Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Fan Problemi  (Okunma sayısı 5211 defa)

Çevrimdışı UuR

Fan Problemi
« : 19 Mayıs 2007, 09:56:15 »
arkadaşlar.arabam dün bozuldu.yolda gidiyorum neyse bir baktım araba zangırdamaya başladı.ula bi tırstım ne bu diye .istop ettim hala titreme var.direksiyon nası titriyo ilk defa başıma geldi böle birsey..neyse baktım arabanın düzeleceği yok korktum dedim patlıycak galiba kaçtım dısarı :)
ve sonra anladım ki fan devreye girince yapıyor titremeyi.ne yapmam gerekiyor fikri olan var mı?
yeniside baya bi paraymış.1,4 ün ki denk gelmişti bi kere 300 ytl miydi neydi.bizimkide aşağı yukarı vardır o kadar.?
hepinize selamlar.

Ynt: Fan Problemi
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2007, 10:03:22 »
fan bi şeylere sürtüyor olmasın?

Çevrimdışı UuR

« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2007, 10:23:42 »
bir bakayım öğlen

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2007, 15:00:01 »
fanı tutan kolların vidaları gevşemiş olabilir benim arabanında gevşemişti bi kontrol et onlarıda ama direksiyonu niye sallıyo anlamadım.geçmiş olsun

Çevrimdışı UuR

« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2007, 09:37:12 »
arızayı buldum fan devreye girince titretiyor aracı.istanbula tel acıp sordum 160 ytl dediler komple fana.bugun fanın ayaklarına bakıcam gevsek mi diye.yoksa da yeni alıcam heralde.klimayı acamıyorum. :(

Çevrimdışı UuR

« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2007, 14:42:35 »
dün motoru yıkadım fanıda bir güzel temizledim.geçen gün sulu çamurlu bir yerden geçmiştim.fanın oralara hep sıçramıştı..tahminimce fana balans yaptırıyordu.2 gündür bi numara yok bakalım.6n e özel hazır satılan kartel korumalığı yok mu hiç.o yuzden hep pislenmiş motorun içi.

« Yanıtla #6 : 22 Mayıs 2007, 18:05:36 »
6n 16v lerde hem karter koruma hemde kaput altı izolasyon var onlar işine yarar.

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2007, 20:10:38 »
peki 8v motor araçla riçin (mesela benim araç için) bu malzemeler varmı.varsa alıp takalım bende hayret ediyorum neden motor korumalığıyok bizim araçlarda :-\

Çevrimdışı UuR

« Yanıtla #8 : 23 Mayıs 2007, 09:41:18 »
peki 8v motor araçla riçin (mesela benim araç için) bu malzemeler varmı.varsa alıp takalım bende hayret ediyorum neden motor korumalığıyok bizim araçlarda :-\
ya demekki gidip 16v olanlarınkinden alıcaz.bizimkine uydurucaz.

« Yanıtla #9 : 23 Mayıs 2007, 10:01:44 »
8v için motor kaput altı izolasyon malzemesi yetkili de satılyıor, ben kullanıyorum, karter olayına gelirsek plastik olarak hatırlıyorum, çok para istemişlerdi...