Gönderen Konu: Benimde Artık Bir Polom Var:))  (Okunma sayısı 5246 defa)

Çevrimdışı starsky64

• Profili Görüntüle
Benimde Artık Bir Polom Var:))
« : 14 Eylül 2008, 00:31:14 »
Öncelikle herkese merhabalar. Yaklaşık 1 aydır formu takip ediyorum ve üye oldum. 3 hafta önce 2000 model Polo 1,4 comfortline 70,000 km.de bir araç aldım. Bu benim ilk arabam. İyikide bu araçta karar vermişim bunu kullanınca daha ii anladım.. Sizlere bazı sorularım olacak. İlk arabam olduğu için araçların bakımları ve parçaları hakkında çok bilgi sahibi deilim. Sanayide aracın yağının durumunn ii olduğunu söylediler fakat yağın en son ne zaman değiştiği belli deil. Bende değiştirip kendim takip etmek istiyorum. Bu araçların bakımı ve yağı nekadar zaman veya km aralığında olmalıdır ?? Hangi marka ve nasıl birl yağ koymam gerekir ?? Birde yağdan başka baktırmam gereken başka şeylerde varmı acaba ??? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Herkese kazasız, belasız, cezasız iyi günler diliyorum... 
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2008, 00:45:41 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
Ynt: Benimde Artık Bir Polom Var:))
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2008, 02:03:15 »
hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız günler diliyorum bi hastalık haline geliyor VW  :) bu konuda daha tecrubeli arkadaslarımız sana yardımcı olacaklardır ama kmsi geldiğinde servis ışığı yanıyor ve kendine iyi bi usta edin  :tamamdir

Çevrimdışı ahmethan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2008, 16:38:46 »
Hayırlı olsun, aramıza hoş geldin. VW'i seçmekle doğru bir karar vermişsin. Aracın yağının değişme zamanı geldiğinde göğüste servis ışığı yanar, o zaman gidersin servise. Ama işimi sağlama alayım dersen yağını değiştirmen de fayda var. Arabayı aldığın kişi hangi yağdan koymuştur kim bilir. O nedenle benim tavsiyem iyi bir usta bul, arabayı komple bir gözden geçirsin. Yağ değişimi yapacak olursan, yağ filtresi, hava filtresi, benzin filtresi, bujiler vb. de değiştir araba cirlop gibi olsun. Ondan sonra da bakım takibini kendin yaparsın.Tabi yine de karar senin.

Çevrimdışı starsky64

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2008, 17:18:37 »
teşşekür ederim öncelikle hoşbulduk. Bu bakımlar komple kaç liraya gelir acaba bize. Birde yağ markalarından varmı önerisi olan?

Çevrimdışı nargileosman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2008, 00:54:04 »
 :tamamdir
iyi bir karar vermişsin. hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız, keyifli sürüşler dilerim. aramıza hoş geldin sefa getirdin. :tamamdir

Çevrimdışı nargileosman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2008, 00:55:59 »
sitede arama yaparsan yağ konusunda tecrübeli arkadaşların ve vw in önerdiği yağlara ulaşabilirsin.

Çevrimdışı polo34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2008, 00:57:54 »
castrol magnetec koyarsın, max 15.000 km, min 10.000 km de kafana göre değiştirirsin, bu değişimler sırasında hava filitresini, polen filitresini ve benzin filitresini de değişirsin, kelebek kısmını güzelce özel spreyle temizletirsin, sonrasında makinayla adaptasyon yaparlar, 20.000 km ye ulaşınca fren balatalarına ve bujilere de baktırırsın, kısa vade de başka bir bakıma da gerek yok gibi ...

aracın 70.000 km olmuş, lastikler hiç değişilmediyse değişmesi şart, güvenlik için max 50.000 km bana göre, triger seti normalde 90.000 km de bu araba da değişiyor ama sene olarak da max 5 sene deniyor, eğer hiç değişmediyse güvenlik için değişmen de fayda var, debriyajın kaçırıp kaçırmadığını bir usta anlayabilir, bunların ötesinde kompresyon testi yapılabilir, arka egzoz susturunda ömrünü yakında tamamlayabilir

bakımlarını bu şekilde düzenli yaparsan bozulan yolda bırakan bir araç değildir, eğer hararet yaparsa kesinlikle yetkili servise gitmeni tavsiye ediyorum, işten anlamayan ustalar bu arabanın hastalığı derler, YALANDIR, beni çok uğraştırdılar zamanında, bir sürü parça değişimi oldu, yetkli servis yaptı, yıllardır sorun yok ama düzenli bakımları her usta yapar, boşuna çok para vermeye gerek yok, direksiyon termiği denen birşey bozulmuştu, usta direksiyonu acayip kötü bir şekilde sökmüştü, airback e az kalsın zarar veriyormuş, öyle birdurum olursa da yetkiliyi tavsiye ediyorum, her usta beceremiyor ...

Çevrimdışı starsky64

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Eylül 2008, 09:40:36 »
görüşlerinize ve ilgilerinize çok teşekkür ederim. hayli bilgi sahibi oldum sayanizde.