Gönderen Konu: bir dk bakarmısınız ?  (Okunma sayısı 5817 defa)

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
bir dk bakarmısınız ?
« : 30 Aralık 2011, 18:58:47 »
bugun termostatı değiştirmek için özel bir servise gittim..araç harareti 90 a çıkmıyordu...termostat değiştirdik düzeldi..arac rolantide çalışıyordu ve 4-5 dk içinde 90 dereceye çıktı ve sabitledi termostat arızasını çözdük fakat başımıza ne geldi ..aracı alıp gidecektimki gaza dokunmamla rolanti 1000 ile 3000 arasında gidip gelmeye basladı ..aracı yürütmeye çalıştıgımda ise stop etti dalgalanma üst devirlerdede devam etti..tek nokta enjeksiyonlu bizim araç.. gaz kelebeğinden oldugunu söyledi e değişmesi gerektigini söyledi ...araç serviste suan otobüsle geldim eve..görşlerinizi bekliyorum yarın sabah 9 da tekrar gideceğim servise.

Çevrimdışı A.dalga

• Profili Görüntüle
Ynt: bir dk bakarmısınız ?
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2011, 19:41:47 »
araç nasıl tek nokta enjeksyonlu ? AEE motor değil mi ?  :)

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2011, 19:53:51 »
araç nasıl tek nokta enjeksyonlu ? AEE motor değil mi ?  :)
Benimki gibi ise çok nokta ve aee motor değildir. Benimki de 95 model AEA (sonu E değil A) motor tek nokta.

Dalgalanma konusunda arkadaşım hemen boğaz kelebeğine girme boşver. Bu konuda yakın zamanda benim aşadığım aşağıdaki konuyu bir incele belki aynı konudur. Sende lpg var mı bilmiyorum ama bende lpg olduğu için hemen çalıştırıp lpg ye geçiriyordum ki stop ve dalgalanma olmasın. Dalgalanma varkende ayağım gaza basılıyken oluyordu ben de sanki aragazı verir gibi duz yolda giderken bisiklet sürer gibi gaza basıp çekip basıp çekip bu şekilde devam ediyordu ama sadece bunu test amaçlı yaptım yoksa sürekli öyle olmaz. Yalnız bu sorun biraz zaman geçtikten sonra düzeliyor bende aşağıdaki konuyuda sonuna kadar oku derim. Belki bir artısı olur olursa sevinirim.

http://www.vwtr.net/forum/polo-6n/10-bin-bakimdan-sonra-benzinde-kesilme-sorunu-t25910.0.html

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2011, 21:26:02 »
lpg  yok benzınlı araç..daha  araç hiç tekleme hiç stoplama bile yapmadı bu zamana kadar... termostatı değiştirdik termostat düzeldi..bi anda pat diye böyle oldu durduk yere...araç rolantide çalısırken 1000 devirde sabit çalışıyor hiç oynama yok fakat gaza dokunduğum an 1000 ile 3000 devir arası sürekli aynı tempoyla gidip geliyor ve aracı yürütmeye calıstıgımda stop ediyor...
ihtimaller nedir yarın gittiğimde pat diye boğaz kelebegini değiştirmeyelim..fikir sunalım

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2011, 23:21:06 »
bundan 4-5  ay önce benim devir saatide dalgalanmıştı 1000-3000 arası hatta rolantide 1200 devirde kalıyordu ama bildiğimiz gibi tipik boğaz kelebeği adaptasyon problemiydi serviste adaptasyon yapıldı okdr herşey tamam! şimdi anlamadığım neden usta sana değişmesi lazım diyor? adaptasyon atsın iş tamam.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2011, 23:45:39 »
tek nokta enjeksiyonlularda adaptasyon oluyor mu ? evet rolanti 1100 de sabit kalıyor aynı söylediginiz gibi ama gaza  dokundugumda 1000-3000 arası git gel yapıyor aynı tempoda.

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Aralık 2011, 23:47:59 »
bilgisayara bağlanabilyorsa adaptasyon nede yapılamasınki? sen bunu bir araştır dostum.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #7 : 31 Aralık 2011, 00:21:58 »
bugun termostatı değiştirmek için özel bir servise gittim..araç harareti 90 a çıkmıyordu...termostat değiştirdik düzeldi..arac rolantide çalışıyordu ve 4-5 dk içinde 90 dereceye çıktı ve sabitledi termostat arızasını çözdük fakat başımıza ne geldi ..aracı alıp gidecektimki gaza dokunmamla rolanti 1000 ile 3000 arasında gidip gelmeye basladı ..aracı yürütmeye çalıştıgımda ise stop etti dalgalanma üst devirlerdede devam etti..tek nokta enjeksiyonlu bizim araç.. gaz kelebeğinden oldugunu söyledi e değişmesi gerektigini söyledi ...araç serviste suan otobüsle geldim eve..görşlerinizi bekliyorum yarın sabah 9 da tekrar gideceğim servise.

Aracınıza bakılması lazım çok yerden olabilir ama servise bıraktıktan sonra böyle olması bende şüphe uyandırdı doğrusu tek noktalı araçlarda disbritör varmı motorunuzun resimlerini koyabilirsin daja kolay fikir yürütürüz size daha iyi yardımcı oluruz.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 31 Aralık 2011, 02:22:24 »

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 31 Aralık 2011, 09:59:08 »
bogaz kelebegının temzlenıp yerıne takılıp adaptasyon yapılması bene daha mantıklı ole pat dıe degıstırme kardesım ayrıuca bu durum rolantı ayarındanda olabılır sonuca arac rolantıde 1100 devırde calısıyo demıssın baktırmak lazım bunlara.

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Aralık 2011, 11:04:43 »
bogaz kelebegı zaten can cekısıyordu bizi nerde bırakacak dıe beklıyorduk dunde serviste termostadı değştirirken servısın onunde bıraktı... suan kardesım ılgılenıyor bogaz kelebegı degısecekmı degısmeyecekmı bugunn bellı olacak....  kardesımden haber bekıorum...

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 31 Aralık 2011, 13:27:50 »
şimdi geldim servisten...boğaz kelebeği adaptasyon kabul etmedi tamamen ölmüş durumdaydı değiştirdik boğaz kelebeğini fakat sıfır almadım.. araba parçalayan sanayiden çıkma çok temiz boğaz kelebeği aldım gıcır gıcır 150 tl..benzinle güzel bi temizleyip adaptasyon yaptık..rolantide karınca kadar bile oynama yok,biraz sesli çalışan motorumun sesi düzeldi..çiğ benzin kokusu geliyordu gram koku yok.arabanın çekişi bile fark etti...ilgilenen arkadaşlara tekrardan teşekkürler.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #12 : 31 Aralık 2011, 21:19:04 »
Hadi geçmiş olsun
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle