Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: benzin enjektör sesi??  (Okunma sayısı 9141 defa)

benzin enjektör sesi??
« : 27 Kasım 2008, 13:59:18 »
sportlinemın kaputunu actığımda tıs tıs tıs  ses geliyordu siboplardan diyemi ilk etapta korktum tamircime gittim sesin enjektörlerden geldiğini söyledi bana. Bu ses normalmidir neden yapar  sizlerdede mevcutmu yoksa benmi kılım biraz :)

Ynt: benzin enjektör sesi??
« Yanıtla #1 : 27 Kasım 2008, 14:40:11 »
sportlinemın kaputunu actığımda tıs tıs tıs  ses geliyordu siboplardan diyemi ilk etapta korktum tamircime gittim sesin enjektörlerden geldiğini söyledi bana. Bu ses normalmidir neden yapar  sizlerdede mevcutmu yoksa benmi kılım biraz :)
Ben normalde öyle bir ses duymuyorum ancak;
Birkeresinde boğaz kelebeğini temizlemek için hava filtre kapağını açarken nasıl becerdimse kenardaki ince hortumu yerinden çıkartmışım. Kelebeği temizledikden sonra kaputu kapatmadan aracı çalıştırdığımda biryerden hava kaçırıyormuş gibi sürekli tıısss diye bir ses vardı. Bakmadığım yeri kalmamıştı. Kayıncoya gösterdiğimde şöyle bir baktı. tık diye hortumu bulup yerine takmıştı.
Acaba sende aynı şey çıkmış olabilirmi?
Hortum motor bölümünden sileceklerin, polen filtresinin olduğu bölüme geçiyor. arada ince beyaz plastik bahsettiğim hortumunun takılacağı yer var. Tam orta kısımdaydı. Dışı örgülü hortumlardan bahsediyorum

« Yanıtla #2 : 27 Kasım 2008, 17:54:41 »
yok yok devamlı bir tıs sesi degil bu enjektörlerden geldiği bellii zaten benim merak ettiğim bu ses normalmi yoksa bir problemmi var

« Yanıtla #3 : 27 Kasım 2008, 19:14:37 »
yeni model arabaların çoğundan gelen sesdenmi bahsediyorsunuz? örneğin X5 ler resmen tıslayarak gidiyor. kesin farketmişsinizdir.

« Yanıtla #4 : 27 Kasım 2008, 20:39:20 »
yeni model arabaların çoğundan gelen sesdenmi bahsediyorsunuz? örneğin X5 ler resmen tıslayarak gidiyor. kesin farketmişsinizdir.

bilemiyorumki demek istediğin sesi turbo dizellerdede ona benzer ses oluyo

Çevrimdışı canted

• efsaneler ölmez yanlızca şekil degiştirir
« Yanıtla #5 : 29 Ocak 2009, 00:14:03 »
arkadaşlar banada acil benzin hortumu lazım kaçırıp duruyo devamlı koku var sitede bulabilecegim biyer bilen varmı
açılmamış kanatların büyüklüğü bilinemez

« Yanıtla #6 : 29 Ocak 2009, 01:12:30 »
benzin hortumunu bizim çağlayandaki tükanda babam satıyor :) eğer yakınsan oraya 224 56 55 den adres alabilirsin:) metre işi satıyoruz, her türlü çapta var, metresi kaç para unuttum ama ucuz yani :)

maslak oto sanayi, 4. levent eski otosanayi, aksaray, taksim, anadolu yakasında da bir sürü yer var

Çevrimdışı canted

• efsaneler ölmez yanlızca şekil degiştirir
« Yanıtla #7 : 29 Ocak 2009, 21:06:04 »
sagoloun arkadaşlar bugün benzin hortumunu hallettim  1.500 tl ye aldım ve kendim taktım şimdi sorun kalmadı dün 30 tl lik benzini boşa harcadım yazık
açılmamış kanatların büyüklüğü bilinemez