Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: beyni resetleme  (Okunma sayısı 14088 defa)

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
beyni resetleme
« : 15 Nisan 2014, 19:14:15 »
Geçenlerde formda dolaşırken birisinin akşam akünün kutup başlarını sök sabah da tak beyin resetlenmiş ve yakıt karışımı düzelir gibi bişi yazmışdı ama tam nerde kimin yazdıgını hatırlamıyorum ve bulamıyorum o an sadece okuyup geçmiştim ama sonradan kafama takıldı acaba bilgisi olan bu konu hakkında bana bilgi verebilirmi bu yapsam artıları ve eksileri ne olur

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
Ynt: beyni resetleme
« Yanıtla #1 : 15 Nisan 2014, 20:10:43 »
Eğer kutup başını sökünce beyin resetliyorsa diğer tüm ayarları da sıfırlayacak sonra ayarı kim yapacak yeniden adaptasyon parası vermeyecekmisin. Ayar kaçınca rölanti dengesizliği hatta stop etme de olacak bence sen hiç kendine iş arama.
Sorunun ne ki ona göre bi yol izlerdin.
 Eğer yakıt sarfiyatın fazla ise önce lamdazonu ölçtür yakıt ölçümünü ayarlayan parça o. sonra da diğer tüm ateşleme sistemin contaların sensörlerinin de bakımını yaparsan egzoz sisteminde de kaçak yoksa işte o zaman sağlıklı karışım ideal yakıt tüketimi olur.birini yaptır diğerini bırak o zaman senkronu tutturamazsın Gökhan.
Red Machine!!!

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #2 : 15 Nisan 2014, 20:54:29 »
ne beyinmiş be! elektronik çıktı mertlik bozuldu. motor-şanzıman mekanik olacak, kırılana kadar devam, bunda yok devre yok kablo yok sensör, eski de olunca ömrünü tamamlıyor, biri bitiyor biri başlıyor, bu ülkede neden otomobil üretemezler, ürettirmezler anca lak lak bi numara yok, parayı yabancıya kaptır, millet yapar biz lak lak yaparız, boşuna dememiş bir çin alimi  ''leyleğin ömrü lak lakla geçer'' diye :)

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
« Yanıtla #3 : 15 Nisan 2014, 21:56:26 »
Eğer kutup başını sökünce beyin resetliyorsa diğer tüm ayarları da sıfırlayacak sonra ayarı kim yapacak yeniden adaptasyon parası vermeyecekmisin. Ayar kaçınca rölanti dengesizliği hatta stop etme de olacak bence sen hiç kendine iş arama.
Sorunun ne ki ona göre bi yol izlerdin.
 Eğer yakıt sarfiyatın fazla ise önce lamdazonu ölçtür yakıt ölçümünü ayarlayan parça o. sonra da diğer tüm ateşleme sistemin contaların sensörlerinin de bakımını yaparsan egzoz sisteminde de kaçak yoksa işte o zaman sağlıklı karışım ideal yakıt tüketimi olur.birini yaptır diğerini bırak o zaman senkronu tutturamazsın Gökhan.
anladım semih abi öyle aklıma takılda sorayım dedim bi zaten şuan sırada dist. ile lamda sönsörü var sırada ögtenci olunca hepsi bir arada olmuyo sıra sıra :D

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2014, 02:19:16 »
resetleme ile ilgili yazıyı resul (speedystop) yazmıştı, aklını kurcalayan bişey kalmasın ona sor.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
« Yanıtla #5 : 16 Nisan 2014, 02:54:02 »
resetleme ile ilgili yazıyı resul (speedystop) yazmıştı, aklını kurcalayan bişey kalmasın ona sor.
teşekkürler Kaan abi burayı görünce yazar speedystop

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #6 : 16 Nisan 2014, 12:14:19 »
teşekkürler Kaan abi burayı görünce yazar speedystop

Merhaba;

Yapmak istediğiniz şeyi kutup başlarını çekmeden aracınızı 100 km benzinde kullanarakta yapabilirsiniz. Kutup başı sökmeyi ben tabiri caizse beyni karışmış araçlar için yazmıştım.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
« Yanıtla #7 : 16 Nisan 2014, 18:39:19 »
Merhaba;

Yapmak istediğiniz şeyi kutup başlarını çekmeden aracınızı 100 km benzinde kullanarakta yapabilirsiniz. Kutup başı sökmeyi ben tabiri caizse beyni karışmış araçlar için yazmıştım.
anladım teşekkür ederim bilgi için