Gönderen Konu: Chip tuning  (Okunma sayısı 24999 defa)

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
Ynt: Chip tuning
« Yanıtla #14 : 09 Nisan 2008, 22:52:40 »
mantarla  tanışmışlığım bir iş yaptırmışlığım yok.
ama ismi pek hoş değil bence  :D

forumlarda okuduğum kadarıyla fanatik taraftarı çok.ismi ile müsemma iş yapar diyende.
açıkçası chip yaptığınıda senden öğrendim.
chip ne marka imiş onu bir sor.bildiğimiz  chipmi. değilde safc 2 veya türevlerinden falan derse uzak dur derim . bu tip olaylarda oluyor karışık işler.
suti de demiş %12 ne ile.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı inanc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 09 Nisan 2008, 23:10:12 »
mantarla  tanışmışlığım bir iş yaptırmışlığım yok.
ama ismi pek hoş değil bence  :D

forumlarda okuduğum kadarıyla fanatik taraftarı çok.ismi ile müsemma iş yapar diyende.
açıkçası chip yaptığınıda senden öğrendim.
chip ne marka imiş onu bir sor.bildiğimiz  chipmi. değilde safc 2 veya türevlerinden falan derse uzak dur derim . bu tip olaylarda oluyor karışık işler.
suti de demiş %12 ne ile.

acıkcası benim bilgim yok ne ile yaptıgınida işte güven konusunu merak ediyorum :(

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Haziran 2008, 00:05:49 »
Var mı yeni tavsiyesi tecrübesi olanlar bu konuda ?

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Haziran 2008, 16:50:21 »
UniChip :)

Çevrimdışı polo34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Haziran 2008, 02:53:35 »
chip taktıktan sonra aracın dizel olmadığı için farkı çok hissedemeyebilirsin ...

önce dereceli egzantrik mili tak, colombo marka iyidir, konforludur, sonra chip yaptır, dağlar kadar fark oldu o zaman dersin ...

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 30 Haziran 2008, 18:49:17 »
colombo iyide direk italyadan almak lazım... :bekleriz:
buraya getiren ile ordaki satış fiyatları ile arasında uçurum var  :t

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 01 Temmuz 2008, 16:51:13 »
Merhabalar arkadaşlar,
Tek söyleyeceğim mutlaka chip öncesinde dyno teste girin (30 YTL). Chip uygulandıktan sonra da teste tekrar girin. Satıcının uygulamada alacağınızı iddia ettiği gücü alamazsanız para ödemeyin. Baştan ödemeniz gerekirse de ölçüm sonucuna göre parayı iade istiyeceğinizi mutlaka ve mutlaka önemle dile getirip uyarın. Sonuçta ödeyeceğiniz 60 YTL sizi 600 YTL'yi boşa harcamaktan kurtarır.

Polo Sportline'daki motor turbo değil, atmosferik bir motor ve zaten fabrika çıkışı silindir kapakları taşlanmış ve gerekli performans artışı sağlanmış. Bu yüzden chip ya da yazılım uygulamasında 7-8 HP alabiliyorsanız buna şükredin.

Performans artışı için bire bir hissettiğim Carbon Clean, yani karbon temizleme uygulamasını şiddetle tavsiye ederim. Bunun yanı sıra aracınıza orjinal Sportline susturucu taktırın. Eski ve içi çürük egzosu çıkarıp yenilediğinizde hem aracınız taze bir ses veriyor hem de performansı çok önemli derecede artıyor. Egzos gerçekten çok önemli. Ama her gördüğünüz egzos değil! Ben orta ve arka susturucuyu değiştirip carbon clean yaptırdım, anında şaşırtıcı performans artışını gördüm.
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ve Türkçe'ye özen göstermeye çalışalım.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #21 : 01 Temmuz 2008, 16:53:37 »
Biri de şunları Golf'ler için yazsa ne güzel olur ya :D
Eline sağlık Erdem.
Güzel yazmışsın.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Temmuz 2008, 22:02:47 »
zaten fabrika çıkışı silindir kapakları taşlanmış ve gerekli performans artışı sağlanmış.

ben bunu anlamadım pek?
birde performans isteniyorsa tekrar orjinal susturucular almaktansa performansa yönelik kaliteli ürünler daha iyi olur, tabi orjinalleri eskidiği için zamanla yenisi ile değiştirmek bile fark eder.

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Temmuz 2008, 01:09:47 »
Normal 1.4 motordaki silindir kapaklarının taşlanmış hali var AFH'de. Yazılım da farklı, egzos sistemi de farklı... Performans egzosu alırken Polo Sportline için özel üretilmiş bir ürün alınmazsa o performansı unutun demek istedim. Yani en pahalı egzosu bile alsak istediğimiz performansı alamayız AFH motor için üretilmemişse. İnanın basit bir boru parçası değil  ;)

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 02 Temmuz 2008, 01:39:40 »
silindir kapaklarının taşlanması ne demek?
Silindir kapakları değilde kapağı,
normal 1.4 motor hangi motor bu?  :)
kapak taşlama, kapak rektefiye etmek benim bildiğim.

AFH motor için üretilmesine gerek yok egzosun, gidipte çok garip kazanlı yada küçük girişli susturucu olmadığı sürece universal egzoslar daha iyi bile güç verebilir.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2008, 01:50:18 Gönderen: Erhan »

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 02 Temmuz 2008, 15:05:04 »
Erhan, yanıtını bildiğin soruları sorma bence. Burada bilgi paylaşımını hedefliyoruz. Lütfen benim yanlışlarımı düzelt, eksiklerimi tamamla ki okuyan arkadaşlar faydalansın. Birbirimizle atışmayalım. Benim bu forumda yazdığım tüm mesajlara bakın, hep yardımcı olmaya çalışıyorum, ahkam kesmiyorum. Böyle algılandıysa senin tarafından düzeltmiş olayım. Sevgiler.  :tamamdir

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 02 Temmuz 2008, 16:44:26 »
Anlamadım dediğim yeri açıklaman için sordum , sevgiler sanada .

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 03 Temmuz 2008, 10:32:40 »
böyle bir yazı buldum:
"...ikinci bir mevzu sağlıklı bir motora bizim gibi kanı kaynayan insanlar biraz daha performans vermek için silindir kapağının yatay olarak yüksekliği azaltılır.

Bunun sebebi silindir kapağındaki yanma odasinin hacmini biraz daha küçültmektir. Çünkü silindir kapağı ile blok arasina koyulan conta yüzünden silindir kapağındaki yanma odasinin hacmi biraz daha büyür ve sıkıştırma oranı düşer bu da performansı düşürür.

bunun içindirki sıkıştırma herşeydir kaidesince elde fazlada para olmayinca silindir kapağı ve blok taşlanır piston sıkıştırma esnasında yanma odasına birazdaha yaklaşır ve böylece sıkıştırma artar..."

İşte bu işlem VW motoruna fabrikada uygulanıyor Sportline'larda...