Gönderen Konu: Benzin Kokusu  (Okunma sayısı 25770 defa)

Çevrimdışı bybelfagor

• POLO 6N 1998 TRAKYA
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: POLO 6N 1998
Benzin Kokusu
« : 08 Mayıs 2014, 17:05:29 »
Arkadaşlar Merhaba;

Size bir sorum olacak; 1998 6N AEE motor aracımdan benzin kokusu geliyor özellikle ilk çalıştırdığım da ve durduğumda yğun olarak mevcut özelliklede arkadan geliyor. Nereden geliyor olabilir bileniniz tecrübe edeniniz var mı acaba? Teşekkürler.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
Ynt: Benzin Kokusu
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2014, 17:22:17 »
benzin otomatiğinin oraya gelen hortumları kontrol et büyük ihtimal kaçak var.hortum çatlamış olabilir.

Çevrimdışı bybelfagor

• POLO 6N 1998 TRAKYA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Mayıs 2014, 17:33:31 »
Merhaba cevabınız için teşekkürlerler. Bu benzin otomatiği tam olarak nerededir? :-\

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2014, 18:06:58 »

bu hortumları takip et bi yerinde kesin bi kaçak vardır.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2014, 18:21:02 »

bu hortumları takip et bi yerinde kesin bi kaçak vardır.

Hocam boğaz kelebeğine giren hortum hava hortumu benzin enjektörlerden başka bi yere gitmiyor. Bu aracın sorunu log li ise ayarları düzgün yapılmadığından benzinde zengin karışımda kalmış şayet benzinli ise ilk çalıştırmada gelen benzin kokusu normal çünki motor soğuk olduğundan araç zengin karışım yapıyor. Ama ısındıktan sonrada geliyorsa altta benzin deposu ve hortumları kontrol edilmeli
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Mayıs 2014, 18:46:39 »

sanırım açıklayıcı olmuştur.
bybelfagor kardeşim o ilk gösterdiğim hortumları kelebeğe kadar takip et.çalıştırarakta bi dene en çok nerden geliyor koku.egsozunada bi baktır oda yapar delik varsa.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Mayıs 2014, 18:48:58 »
resul ben benzin girişini çizmeye çalıştım ilk resimde belki yanlış anladın.kelebekte 2 giriş vardır.
1 benzin girişi sarı renkli demir boru.
2.hava girişi üstteki yuvarlak kapaklı delik.

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #7 : 08 Mayıs 2014, 20:30:56 »
Ben bi konuda gaz kelebeğinin üzerindeki o sarı girişe benzin gidiyor demiştim herkes itiraz etmişti o zaman oraya giren hortumun ne işe yaradığı bilen varsa söylesin dedim kimseden ses çıkmadı şimdi İbrahim arkadaşımız da aynı şeyi söylüyor.Ya benim dediğim doğruydu ya da İbrahim ile ben yanılıyoruz bu konuda.
Bu da dediğimi doğrulayan bir konu örnek:
http://www.vwtr.net/forum/polo-6n/polo-bogaz-kelebegi-temizligi-adim-adim-resimli-anlatim-t5117.0.html
Bu arada ekleyim o kırmızı işaretli yerdeki biri şeffaf diğeri hortum şeklindeki borular aktif karbon filtresinden geliyor.Benzin kokusuna gelince Resülün de dediği gibi zengin karışımdan kaynaklanabilir ilk çalıştırma da ama durduğunda da yoğun şekilde geliyor diyor arkadaş o zaman akla kaçak mı var sorusu geliyor tıpkı lpg li araçlarda her daim yoğun gaz kokusu gelmesi gibi bu da yine kaçak olduğundan benim aracım lpg li gazda kullanımda ne içerde ne dışarda hiç koku sorunu yoktu Resül senle birlikte gezdik bilirsin.Ben arka benzin pompasına giden filtreye giden hortumlarında kontrol edilmesini tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2014, 20:31:43 Gönderen: bluerose1 »
Red Machine!!!

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #8 : 09 Mayıs 2014, 06:22:56 »
arka ciftli koltugu kaldir orda benzin pompa kapagi var metal 3 vidalidir onu sok bak ordaki girislerden biri sizdiriyor olabilir bende yasamistim bir tane giris gevsemis ordan kaciriyormus l

6N 99 AEE 1.6
I Love PoLo

Çevrimdışı bybelfagor

• POLO 6N 1998 TRAKYA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Mayıs 2014, 09:32:24 »
Merhaba Arkadaşlar; Öncelikle ilginize alakanıza çok teşekkür ederim. Okuduğum kadarı ile üç farklı arkadaştan üç farklı öneri gelmiş yarın arabayı komple talan ediceğim çatlak patlak artık neyse umarım bulursam, Buradan paylaşırım. Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2014, 09:38:19 Gönderen: bybelfagor »

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #10 : 09 Mayıs 2014, 14:06:22 »
Merhaba Arkadaşlar; Öncelikle ilginize alakanıza çok teşekkür ederim. Okuduğum kadarı ile üç farklı arkadaştan üç farklı öneri gelmiş yarın arabayı komple talan ediceğim çatlak patlak artık neyse umarım bulursam, Buradan paylaşırım. Teşekkürler.
İnş sorunu kolay ve külfetsiz biçimde çözersin Eren.
Red Machine!!!

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Mayıs 2014, 14:17:31 »
Ben bi konuda gaz kelebeğinin üzerindeki o sarı girişe benzin gidiyor demiştim herkes itiraz etmişti o zaman oraya giren hortumun ne işe yaradığı bilen varsa söylesin dedim kimseden ses çıkmadı şimdi İbrahim arkadaşımız da aynı şeyi söylüyor.Ya benim dediğim doğruydu ya da İbrahim ile ben yanılıyoruz bu konuda.
Bu da dediğimi doğrulayan bir konu örnek:
http://www.vwtr.net/forum/polo-6n/polo-bogaz-kelebegi-temizligi-adim-adim-resimli-anlatim-t5117.0.html
Bu arada ekleyim o kırmızı işaretli yerdeki biri şeffaf diğeri hortum şeklindeki borular aktif karbon filtresinden geliyor.Benzin kokusuna gelince Resülün de dediği gibi zengin karışımdan kaynaklanabilir ilk çalıştırma da ama durduğunda da yoğun şekilde geliyor diyor arkadaş o zaman akla kaçak mı var sorusu geliyor tıpkı lpg li araçlarda her daim yoğun gaz kokusu gelmesi gibi bu da yine kaçak olduğundan benim aracım lpg li gazda kullanımda ne içerde ne dışarda hiç koku sorunu yoktu Resül senle birlikte gezdik bilirsin.Ben arka benzin pompasına giden filtreye giden hortumlarında kontrol edilmesini tavsiye ederim.
itiraz eden mi var prinç sarı renkli o boru benzin girişidir.o 2 boruda doğru karbon filtreden geliyor ama filtreye benzin nerden gidiyor tabiki depodan gelen hortumlardan yani hepsini takip edip incelemek gerek.hadi kolay gelsin.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #12 : 09 Mayıs 2014, 16:05:26 »
itiraz eden mi var prinç sarı renkli o boru benzin girişidir.o 2 boruda doğru karbon filtreden geliyor ama filtreye benzin nerden gidiyor tabiki depodan gelen hortumlardan yani hepsini takip edip incelemek gerek.hadi kolay gelsin.

???
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #13 : 09 Mayıs 2014, 19:31:14 »
lambda sensörü bozuk olan araçlardada her daim sıcak soğuk faretmez biraz benzin kokusu olabilir buda siznde dediğiniz gibi beyin yanma olayını tam ayarlayamayıp zengin karışım yakmasıdır. buda gözardı edilmemeli.
_-OĞLUM ve POLOM-_