Gönderen Konu: baski balatasi bu duruma neden olur mu?  (Okunma sayısı 3060 defa)

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
baski balatasi bu duruma neden olur mu?
« : 10 Ekim 2008, 16:04:44 »
merhaba.forumda aciklandigi gibi motor sogukken calistirip kalktiktan sonra araba 2.viteste ucmak istiyor.bu her arabada olur diye dusunuyorum.yani devrin artmasi normaldir heralde...fakat benim sorunum baska.1 hafta once debriyajda bi sorun var gibiydi.gecenlerde rotilleri degistirdim.usta da fark etmis bu durumu.yani 1. vitese takarken sorun oluyor yani bosta kaliyor sanki vites.ve o yuzden yokus yukari da gaza bastigimda araba bagiriyor...baski balatanin degismesi lazim dedi ben bu durumu ona anlatinca.2-3 gundur de zaman zaman(her durusta OLMUYOR) arabayi durdurdugumda ve bosa aldigimda.devir saati 20 ye yaklasiyor ve sanki ben gaza basiyormusum gibi oluyor!!!basmadigim halde araba inn innn yapiyor yani:)bu durum sizce neden olabilir?baski balatasini degistirince sorun ortadan kalkacak mi?hemen degistireyim mi?tesekkur ederim.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2008, 16:06:31 Gönderen: polo35 »

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
Ynt: baski balatasi bu duruma neden olur mu?
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2008, 21:30:18 »
boştayken devir saati oynuyorsa boğaz kelebeğinde sorun vardır temizletip adaptasyonu yaptırırsanız düzelecektir.baskı balatada sorun olduğu belli bence değiştirebilirsiniz.

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2008, 11:13:33 »
bogaz kelebeginin bu duruma neden olabilecegini duymustum yerini de biliyorum.adaptasyon tam olarak ne?tesekkurler

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2008, 22:21:58 »
bogaz kelebegindenmis arkadaslar(sanirim)benim usta yoktu fakat temizlettim falan olmadi sonra bi ayar daha cekildi duzeldi.bakalim bi daha sorun cikacak mi?