Gönderen Konu: benzin göstergesi konusunda acil yardım  (Okunma sayısı 17202 defa)

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
benzin göstergesi konusunda acil yardım
« : 28 Eylül 2009, 01:11:46 »
arkadaşlar öncelikle herkeze selamlar.
bende 97 polo 1.6 hb var.
problemim şu.
aracımın benzin göstergesindeki kırmızı çizgiye ibrenin inmesiyle arabanın stop etmesi bir oluyo.yani benzin ışığının yanmasıyla yolda kalmam bir oluyo.daha önce benzin aldığımda pompacı çocuğun benzin deposu girişindeki mandala basarak "abi burası yedek depo istersen doldurayım" demesiyle bende doldur dedim.acaba sorun burdamı.
yoksa bazılarının dediği gibi depomda havamı var.
yoksa yine birilerinin dediği gibi ibredemi problem var.

yardımcı olursanız sevinirim.

iyi forumlar..
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2009, 01:12:38 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı emir18rebrov

• Profili Görüntüle
Ynt: benzin göstergesi konusunda acil yardım
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2009, 01:32:09 »
bnm bilidiğim sizn kasa pololarda benzin ışığı yok ya da bitmeye cok yakın olunca ışık yanıyor.

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2009, 09:34:33 »
Kırmızı çizgi zaten benzin ışığının yanması demek ayrıca ışık yok ama hiç mi gidemiyorsunuz kırmızı çizgideyken?Yoksa ortanın altına kadar iniyor mu? İniyorsa normal.
Yedek depo yok orası genleşme borusu ama uzun yolda doldurulabilir benzin beklemeyeceği için.
Kontak açık benzin doldurulunca bazen ibre takılı kalabiliyor en iyisi depoyu tam bitirmemek.
Ayrıca hava tahliye valfi var, depo hava yapmaz :tamamdir
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2009, 11:57:18 Gönderen: ahmed6042 »
Das auto.

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2009, 21:28:32 »
bnm bilidiğim sizn kasa pololarda benzin ışığı yok ya da bitmeye cok yakın olunca ışık yanıyor.

sanırım yanlış biliyorsun kardeşim.benimkinde var ışık.fakat ışığın yanmasıyla yolda kalmam bir oluyo malesef  :)
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2009, 21:31:00 »
Kırmızı çizgi zaten benzin ışığının yanması demek ayrıca ışık yok ama hiç mi gidemiyorsunuz kırmızı çizgideyken?Yoksa ortanın altına kadar iniyor mu? İniyorsa normal.
Yedek depo yok orası genleşme borusu ama uzun yolda doldurulabilir benzin beklemeyeceği için.
Kontak açık benzin doldurulunca bazen ibre takılı kalabiliyor en iyisi depoyu tam bitirmemek.
Ayrıca hava tahliye valfi var, depo hava yapmaz :tamamdir

şimdi söyle söyleyeyim.çeyrek deponun içinde 3 adet kırmızı çizgi var.bunlardan en sağdakinin ( yani full tarafta olanın ) üzerine geldiği anda bitiyor benzin.daha doğrusu araç stop ediyor ve çalışmıyor  :-\ ben tabi yine her ihtimale karşın benzini hiç yarım deponun altına indirmiyorum.ama neden böyle oluyor onuda bilmiyorum malesef  :(
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2009, 21:31:31 Gönderen: relaxizmir »

Çevrimdışı TheSaint

• Polo yordun beni...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2009, 21:35:13 »
Merhabalar,

Bende de aynı sorun vardı. Çeyrek depo altına inince yolda kalıyordum. Benzin pompasının motoru değişince problem çözüldü. Bence kontrol ettirmende fayda var.

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2009, 00:15:49 »
Merhabalar,

Bende de aynı sorun vardı. Çeyrek depo altına inince yolda kalıyordum. Benzin pompasının motoru değişince problem çözüldü. Bence kontrol ettirmende fayda var.

merhaba.
sende bu problem ne zaman vardı?birde ne kadara yaptırdığını söylersen memnun olurum  :-[

Çevrimdışı hasan881

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Eylül 2009, 01:04:37 »
sorun pompada arkadsaım baska cozumu yok benzın pompası depoda benzın azaldıgında pompalama gorevını tam anlamıyla yapamıyor ve stop edıyor pompa sıfırda olsa en altlarda pompalarken zorlanır bu yuzden deponuzu herzaman ısık yanmadan ceyregın altına ınmeden doldurmaya ozen gosterın

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2009, 17:54:02 »
şimdi söyle söyleyeyim.çeyrek deponun içinde 3 adet kırmızı çizgi var.bunlardan en sağdakinin ( yani full tarafta olanın ) üzerine geldiği anda bitiyor benzin.daha doğrusu araç stop ediyor ve çalışmıyor  :-\ ben tabi yine her ihtimale karşın benzini hiç yarım deponun altına indirmiyorum.ama neden böyle oluyor onuda bilmiyorum malesef  :(

Şamandıranın ayarı kaçmış depo sökülüp ayarlanması gerekiyor. Sadece işçilik ödersin. Dikkatli ol benzin pompasını yakarsın. BÜTÜN ENJEKSİYONLULARDA BENZİN ÇEYREĞE SDÜŞÜNCE ALINMALI. AKSİ TAKTİRDE ENJEKTÖR TIKANIR, BENZİN POMPASI YANAR.

BİZİM İHTİYAR DELİKANLILARIN TÜM PARÇALARI 9-10 YILI VE 100.000KM Yİ DOLDURDUĞUNDAN ÇOK FAZLA TOLERANS BEKLENMEMELİ.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2009, 21:13:52 »
sanırım yanlış biliyorsun kardeşim.benimkinde var ışık.fakat ışığın yanmasıyla yolda kalmam bir oluyo malesef  :)
99 lara kadar olan modellerde benzin ışığı yok sizin göstergenin farklı olma ihtimali varmı?

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Ekim 2009, 15:16:37 »
Benim araçta ışık yandıktan sonra bir defa denemek için 50 Km daha gittim sanırım bir 10 Km daha giderdi tecrübeyle sabit.Ama genelde ışık yandıktan sonra benzin alırım ne olur ne olmaz benzin az kaldığında hem benzin pompası zorlanabilir hemde depo tabanında tortulaşma varsa tıkanma yapar.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 03 Ekim 2009, 15:39:31 »
99 lara kadar olan modellerde benzin ışığı yok sizin göstergenin farklı olma ihtimali varmı?

göstergenin değiştirilmiş olabileceğini sanmıyorum.ama benzin ışıı var bundan eminim.

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Ekim 2009, 15:40:10 »
Benim araçta ışık yandıktan sonra bir defa denemek için 50 Km daha gittim sanırım bir 10 Km daha giderdi tecrübeyle sabit.Ama genelde ışık yandıktan sonra benzin alırım ne olur ne olmaz benzin az kaldığında hem benzin pompası zorlanabilir hemde depo tabanında tortulaşma varsa tıkanma yapar.

kesinlikle haklısın.aynı yoldayız  :)

Çevrimdışı atalaysam

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 03 Ekim 2009, 16:20:35 »
kardeş şamandıra problemin var bence onu goster şamandıra ayarı yapsınlar