Gönderen Konu: Arabadan inleme sesi geliyor  (Okunma sayısı 5717 defa)

Çevrimdışı terasus60

• Profili Görüntüle
Arabadan inleme sesi geliyor
« : 16 Ekim 2009, 20:26:59 »
Polocu arkadaşlar,

96 hb 1.6 arabamdan 1,2 ve 3. viteslerde giderkenarabaların geri viteste giderken çıkardıkları inlmee tarzı bildik sese benzer bi ses geliyor. Acaba ne olabilir bu? Bi fikri olan var mı?

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: Arabadan inleme sesi geliyor
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2009, 21:34:57 »
sekromeş diye bir dalga varya sanzumanda geri vites dişlissinde o yokmuş ondan ötüyormuş geri vites diye biliyorum emin değilim bilenler yazarlar bizde öğreniriz senin  1.  2.  3. viteslerde ötmesi 4. ve 5. viteste ötmemesi sanzumanda problem olduğunu gösterir diye tahmin ediyorum iyi bir ustaya baktır derim o daha iyi bilir
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2009, 09:16:59 »
Geri viteste olmadığından değil düz olduğundan olur o ses.Diğer viteslerde yan yan durur ses yapmaz o yüzden.Tabi dişlilerde bir problem olması mümkün ama baskı balata azalınca da o ses oluyor diye biliyorum.
Das auto.

Çevrimdışı terasus60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2009, 13:46:49 »
Bilgilendirme için teşekkürler arkadaşlar. Haftaya bi baktıtayım ustaya bari. Zaten kalkışta titreme de oluyor sanırım ahmed6042 arkadaşımın dediği gibi baskı balataya para düşmüş:))

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2009, 14:21:05 »
Geri viteste olmadığından değil düz olduğundan olur o ses.Diğer viteslerde yan yan durur ses yapmaz o yüzden.Tabi dişlilerde bir problem olması mümkün ama baskı balata azalınca da o ses oluyor diye biliyorum.

tesekkür ederim ben yanlış biliyomuşum
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM