Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Cam kirikosu  (Okunma sayısı 8503 defa)

Cam kirikosu
« : 10 Temmuz 2007, 17:19:21 »
Arkadaşlar sitem etmişler bilgi paylaşmadıgım için ama inanın fazla bilgim yok ama geçen cam sorunu yaşadım camım kapanmıyordu sanayiye gittim söktürdüm çok basitbir arızaymış küçük iki plastik parçası degiştirtim sorun gitti ama tavsiyem iyi usta sahtekarlara dikkat 15 ytl çözdüm başka bir usta olsa 50-60 tan aşagı almazdı sanırım

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
Ynt: Cam kirikosu
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2007, 17:24:14 »
sitem değilde, yeni üye arkadaşlar araçlarını otomobilim bölümünde tanıtır, kendini tanıtır, sadece teknik konular değil günlük olaylardanda bahsedilir burada. burada bir aileyiz. kapımız herkese açık. kimsenin bilgisini ölçmüyoruz bide, sadece hoşça vakit geçirmek ve gönülden bağlı olduğumuz vw'lerimi koruma adına birşeyler paylaşmak için buradayız. aktif olma dileğiyle. iyi günler

« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2007, 17:28:41 »
Arkadaşlar sitem etmişler bilgi paylaşmadıgım için

Hayır yanlış anladın bizi. Burada illa ki bilgi paylaşılacak diye bişey yok ama kendini tanıtıp, zaman buldukça aramızdaki sohbetlere katılabilir, aracını sunabilir ve onun hakkında fikir alışverişinde bulunabilirsin. Ayrıca otomobil dışında başka konularda da sıkıntılarınız olursa yine yardımcı olmaya çalışırız elimizden geldiğince. Çünkü burada kardeşlik ve saygı ön planda  :)

« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2007, 17:32:10 »
İlgi ve alaka için teşekür ederim aile gerçekten çok güzel  herkeze kazasız yolculuk dilegiyle

« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2007, 17:44:54 »
İlgi ve alaka için teşekür ederim aile gerçekten çok güzel  herkeze kazasız yolculuk dilegiyle

Saol, fırsat buldukça sitemizde aktif olmanızı bekleriz  ;)

« Yanıtla #5 : 10 Temmuz 2007, 17:53:54 »
Olay çözülmüş zaten, Aramıza Hoşgeldin...

« Yanıtla #6 : 10 Temmuz 2007, 18:19:28 »
bu bahsettğin plastik parçalar kolay kırılabiliyor kaliteli olanlarını almak faydalı.

« Yanıtla #7 : 10 Temmuz 2007, 18:34:03 »
Olay çözülmüş zaten, Aramıza Hoşgeldin...

Evet Eralp, anlaştık. Bu sitede çözülmeyen şey mi var bee  :tamamdir

« Yanıtla #8 : 11 Temmuz 2007, 09:14:25 »
Evet arkadaşlar benide siz gibi hisetttirip aranıza aldıgınız için saolun

« Yanıtla #9 : 27 Mart 2008, 00:29:38 »
arkadaşlar ben size yaşadığım bi sorunu anlatıp tecrübe kazanmanızı istiyorum.sağ ön cam ım otomatik kapanırken yarıdan biraz yukarı gelince tekrar kendi kendine aşağıya düşüyordu ama sonuna kadar aşağıya değil.neyse ben cam krikosu arızalandı zannettim ve sanayi gittim.fakat camın hareket ettiği lastiklerin arasında pislik varmış ve cam otomatik kendini aşağıya atıyormuş.yani cam kalkarken camın üstüne kolunuzu koysanız kolunuz hayatta sıkışmaz.cam kapanmadan geri düşüyor.amaç ise çocuk kolu falan sıkışmasın diye böyle bi emnyet sistemi koymuşlar.ben camın hareket ettiği güzergahı pudraladım ve temizledim artık sorun yok pudra usta tavsiyesidir.aracım 2000 polo 1.4 trendline...

« Yanıtla #10 : 18 Eylül 2008, 20:26:10 »
Selam bende aranıza yeni katıldım.
Aynı sorun bende de var cam açıkken kapattığımda yarıya kadar kalkıyor sonra tekrardan açılıyor. Geçen sanayiye götürdüğümde vakit yoktu baktıramamıştım. Hafta sonu ilk işim kapı panellerini söküp teizleyip pudralamak :)

« Yanıtla #11 : 18 Eylül 2008, 23:07:46 »
o küçük plastik yüzünden sağ ön camım patladı. plastik bitmiş camda metale dokunuyomuş tabii ufak bi cukura bi girdik cam pos. aracı eşim kullanıyodu (o günden sonra arabayı istemiyo) tabii bende sağ koltukta kolum komple ufak kırmızı noktalarla doldu. (bu arada camlara film yasak ama yaptırmak en güzeli) 

Çevrimdışı qa1

« Yanıtla #12 : 23 Eylül 2008, 20:58:47 »
o küçük plastik bulunabiliyor ama halatlar ve motor üzerinde kırık yerler oluştumu ki bir kere boşa sarsa muhakkak o kırıklıklar oluşuyor bugün başıma gelen olay gibi 70 kağıt kenarına sıkışıyor ve herkilitçi bu işlerle ugrasamıyor daha dogrusu anlamıyor, Bursa 'da çok az yer var bu konuda başarılı.

« Yanıtla #13 : 12 Ekim 2009, 14:49:22 »
slm arkadaslar.benım aracında solon camı bazen kapanmada zorluk gosteriyordu,elimle falan cekiyodum.ama sımdı hic acılmıyor:( bu pudra olayını daha once de duymustum.acaba bu paneli kendimiz sökebiliyormuyuz,nasıl sökebiliriz??? yani su pudralama işini biri nasıl yapılıyor ozetlerse sevinirim.sımdıden tesekkurler...