Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Chip tuning  (Okunma sayısı 24895 defa)

Chip tuning
« : 09 Nisan 2008, 11:36:09 »
Selam arkadaslar nasılsınız?

Bende bilen bilir 2001 model polo 1.4 16V 101 HP lik highline modeli var.Simdi burda chip yaptıran arkadaslar vardır yada bilen vardır onlardan yardım istiyorum ben bu ay sonunda arabama chip yaptıracagım inşallah ama anlamadıgım bir durum söz konusu  bazı chip markaları superchips ve wimmer benim aracımda 9 beygirlik bir artıs olur senin aracına diyor ama bazı chip tuning yapan yerler 14-15 beygir artıs olacak diyor bu konuda aydınlatırmısınız beni birde ankarada biyer buldum booster performance diye adamı aradım konustuk falan adam gercekten esnaf yani anlayışlı ben istanbula geliyorum ayda bir izmite ugrarım senin arabanıda o ara yaparız dedi ve istanbula gelirken ben seni ararım dedi gectigimiz cumartesi aksamı aradı ve ben yarın istanbula geliyorum yapalım istersen dedi ve ilk aradıgım zaman bana 600YTL fiyat vermişti bende dedimki arkadasa bende daha o kadar parayok 400YTL var bi dahaki aya yaparız dedim oda para sorun degil sonra verirsin geri kalanını dedi ben şasırdım ve helal olsun dedim ilk defa paragöz olmayan bi esnaf gördüm dedim icimden.neyse sizce asagıdaki degerler iyimidir ve gercek rakamlar olabilirmi ve 600YTL noormalmi veya cevrenizde daha uygun yapan varmı bu chip tuning işini arkadaslar bunu sormak istedim.Teşekkürler.

« Son Düzenleme: 09 Nisan 2008, 11:38:06 Gönderen: inanc »

Ynt: Chip tuning
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2008, 14:42:04 »

Merhaba Arkadaşım..

Chip konusunda 101 beygirlik aracında 14-15 beygirlik bir artış olacağını söyleyenler seni yanıltmış olurlar. Eğer aracın 200 beygirlik bir araç olsaydı o zaman belki.. Ortalama olarak 7-8 civarı bir beygir artışı ya olur yada olmaz... Superchips ve vimmer tercihine gelince superchips kullandım tavsiye ederim. Diğeri için herhangi bir yorum yapamayacağım.. Power booster ı ise bb tuningdede var aracına nasıl bir etki yapacağı konusunda istersen ordanda gerekli bilgileri alabilirsin.  ;)

« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2008, 14:50:00 »
Merhaba Arkadaşım..

Chip konusunda 101 beygirlik aracında 14-15 beygirlik bir artış olacağını söyleyenler seni yanıltmış olurlar. Eğer aracın 200 beygirlik bir araç olsaydı o zaman belki.. Ortalama olarak 7-8 civarı bir beygir artışı ya olur yada olmaz... Superchips ve vimmer tercihine gelince superchips kullandım tavsiye ederim. Diğeri için herhangi bir yorum yapamayacağım.. Power booster ı ise bb tuningdede var aracına nasıl bir etki yapacağı konusunda istersen ordanda gerekli bilgileri alabilirsin.  ;)

teşekkür ederim.

« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2008, 14:51:54 »
Peki göztepe sanayideki mantar tuning hakkında ne dersiniz simdi görüstüm adam yaparız ve %12 verim alırsın dedi fiyatı digerlerine göre biraz daha uygun ve benim icin daha kolay bir yerde siz ner dersiniz mantar tuninge yaptırayimmi?

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04

« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2008, 18:40:53 »
bu ankaradaki yer nasıl yapıyor bu işi kendimi yoksa yazılım yurtdışından mı geliyor?
hassas bir iş ben ne olduğu yada ne yaptığı belli olmayan yerlere sırf ucuz diye kaputunu bile açtırmam...
son zamanlarda herkes mapçi çipçi oldu   :)
biraz daha araştır ve aceleye getirme, ankaradaki yeri bilmiyorum o yüzden de net bişey diyemiyorum, öncesi sonrası dyno sonucuna bakmak lazım, limitleride zorlamamalı, benzinin kalitesi falan..
1.4 atmosferik motorda 9hp bile oldukça iyimser, ki listedeki güç artışları örnek olarak 5bin devirde +9 beygir olarak düşün , yoksa 100hp nin üstüne değil..
tork olarak faydası olur, alt devirler daha iyi oluyor..
superchips mi wimmer mi dersen, wimmer tabiki...
wimmer için torque tuning ile görüşebilirsin bu motorlara yaptılar bir kaç tane , daha detaylı bilgi alırsın...
birde upsolute duydum onu da bir araştır, eğer geçici olarak yükleyebiliyorlarsa ki en güzeli bu deneyip test etmek belli bi süre sonra eski haline dönüyor yazılım ama polo da yapılıcağını zannetmiyorum bu yolun...
en azından egzantirik olmalı bence motorda ki chip ten gerçekten faydalanabilesin...
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2008, 18:45:30 Gönderen: Erhan »

« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2008, 18:44:04 »
  chip kalkış için mi 2-3 chip koysan ne olur ? hatta chip nasl bişey :D

« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2008, 18:56:35 »
bu ankaradaki yer nasıl yapıyor bu işi kendimi yoksa yazılım yurtdışından mı geliyor?
hassas bir iş ben ne olduğu yada ne yaptığı belli olmayan yerlere sırf ucuz diye kaputunu bile açtırmam...
son zamanlarda herkes mapçi çipçi oldu   :)
biraz daha araştır ve aceleye getirme, ankaradaki yeri bilmiyorum o yüzden de net bişey diyemiyorum, öncesi sonrası dyno sonucuna bakmak lazım, limitleride zorlamamalı, benzinin kalitesi falan..
1.4 atmosferik motorda 9hp bile oldukça iyimser, ki listedeki güç artışları örnek olarak 5bin devirde +9 beygir olarak düşün , yoksa 100hp nin üstüne değil..
tork olarak faydası olur, alt devirler daha iyi oluyor..
superchips mi wimmer mi dersen, wimmer tabiki...
wimmer için torque tuning ile görüşebilirsin bu motorlara yaptılar bir kaç tane , daha detaylı bilgi alırsın...
birde upsolute duydum onu da bir araştır, eğer geçici olarak yükleyebiliyorlarsa ki en güzeli bu deneyip test etmek belli bi süre sonra eski haline dönüyor yazılım ama polo da yapılıcağını zannetmiyorum bu yolun...
en azından egzantirik olmalı bence motorda ki chip ten gerçekten faydalanabilesin...

peki göztepedeki mantar tuning hakkında bilginiz warmı ?

« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2008, 21:54:42 »
6n sportline'ım var best servis ile görüştüğümde 6-8hp arası bir deger alabileceğimi söylemişti arabanın durumuna bağlı olarak, eğer chipe ilave olarak egsoz sistemin pozitif bir filtren vs. varsa faydası artar. atmosferik motorda max vereceği +%10 15hp fln sanmıyorum ben

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2008, 22:23:23 »
http://www.boosterperformance.com/

erhan senin tanıman lazım.
adaşın eskiden beri forumlarda takılır.ankaralı sizle yaşıttır büyük ihtimal .opel tutkunu.cardanadamın eski üyelerinden. ophell.com dada admin yanılmıyorsam.g kasa opeli vardı bir ara .şimdi gsi olabilir.bir çok araç chipledi bildiğim kadarıyla. ama vadedilen güç biraz zor gibi.

wimmer de piyasada bir çok araç ve vw chipledi. bir çok  foruma uyedir .ismi bülentti yanlış hatırlamıyorsam.

upsolute. ismi barboros. yeni mapperlerden. onunda güzel çalışmaları oldu. re map yapmayada başlamış herhalde.

diyeceğim karar senin inanç. hepsi yakın performans verebilir.her firmadan memnun olan memnun olmayanda olabilir.
senin araçta chiple 7 hp  alsan iyidir derim.
kolay gelsin
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı Suti

• VW Tech
« Yanıtla #10 : 09 Nisan 2008, 22:31:12 »
Peki göztepe sanayideki mantar tuning hakkında ne dersiniz simdi görüstüm adam yaparız ve %12 verim alırsın dedi fiyatı digerlerine göre biraz daha uygun ve benim icin daha kolay bir yerde siz ner dersiniz mantar tuninge yaptırayimmi?

:) enteresan, %12 verim, ne ile?

« Yanıtla #11 : 09 Nisan 2008, 22:32:33 »
hatırladım Atıf abi evet :) senden de bişey kaçmıyor.

Bir daha karşılaşırsam iyice sorarım bu chip işini.

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #12 : 09 Nisan 2008, 22:37:47 »
hatırladım Atıf abi evet :) senden de bişey kaçmıyor.

Bir daha karşılaşırsam iyice sorarım bu chip işini.

tanıyacağını tahmin ettim zaten. ;)

haberi geldi bazı ankaralı uyelerimiz daha iyi tanışıyormuş  :D
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

« Yanıtla #13 : 09 Nisan 2008, 22:41:25 »
http://www.boosterperformance.com/

erhan senin tanıman lazım.
adaşın eskiden beri forumlarda takılır.ankaralı sizle yaşıttır büyük ihtimal .opel tutkunu.cardanadamın eski üyelerinden. ophell.com dada admin yanılmıyorsam.g kasa opeli vardı bir ara .şimdi gsi olabilir.bir çok araç chipledi bildiğim kadarıyla. ama vadedilen güç biraz zor gibi.

wimmer de piyasada bir çok araç ve vw chipledi. bir çok  foruma uyedir .ismi bülentti yanlış hatırlamıyorsam.

upsolute. ismi barboros. yeni mapperlerden. onunda güzel çalışmaları oldu. re map yapmayada başlamış herhalde.

diyeceğim karar senin inanç. hepsi yakın performans verebilir.her firmadan memnun olan memnun olmayanda olabilir.
senin araçta chiple 7 hp  alsan iyidir derim.
kolay gelsin
peki atıf abi mantar tuning hakkındaki düsüncelerini alabilirmiyim ona chip tuning yaptıırılırmı?