Gönderen Konu: birkaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim  (Okunma sayısı 3284 defa)

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
birkaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim
« : 21 Ekim 2010, 22:10:01 »
1-herkeze slm arkadaşlar debriyajıma basınca ve çekerken ayağımı gacır gucur ses yapıyor sanki takılıyor tahminim debriaj teli baskı balata sağlam gibi geliyor teli değiştirirsek sorun ortadan kalkarmı sizce

2-yolda giderken 1-2-3 viteste giderken ayağımı gazdan çekince araç yığılıyor yani motor fireni yapıyor ama aşırı gibi geldin bana 1 viteste normal doğrusu ama 2-3 de bu yığılma nedendir

3- tüp taktırmak için ustaya gittim sıralı sistem 6 ustayla görüştüm farklı montaj yapan yerler bu araca tüp takılır ama istop eder rolanti bozukluğu yaşarsın diyorlar bunları göze alırsan takarız diyorlar yani şansın %20 sorun çıkmaz diyorlar %80 sorun çıkar diyorlar
araç 98 model 1.6 hb ac   75 bg   89,000 km motor kodu AEE başlıyor zaten AEE ile başlayan motor kodlarında bu bahsettiğim olay oluyormuş
şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: birkaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim
« Yanıtla #1 : 23 Ekim 2010, 02:13:48 »
1) bu kronik birşey. 99 model polom vardı. debriyaja basmaktan ayağım nasır bağlamıştı. 99 golfe bindim gene aynı. 2004 boraya bindim o daha beter daha sertti. sanırım kronik bir sorun.

2) bu sıkıntı bendeki poloda da oluyordu. ayağımı gazdan çekerken debrijaya yarım basıyordum içindekileri hoplatmasın diye. buda kronik olabilir  ;D

3) vw de LPG olayı külli sorun. bana arabayı sattırdı. çok sorun yaşarsın. sabrın varsa deneyebilirsin.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2010, 14:31:50 »
takilma debriyaj telinden oluyo teli degistirin buyuk ihtimalle düzelecektir aynisi benm aractada vardi simdi skinti yok

« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2010, 21:45:30 »
ayağı gazdan çekince motor freni yapma durumu vardı benim poloda da, gaz kelebeği temizlenince düzeldi... tavsiye ederim.. pololarda genel bir sorun zaten...