Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Cakmak ışıgı..  (Okunma sayısı 8563 defa)

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
Cakmak ışıgı..
« : 24 Şubat 2009, 21:10:39 »
ya arkadaşlar sizin araçlarda çakmak ışıgı yanıyormu ben kendimi bildim bileli çakmak ışıgı yanmıyor  bunu nasıl yakacaz bi bilgisi olan warmı nerden sökecez takacaz ?!?

Çevrimdışı PoloGTI

• Otomobil
    Vw Polo 6N2
  • Ersan
Ynt: Cakmak ışıgı..
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2009, 21:31:32 »
Abi küllüğün yanındakı kare alan komple cıkıyor orjınalınde ısık yok diye biliyorum. Gittik yeni çakmak aldık onda ısık vardı tırnaklı böle onu taktık artık yanıor ama senın göztergeler mavi zaten nıe yesıl yesıl yansınki :p Led'e olmaz ki oraya plastiği yeşil :D
Vw Polo 6N

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2009, 21:47:42 »
zaten amacım once yakmak sonra onu mawi yapması kolay  .. cam açma kapama tuşlarını filan ne varsa mawi yapacam ama  çakmak ışıgı yanmıyor sinir oluyorum önce onu yakmam gerek :)

« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2009, 21:56:37 »
benim o bölüm komple yanmıyor. hepsinin rengini değiştirmenin bir yolu varmı?

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2009, 22:24:36 »
tek tek sökeceksin oraları cıtcıtlı zaten kırmadan cıkar içini aç parçaların letlerini cıkar deiştir zor bişi deilde biraz el becerisi gerekli 1 de risk almayı sevmen lazim coğu insan yapmıyor korkuyor ama bişi olmuyor yani önemli olan gögüsü sökerken zararwermemek sonra cirkin görünüyor tornavida izleri filan yıpranmış görünüyor :S

« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2009, 02:29:58 »
yani lehimlik bir iş yokmu?

« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2009, 08:51:49 »
Ben çakmak ışığını kendim yaptım. Bir tane dipsiz ampul ile. Bir bacağını cakmağın üstüne lehimledim. Şasesine ... Diğer bacağınıda cam acma düğmesinin en alt sağ bacağından kablo ile aldım. Farı açınca hem küllük aydınlanıyor hemde çakmak. Geçenlerde tüm o kısımdaki ışıkları maviye çevirecem diye sökmüştüm. Led ile yeniden yapıcam. Mavi olacak oradaki kısımlar.
Cam acma düğmeleri, küllük ve havalandırma ile ilgili yuvarlak düğmeleri mavi yapıcam. Yanlız çağmağın etrafındaki saydam plastik yeşil. Arkasına ışık taktığımda nasıl bir renk verecek onu denemedim. :p
Göstergeyide mavi yapıcam. Bir türlü zaman bulamadım. yapınca resimlerinide sizinle paylaşacağım.

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
« Yanıtla #7 : 25 Şubat 2009, 15:45:14 »
simdiden kolay gelsin erol sana:) danger lehiö şart:)

« Yanıtla #8 : 25 Şubat 2009, 18:52:56 »
benim çakmak ısığı yanıyodu ama artık yanmıyo ampulu patladı heralde  :-\