Gönderen Konu: CAM KALDIRMA MOTORUM GİTTİ  (Okunma sayısı 11115 defa)

Çevrimdışı seaman007

• Profili Görüntüle
Ynt: CAM KALDIRMA MOTORUM GİTTİ
« Yanıtla #14 : 30 Haziran 2009, 02:39:12 »
mrb arkadaslar modülle ilgili bende sorun yasadım iki defa  ilki elektriği kesmediği çok doğru bu yüzden 0.22 volt güç çekiyordu alarımla birlikte aküyü harcıyordu modül için çekilen tesisata kesici 25sn zamanlı role bağlattım ön camlar kalktıktan sonra 5-6 sn sonra modüldeki elektriği kesiyor bu sayede akü daima güçlü,ikincisi de sağ camın alarımın kaldırmadığını farkettim çözüm modülde  soketin bağlandığı  çıkıslar oksitlenmiş zımpara ile  o işte tamam ;) yeni sorun sağ cam  yukarı yavas kalkıyor  wd40 kanala sıksak  sorun çözülürmü yada baska bir sprey tavsiyeniz varmı? yoksa motorun basını yiyeceğiz >:(
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2009, 02:41:50 Gönderen: seaman007 »

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 30 Haziran 2009, 13:36:16 »
Motor yandıysa ne yazıkki yapıcak birşey yok. Bazen teller karışabiliyor ve bu durumda tekrar sardırabiliyorsunuz ama ne yazıkki sizinkisi böyle bir problem değil.
150 liraya gayet iyi almışsınız. Şu an kuzenin kullandığı passatta teller birbirine girmişti ve yetkili servis değiştirelim demişti. 450-500 civarı bir ücret talep etmişlerdi. Sonra kendimiz kapı içini açıp karışan telleri tekrar sarmıştık...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #16 : 02 Temmuz 2009, 21:00:05 »
çıkma 150+50gitti içine baktım senin koyduğun resimler gibi olur diye umut etmiştim, ne yazıkki komple yanmış. Yine de hepinize teşekkür ederim
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #17 : 02 Temmuz 2009, 21:03:45 »
mrb arkadaslar modülle ilgili bende sorun yasadım iki defa  ilki elektriği kesmediği çok doğru bu yüzden 0.22 volt güç çekiyordu alarımla birlikte aküyü harcıyordu modül için çekilen tesisata kesici 25sn zamanlı role bağlattım ön camlar kalktıktan sonra 5-6 sn sonra modüldeki elektriği kesiyor bu sayede akü daima güçlü,ikincisi de sağ camın alarımın kaldırmadığını farkettim çözüm modülde  soketin bağlandığı  çıkıslar oksitlenmiş zımpara ile  o işte tamam ;) yeni sorun sağ cam  yukarı yavas kalkıyor  wd40 kanala sıksak  sorun çözülürmü yada baska bir sprey tavsiyeniz varmı? yoksa motorun basını yiyeceğiz >:(

benimkinde de röle vardı muhtemelen zaman rölesi ona güvenme derim zaten o yaktı inip kalkmaktan olmadı. İyi bir kaportacı camın rahat kalkması için cama basa siyah fitili çkarıp cam boşluğunu çok az genişletiyor inip kalkarken rahatlama oluyor
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı erduyar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Eylül 2009, 00:49:54 »
arkadaşım benimde başıma bu sorun geldi yağmurlu havada sudan dolayı çukuru göremedim takır tukur etti camlar kapalıydı açmak istedim açamadım ustama gittim güzelce söktü ustam titizdirkomple cam kaldırma indirme modülünü söktü modülün hiçbir yerinde vida yok tırnakları güzelce kırmadan söktü halatı kırılmış tek bir halat taktı ustalıkla işçiliğinden çok memnunum yağladı şimdi süper çalışıyor 20 tl verdim senin sorununda halatlarla alakalıdır. şayet cam açma düğmesine bastığında çıt diye ses geliyorsa motorun sağlamdır. adanada olsaydın ustama gönderirdim ustam kapı cam klitte 1 numara ve çok temiz çalışıoyor. geçenlerde merkezi kilitte sorun oluyordu 20 tl ye halletti