Gönderen Konu: Bu amortisör patlak mı sizce arkadaşlar?  (Okunma sayısı 8479 defa)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
Bu amortisör patlak mı sizce arkadaşlar?
« : 18 Nisan 2014, 23:21:11 »

Sağ arka
Lastik değişiminde araç havada iken

Bu da sol arka. Her ikisinde de yağ kaçırma yok. Toz lastikleri denen şeylerde eskime mevcut. Bugün iki ustaya gösterdim. Bir usta sağlam, diğer ısta patlak dedi. Komedi gibi. Siz nedersiniz? Görüntüden anlaşılır mı? Ya da nasıl anlarım. Ustaların biri yalan söylüyor demeyelim de anlamıyor sanırım;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Profili Görüntüle
Bu amortisör patlak mı sizce arkadaşlar?
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2014, 23:22:00 »
.

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
Ynt: Bu amortisör patlak mı sizce arkadaşlar?
« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2014, 00:03:29 »
Görünürde bir şey yok ama en iyisi amortisör söküldükten sonra sağlam bir usta çözer işi.Benim Ustamın elinde mekanik bir alet vardı amortisörleri bağlayıp test etti gayet sağlam dedi.Seninkin de de bir şey olacağını sanmam Hocam yolda belli olur zaten tak tuk vurma yapar kasislerde. O sarı parçalanan amortisör arka takozu ben daha önce arkalar için takozlar ve toz koruyucularını takım olarak aldım. Hepsi 50 TL. tuttu çıkardık eski patlak kırık olanları yenisini taktık gayet güzel oldu tavsiye ederim değiştirmenizi.
Örnek olarakta:

« Son Düzenleme: 19 Nisan 2014, 00:09:47 Gönderen: bluerose1 »
Red Machine!!!

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2014, 00:08:46 »
Amortisör söküldükten sonra sağlam bir usta çözer işi görünürde bir şey yok. O sarı parçalanan amortisör arka takozu ben daha önce arka takım aldım, dış takozların toz koruyucularını da aldım hepsi 50 TL. tuttu çıkardık eski patlak kırık olanları yenisini taktık.Ustamın elinde bir mekanik alet vardı amortisörleri bağlayıp test etti gayet sağlam dedi takozları da taktık gayet güzel oldu tavsiye ederim.

Peki kardeş bu takozların görevi nedir?

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #4 : 19 Nisan 2014, 00:12:13 »
Peki kardeş bu takozların görevi nedir?

Takozlar amortisöre koruyucu görevi yapar aşırı yük bindiğinde amortisörün dibe vurmasını engeller zamanlar inip çıkmaktan parçalanıyor benimkinde orjinaller vardı tabi bir kısmı. :D Ayrıca orijinal amortisör ve yaylarda konforun bozulmasını da engeller tak tuk vurmaz ses yapmaz.
Red Machine!!!

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2014, 02:59:49 »
Takozlar amortisöre koruyucu görevi yapar aşırı yük bindiğinde amortisörün dibe vurmasını engeller zamanlar inip çıkmaktan parçalanıyor benimkinde orjinaller vardı tabi bir kısmı. :D Ayrıca orijinal amortisör ve yaylarda konforun bozulmasını da engeller tak tuk vurmaz ses yapmaz.

Çok sağol

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2014, 08:28:31 »
aynen istinat takozlarini degistir sorun kalmaz takoz degisiminde zaten sokulcek icine girip geri cikmiyorsa amartisor patlaktir diye biliyorum :)

6N 99 AEE 1.6
I Love PoLo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Nisan 2014, 15:56:44 »
aynen istinat takozlarini degistir sorun kalmaz takoz degisiminde zaten sokulcek icine girip geri cikmiyorsa amartisor patlaktir diye biliyorum :)

6N 99 AEE 1.6

Teşekkürler.