Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Cebri fan uygulaması  (Okunma sayısı 8050 defa)

Cebri fan uygulaması
« : 04 Aralık 2008, 17:16:16 »
Motorun daha fazla soğumasını sağlamak maksadıyla standart fana ek olarak cebri fan ile soğutma (orijinalden bağımsız çalışan bir fan ile) yapan/duyan/gören arkadaşlar var mı, bu konudaki yorumlarınız nelerdir?
Her şey sende gizli...

Çevrimdışı erco

• Otomobil
    VW Polo 6n- Audi A3 8v
Ynt: Cebri fan uygulaması
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2008, 21:30:12 »
Gerek var mı ki öyle birşeye?
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2008, 22:07:10 »
haricen taktırılan fan motorun daha fazla soğuması için değil kendi orjinal fanı çalışmadığında manuel olarak çalıştırılan bişeydir.tofaşlarda genelde vardır ama vw de gerek yoktur.
Mk3 gti

« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2008, 00:48:36 »
bilgisayar olsa mantıklı olabilirdi fakat araba için saçmalıkdan başka birşey olacağını sanmıyorum...

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2008, 01:41:50 »
Araç zaten optimum sıcaklığa gelecek şekilde soğutuluyor. CPU mantığında değil motor, ne kadar soğuk o kadar iyi gibi değil yani.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2008, 08:50:07 »
Geçenlerde tuning işiyle uğraşan iki kişi aralarında konuşurken buna benzer birşeyden bahsediyorlardı. Konuya dahil olmadım ama sonradan merak ettim böyle birşeyi aramızda daha önce duyan var mı diye..
Her şey sende gizli...

« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2008, 21:28:35 »
Bizim Tofaşlarda vardı.... Fan açmayınca falan direksiyonun aaltından buton kolunu cekiyoduk fan çalışıyodu... vw de ihtiyaç yok, hararet yapması nadir gorulen bir araç polo zaten...

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2008, 18:42:05 »
Modifikasyonda gerekli olabilir ama Volksvagenden bahsediyoruz. Torpidosunu buz dolabına çeviren, aynalarına hatta cam suyuna ısı rezistansı koyan, termal arabası olan bir firmadan. Bu teknoloji ve düşünce onuda düşünmüş benim arabamda...
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di