Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: beyinde ateşleme cıkışı arızası gösteriyor yardımlarınızı rica ediyorum  (Okunma sayısı 5002 defa)

Çevrimdışı alper34

Otomobil
    polo n6 sportline
  • Volkswagen Türkiye
arkadaşlar aldığımdan beri bu sorunla uğraşıyorm  distirbtr cıkma orjinal taktılar ateşleme bobini buji buji kablosu taktırdım yine çözemedik valla cok bunaldım arada tekliyo araba düşük viteste arada sokak arasında giderken stop ediyor yok yok artık yani bi care bulamadım yada düzgün vw den anlayan bi ustada denk getiremedik heralde sizin tavsiye ediceğiniz yada anlayan arkadaşlar varsa bi el atın kurtulmak istiyorm bu sorundan yada satıcam en son  care artık gerçekten artık maddi manevi yoruldum uğraşmaktan yardımlarınızı rica ediyorm beyler  ne yapabiliriz aldığımz parçalarmı uyum sağlamadı anlamadım.

arkadaşlar aldığımdan beri bu sorunla uğraşıyorm  distirbtr cıkma orjinal taktılar ateşleme bobini buji buji kablosu taktırdım yine çözemedik valla cok bunaldım arada tekliyo araba düşük viteste arada sokak arasında giderken stop ediyor yok yok artık yani bi care bulamadım yada düzgün vw den anlayan bi ustada denk getiremedik heralde sizin tavsiye ediceğiniz yada anlayan arkadaşlar varsa bi el atın kurtulmak istiyorm bu sorundan yada satıcam en son  care artık gerçekten artık maddi manevi yoruldum uğraşmaktan yardımlarınızı rica ediyorm beyler  ne yapabiliriz aldığımz parçalarmı uyum sağlamadı anlamadım.

Aceba denedinizmi lpg de de aynı problem oluyormu genelde lpg enjektörü yapabiliyor.ben kendi aracımda ustanın gazına gelip distribütör ü değiştirmiştim sadece bobin yanmıştı ama distribütör ü de değiştirmişlerdi ondan sonra boğaz kelebeği arıza vermişti eski distribütör ü takınca düzelmişti ama bizim taktığımız yan sanayiydi orjinal bulamamıştık
Gecen hafta forumda bir arkadaş ta benzer şikayetler den yakınıyordu krank devir sensorüyle aracı düzelmişti o da bobin felan değiştirmişti yanlış hatırlamıyorsam ayrıca krank devir sensör arızası bilgisayarda da çıkmıyormuş usta şikayetlerden tespit etmiş

Golf 3 bölümünde viteste giderken stop ediyor diye başlık atmış arkadaş bi oku istersen

Çevrimdışı alper34

Otomobil
    polo n6 sportline
  • Volkswagen Türkiye
hocam merhabalar aracımda lpg yok valla krank  sensor kablosu neden  olabilirmi sizce sizin değiğiniz konuda adam 4000 devirde stop görüyorum diyor bnde öle bi sorun yok bnde düşük devirde dur kalklarda ara ara yapıyor beyindende baktıığmzda ateşleme arızası görüyoruz ateşeleme cıkışı şaşe kopuk gibi bişey yazıyor.
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2016, 03:16:05 Gönderen: alper34 »

hocam merhabalar aracımda lpg yok valla krank  sensor kablosu neden  olabilirmi sizce sizin değiğiniz konuda adam 4000 devirde stop görüyorum diyor bnde öle bi sorun yok bnde düşük devirde dur kalklarda ara ara yapıyor beyindende baktıığmzda ateşleme arızası görüyoruz ateşeleme cıkışı şaşe kopuk gibi bişey yazıyor.
Krank devir sensör arızası bilgisayarda görülmüyormuş ondan söyledim. Ama çıkan arızaya göre bobin şase almıyor olabilir bobinin kaportaya vidalandığı yeri bir kontrol edebilirsiniz şaseyi ordan alıyordu herhalde vidayı sıkılayın yada şase almasını sağlayın birde distribitör den bobin e giden tek li ince bir kablo var onu da bir kontrol edin belki kalkışlarda felan motor esneyince temassızlık yapıyordur ikisinden biri bazen kabloyu kısa takıyorlar veya bobinin vidası silecegin orda olduğu için sıkılamıyorlar sonuçta parçalarınız yeni arıza yapması için bir sebep yok

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
Ateşleme arıza kodu veriyor usta bunu teşhis edip düzeltemiyorsa ustanızdan vazgeçin.Ankarada olsaydınız tevsiye edebilecegim usta olurdu.
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.