Gönderen Konu: Camlarda buğulanma  (Okunma sayısı 20085 defa)

Çevrimdışı sezar06

• Profili Görüntüle
Ynt: CAMLARDA BUĞULANMA SORUNU
« Yanıtla #28 : 10 Şubat 2009, 18:20:15 »
arkadaşlar çok saolun emek verip yazmıssınız ayarlar zaten o konumda ne hikmetse yagmur yagdıgı zaman bu sorun başlıyor.aynaları göremiyorum ufak bi sorun gibi ama çok can sıkıcı kör gibi gidiyorsun.petekte bi sorun olsa yagmursuz havalarda niye bugulanma olmuyor öylede bir soru aklıma geliyor.yalnız ısı ayarının 2 de olması fark edermi resimde arkadaş 1 kademeyi göstermiş.şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 11 Şubat 2009, 11:35:06 »
eğer yağmur yağdığında oluyorsa aracın bir yerlerden içeri su alıyor demektir önce çamurluklardaki drenajları bir temizle eğer sağ taraftaki tıkalı ise biriken su polen filitresini ıslatıyordur o da içeri hava verdiğinde buğu yapıyordur.

Çevrimdışı cengo26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 11 Şubat 2009, 13:54:30 »
eğer yağmur yağdığında oluyorsa aracın bir yerlerden içeri su alıyor demektir önce çamurluklardaki drenajları bir temizle eğer sağ taraftaki tıkalı ise biriken su polen filitresini ıslatıyordur o da içeri hava verdiğinde buğu yapıyordur.
cok mantıklı.

Çevrimdışı fantom slx

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 14 Şubat 2009, 22:42:25 »
Merhaba arkadaşlar,

Bu buğulanma meselesi benim de canımı sıkıyor bazen. Kaloriferi açınca arabanın sıcaklığı hamamı geçiyor, açmayınca buğulanıyor. 22-23 dereceye getiriyorum, o zaman da ön cam buğu tutmuyor ama arka ve yanlar hala buğulu kalıyor. Ne yapmalı bilmiyorum...

Çevrimdışı sezar06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 15 Şubat 2009, 21:20:38 »
ozmo'nun dedigi gibi bugün polen filtresinin oldugu yeri açtım ağaç altına park ediyordum mubarek sanki ağaç arabanın içine girmiş ıslak yapraklar çamur hepsi vardı bi güzel temizledim bakalım yagmur yagmasını bekliyorum inşallah artık bu sorunu yaşamam.arkadaşlar arabanızı agaç altına park etmeyin.

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 15 Şubat 2009, 21:34:53 »
vala arkadaslar ben o sıcaklık ayar düğmesini benim arabada tam orta konumda tutuorum yani ılık hiç bi zaman bugu yapöıo

Çevrimdışı sezar06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 15 Şubat 2009, 21:39:46 »
oguz kardeş ayarı camlara verdiğinde normal bir arabada bugu yapmaması lazım aman benim araçta dışardan gelen hava bugulu geliyor galiba yada camlardan su kaçırıyor bakaçagız bakalım

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 15 Şubat 2009, 21:51:30 »
dogrudur kardes belki ayar düğmesinde bi problem olabilir

Çevrimdışı sezar06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 15 Şubat 2009, 22:22:45 »
belki oguzkardeş dediğim gibi polen filtresinin oldugu kısma baya yaprak birikmiş bu yapraklar içeriye nemli hava girmesine neden olabilir bakacagız yagmuru bekliyorum

Çevrimdışı HellHound

• Muharrem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 15 Şubat 2009, 23:53:31 »
Sorun nedendir bir fikrim yok ama sorunu bulana kadar buğulu camlarla gitmek istemiyorsan kolonyalı bezle sil uzun süre buğu yapmıyor.

Çevrimdışı karapolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 16 Şubat 2009, 23:20:29 »
polen filtre yuvasının altından su alma ihtimali yüksek.Yuvayı söküp silikon çektikten sonra tekrar oturtmayı deneyin.Benim başıma gelmişti buğuyu bir türlü çözemiyordum ama şimdi kesti silikon çekince.

Çevrimdışı tesol.tr

• Profili Görüntüle
Ynt: Camlarda buğulanma
« Yanıtla #39 : 25 Şubat 2009, 14:32:13 »
bence hiç gerek yok bunlara benim kadar bu buğudanda çekmiş insan yoktur emin  olun doğuda görevliyim neyse geçen gittiğimde bi bugu önleyici kullandı yıkamacılar bütün camlara kullandılar dedim sadece arka camı bırakın bi süre sonra gördümki arka cam dısında ne buğu var ne başka bişi tavsiye ederim

Çevrimdışı gto

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 26 Şubat 2009, 20:18:14 »
en güzel buğu çözücü insanın bezle içten silmesidir. :p benim gibi rot balansı bozuk olanlar direksiyona mukayyet olsunlar anında arabanızla yan şerite geçmiş bulabilirsiniz kendinizi  ::)

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #41 : 26 Şubat 2009, 23:00:13 »
 Arkadaşlar benim arabaya arka tarafına su giriyor.Bu problem 1-2 ay öncesinde yoğun yağmur yağışının olduğu zamanlarda anlaşıldı.Öncesinde buğu sorunu yoktu fakat şimdi konuyu okudum gerçektende bundan kaynaklı bi buğu sorunu bendede var.Aracın içerisine ıslak ayakkabı,bez veya bi şekilde su girdiği zaman buğununda şiddeti artıyor bence.
03.06.2005