Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bir Sorunum Var!  (Okunma sayısı 3757 defa)

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
Bir Sorunum Var!
« : 10 Haziran 2014, 20:37:18 »
Merhaba arkadaşlar...
Bir sorunum var.Bildiğiniz üzere aylar öncesinden aracın stop sorunu ile alakalı bakım yaptırmıştım ve lpg yi geçici süre devre dışı bıraktım. sadece ateşleme bobinine bağlı kablosunu boşa çıkardım o kadar. Hala benzin ile kullanıyorum ve muayeneye az kaldı. Şimdi muayenede araç sadece benzinde olacak lpg nin devre dışı kaldığını anlarlar mı aracı lpye alıpta deniyorlar mı bilmiyorum.Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Not: LPG muayene öncesi aktifleştirmek istemiyorum çünkü beyin benzine göre ayarlandı aylardır öyle devam ediyor.lpg emulatör taktırmadığım için lpg ye geçmiyorum şimdilik.
Red Machine!!!

Çevrimdışı kerem0537

• Otomobil
    Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
  • Kazasız Belasız...
Ynt: Bir Sorunum Var!
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2014, 20:51:26 »
Merhaba arkadaşlar...
Bir sorunum var.Bildiğiniz üzere aylar öncesinden aracın stop sorunu ile alakalı bakım yaptırmıştım ve lpg yi geçici süre devre dışı bıraktım. sadece ateşleme bobinine bağlı kablosunu boşa çıkardım o kadar. Hala benzin ile kullanıyorum ve muayeneye az kaldı. Şimdi muayenede araç sadece benzinde olacak lpg nin devre dışı kaldığını anlarlar mı aracı lpye alıpta deniyorlar mı bilmiyorum.Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Not: LPG muayene öncesi aktifleştirmek istemiyorum çünkü beyin benzine göre ayarlandı aylardır öyle devam ediyor.lpg emulatör taktırmadığım için lpg ye geçmiyorum şimdilik.

evet her ikisinde de çalıştırıyorlar. bana öyle yapmışlardı geçen aylarda...
Shadow...

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2014, 01:28:51 »
tüh yandım desene.
Red Machine!!!

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2014, 09:06:37 »
Hayır benim lpg arızalıydı muayeneden geçtim. Onlar için önemli olan tüpün tarihi ve tesisatın eksiksizliği
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı genc26

• Otomobil
    vw 99 6n polo
Ynt:
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2014, 09:14:17 »
Bakiyorlar abi iki hafta once babamin borayi goturdum muayeneye gaza al dedi kaputu acti cihazla kontrol etti tupu dolum yerini bindi bakti benzine aldi arabayi iceri sokarken dikkat ettim
Polo Candır Heyecandır...

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2014, 09:24:38 »
ben yeni yaptırdım sadece tanktaki seri noya bakıyor yok tupe al yok benzine al felan demiyorlar baya bir bekledigimden izledimde kimsedede demedi demesinin bir manasıda yok
I Love PoLo

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2014, 09:25:13 »
en olmadı gazım bitti geliırken dersin :)
I Love PoLo

Çevrimdışı koug

• Otomobil
    AFH Engine
« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2014, 10:23:17 »
Bu iş biraz TÜV çalışanına bağlı. Biliyorsunuz artık sızdırmazlık raporu almaya gerek yok çünkü TÜV sızdırmazlık kontrolü yapıyor.

Bu kontrolü yaparken aracın LPG'de çalışır vaziyette olması gerekiyor. Araç çalışırken regülatöre ve filtrelere alet tutup sızdırmazlık kontrolü yapıyorlar. Şimdi ihtimal şöyle;

1)Tüv çalışanı sana ''aaağğbii sızdırmazlığa bakacam ama aracı lpg'ye geçiremedim ne iş'' diyebilir
2)Tüv çalışanı hiç kasmas ve bakar geçer  ;D

Bence şansını dene. Baktın ki herif kıllık yaptı durumu anlatırsın. Baktın o da olmadı git bir tane lpg ustasına durumu anlat. Düğmene röle v.s. bağlasın düğmeye basınca lpg de gibi göstersin araç. Zaten lpg tesisatı üstünde diyorsun, o zaman sadece düğmede çakallık yapacaksın  :tamamdir

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #8 : 11 Haziran 2014, 12:24:27 »
Aynen heryerde değişiyor bu iş.Artık nasibimizde ne varsa.En kötü ihtimal al tüpe derse düğmeye basarım tüpe geçer gibi içerde ışık yanar ama ateşleme kablosu balı olmadığından tüpe geçmez o da geçti sanacak kaçak kontrolü yapacak daha önce girdim sadece kaputun içinde gaz kaçağı kontrolü yaptı sonra bagajı açıp tankın çevresinde kontrol yaptı sonra içeriye aldı.ama içerden düğmeye kendisi basıp tüpe aldı mı bilmiyorum.Kaderde varsa üzülmek neye yarar büzülmek.
Red Machine!!!

« Yanıtla #9 : 12 Haziran 2014, 00:15:47 »
kaputu açıp da enjektör sesinin gelmediğini farkedebilir ama moralinizi bozmak için söylemiyorum

şansınızı deneyin tabi en kötü sorunları görür hepsini tek kalemde yaptırır girersiniz

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #10 : 12 Haziran 2014, 00:24:26 »
kaputu açıp da enjektör sesinin gelmediğini farkedebilir ama moralinizi bozmak için söylemiyorum

şansınızı deneyin tabi en kötü sorunları görür hepsini tek kalemde yaptırır girersiniz
araçta sorun yok çok şükür tek korkum lpg meselesi.daha önce bana hafif kusur yazdıkları şeyler komik şeyler.İstepne yerinde değil(lpg tankı olduğundan),fabrika etiketleri camda yok,motor numarası okunmuyor tozdan. :D :D
Red Machine!!!