların çoğunda geri vites sorunu var diye hatırlıyorum. 6N'lerde geri vitese direk takınca (boştan geriye) garçlatan başka kimler var >:(
Her şey sende gizli...