Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: bu atiker kafayı yedirtir >:(  (Okunma sayısı 19767 defa)

bu atiker kafayı yedirtir >:(
« : 12 Ağustos 2014, 09:52:36 »
dün Karabük'ten Amasra'ya gittim normalde en fazla yapacagım km 200ü geçmez git gel. dedim 60 tl gaz alıyım ne olur ne olmaz diye de 20 liralık benzin aldım.(iyiki almışım) çıktım yola arkadaşımla herşey iyi hoş güzeldi. ta ki dönüşte abdipaşada kalana kadar  :bekleriz: 60-80 km hız arası giderken arabada yarım depo gaz olduğu halde sanki gaz bitmiş gibi benzine attı. şaşırdım kaldım. elektrikcimi aradım. gazcıyı ara dedi. gazcı da pc ye baglamadan bişey belli olmaz dedi. abi diyorum bak önümde 65 70 km yol var daha 20 liralık benzinle gelemem varsa yapılacak bişey yapayım yok diyo dokunma gel :D deli etti beni bende bastım marşa dedim  karınca misali hedefe ulaşamasakta uğrunda yolda kalırız :D  allahtan 30 km sonra petrol ofisi cıktı karşıma ve benzin aldım. geldim. ama dün o benzini almasam kalmıştım ben orda. az önce de ustanın yanına gittim bagladı pc ye. gaz basıncı düşükmüş dedi onu açtı. hata cıktı ekranda. gaz enjektörleri(1) yazıyodu. ateşlemede bi problem var mı dedi distribütor kapağı çatlak dedim ve ben en kötü 1 yıldır b oyle biniyorum buna dedim (değiştiricektim unuttum gitti) bana kesin ondandır dedi değiştir gel düzelir dedi. abi ne alakası var depomda yarım depo gaz var araba gaz bitti diye benzine atıyo ayrıca bu olay benzinde hiç olmuyo yanı tekleme silkeleme rolanti devirsizliği hepsi var benzine geçince araba oh be diyo :D distribütor kapağını değiştir hepsi gecer dedi. sizce sorun distribütyor kapağında olabilir mi?

Ynt: bu atiker kafayı yedirtir >:(
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2014, 13:37:43 »
sanmıyorum ne alakası var dispritör kapağıyla çalışmasa benzinde de çalışmaması lazım.

« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2014, 14:00:58 »
abıcım hayatımız sanayılerde geçti bir araç benzınde çalışması normalse gazda sorunvardır bıktım bu gaz işinden bıktım

« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2014, 14:02:55 »
lpg gaz valfi sanırsam gazı kesmiş tanktan yada beyin giriş çıkışından.bunu bilmiyosa usta gitsin koyun çobanı olsun.

« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2014, 14:04:48 »
hangı lpg ustası işten tam anlamıyla anlıyor abıcım  hep bugun gıt yarın gel

« Yanıtla #5 : 12 Ağustos 2014, 14:06:52 »
bi ayar yapalaım sen bı depo bıtır gel
sabah gel akşam gel benzınde duzene sok öyle gel
gazı başka yerden al
hava soguk ondandır
sen kullanamıyon ABI
o öyle hesaplanmaz
eletırıkçiye gıt baksın
motorcuya göster
almışlar alıne bı çıbık takıyor egzoza bıde bılgısayar ne yazdıgını kendıde anlamıyor gonder gıtsın

« Yanıtla #6 : 12 Ağustos 2014, 14:15:53 »
abıcım ben arabaya gaz taktırdım fulledakıım depoyu çıktım yola  100 km yaptım  bi  doldurım bakım ne yaktı dedım  baktım gaz almıyor depo full hala bıraz gıttım benzın bıttı yolda kaldım adam gazı bağlamamış   birde lpg montajı yapıldı takmış cubugu önden ayar yapıyor

gerı dondum dedım bu araba gazda çalışmıyor benzın yakıyor adam dedı bağlamayı unutmuşuz sen dedım neyın ayarını yapıyon o zmaan kardeşim sök ss......rim  böle gazı  dedım sökmedı ama baya kapıştık gaza karşıyım ama mahkumuz elımız mahkum ayda 400 tl gaz yakıyorum nabayım benzın ıkı katı  m nasıl arbaya bıncez lpg olmasa  bızı bu durumlara geıtırenler utansın ......!

nerde bir iki sene motorcuda çıraklık yapmış dunkadan kovulmuş hiç bir yerde tutunamamış adam var sanayıde lpg cı en basıt iş çünkü kendı çay içiyor 500 tl maaşla çalışan 15 yaşında garıban takıyot lpg yı zaten ezbere ezbere ezbere iş arıza bulma kafa yorma yok

bu tarz adamlar evde kumandanın pili bitince pil koymayı bilmeyıp yenı kumanda alan tipler

bu kadar yazdım ama nefret edıyorum müşteriye saygısı olmayan ezberci  öğrenmeye kapalı araştırmacı olmayan ustalardan

işini hakkıyla yapan iş konusunda araştırmacı muşterıye saygılı çözümcu müşterı arabasını kendı arabası gıbı gören  sorun çözen ustalarımıza da saygılar  ..........!

« Yanıtla #7 : 12 Ağustos 2014, 14:18:33 »
sanmıyorum ne alakası var dispritör kapağıyla çalışmasa benzinde de çalışmaması lazım.
+1

« Yanıtla #8 : 12 Ağustos 2014, 14:19:58 »
gaz kesme olayı bazen oluyor tup tankının gırışınde pile benzer bişey var anı tehlıkelı durumda gaz çıkışını kesıyor oda olabılır

« Yanıtla #9 : 12 Ağustos 2014, 14:20:51 »
mumkun oldugunca tabıkı imkanlar dahılınde aracınızı atıker yetklılı bayılerıne veya buyuk fırmalara götürün

« Yanıtla #10 : 12 Ağustos 2014, 14:29:52 »
bi ayar yapalaım sen bı depo bıtır gel
sabah gel akşam gel benzınde duzene sok öyle gel
gazı başka yerden al
hava soguk ondandır
sen kullanamıyon ABI
o öyle hesaplanmaz
eletırıkçiye gıt baksın
motorcuya göster
almışlar alıne bı çıbık takıyor egzoza bıde bılgısayar ne yazdıgını kendıde anlamıyor gonder gıtsın
:tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir
sonuna kadar katılıyorum

« Yanıtla #11 : 12 Ağustos 2014, 14:31:53 »
abıcım ben arabaya gaz taktırdım fulledakıım depoyu çıktım yola  100 km yaptım  bi  doldurım bakım ne yaktı dedım  baktım gaz almıyor depo full hala bıraz gıttım benzın bıttı yolda kaldım adam gazı bağlamamış   birde lpg montajı yapıldı takmış cubugu önden ayar yapıyor

gerı dondum dedım bu araba gazda çalışmıyor benzın yakıyor adam dedı bağlamayı unutmuşuz sen dedım neyın ayarını yapıyon o zmaan kardeşim sök ss......rim  böle gazı  dedım sökmedı ama baya kapıştık gaza karşıyım ama mahkumuz elımız mahkum ayda 400 tl gaz yakıyorum nabayım benzın ıkı katı  m nasıl arbaya bıncez lpg olmasa  bızı bu durumlara geıtırenler utansın ......!

nerde bir iki sene motorcuda çıraklık yapmış dunkadan kovulmuş hiç bir yerde tutunamamış adam var sanayıde lpg cı en basıt iş çünkü kendı çay içiyor 500 tl maaşla çalışan 15 yaşında garıban takıyot lpg yı zaten ezbere ezbere ezbere iş arıza bulma kafa yorma yok

bu tarz adamlar evde kumandanın pili bitince pil koymayı bilmeyıp yenı kumanda alan tipler

bu kadar yazdım ama nefret edıyorum müşteriye saygısı olmayan ezberci  öğrenmeye kapalı araştırmacı olmayan ustalardan

işini hakkıyla yapan iş konusunda araştırmacı muşterıye saygılı çözümcu müşterı arabasını kendı arabası gıbı gören  sorun çözen ustalarımıza da saygılar  ..........!
yahu arkadaş sen ne yaratıcı bi insansın öldürdün beni gülmekten geniş aile dizisi gibi yorum yapmışsın.
kumandanın pili bittiğinde gaz bastırmaya giden ulvi gibi  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

« Yanıtla #12 : 12 Ağustos 2014, 14:33:28 »
ibrahım çok makara bırı derler arkadaşlar benım için benı almadan bır yere gıtmezler her ortamdan ben anlatırım mıllet dınler sabah akşam makara sorunlara böyle yaklaşıyoruz

« Yanıtla #13 : 12 Ağustos 2014, 14:36:27 »
arabaya gaz takıp benzınle gezen ulvi

arabaya gaz takıp gaz lamlasını yakmaya kalkan ulvi

lpg istasyonuna gidip çakmağına gaz doldurmaya çalışan ulvi  ;D
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2014, 14:39:09 Gönderen: uygaraga »