Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Baskı Balata Sizlere Ömür  (Okunma sayısı 10729 defa)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
Baskı Balata Sizlere Ömür
« : 12 Ağustos 2008, 15:00:40 »
Ne şans varmış bendede ya tam garaja girerken vites geçmedi zaten su koyverip duruyordu tam koyverdi bu sefer eh bizede parçacı yolu göründü bakalım,Arkadaşlar marka öneriniz varmı birde fiyatları üç aşağı beş yukarı biliyormusunuz?

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: Baskı Balata Sizlere Ömür
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2008, 23:41:25 »
Ne şans varmış bendede ya tam garaja girerken vites geçmedi zaten su koyverip duruyordu tam koyverdi bu sefer eh bizede parçacı yolu göründü bakalım,Arkadaşlar marka öneriniz varmı birde fiyatları üç aşağı beş yukarı biliyormusunuz?

luk ben passata sordum bilya vs dahil 147 lira demişti oto mekanik ?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2008, 01:43:27 »
geçen sene 170 mi 190 Ytl mi neydi luk olarak işçilik felanı ıvırı zıvırı
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2008, 02:21:21 »
baskı balatamı değiştireli daha 3 hafta olmadı. aracımı 1 ay önce aldım ve ilk işim baskı balata değişimi oldu diyebilirim. 155 YTL ye baskı balata setini aldım. ama işçiliği biraz "evlat acısı" gibi koydu diyebilirim...200 YTL...göztepe sanayi... (99 POLO)

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2008, 08:38:31 »

geçmiş olsun. motor numarana göre baskı balatanın luk numarasını öğren ve ona göre al.
pul koyma işi 2,5 ay dayanıyormuş demek ki:)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #5 : 13 Ağustos 2008, 12:47:33 »
geçmiş olsun. motor numarana göre baskı balatanın luk numarasını öğren ve ona göre al.
pul koyma işi 2,5 ay dayanıyormuş demek ki:)
en azından 2.5 ay götürdü onada şükür bu aralar piyasalar sıkışık olunca bizde nakite sıkıştık  :tamamdir işçiliği 100 ytl'ye hallediyorum ama bir türlü marka kararı veremedim valeo,luk yada sacsh her kes bir şeyler söylüyor fiyatlar aşağı yukarı birbirine yakın bakalım nasıl çıkacağız işin içinden.

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #6 : 13 Ağustos 2008, 12:58:59 »
markaya takılma, standart ölçülerdeki markaların kaliteleri hemen hemen aynıdır.
luk numarası standarttır, valeo yada sachs ın numaralarıyla kıyaslayabilirsin luk numarasını.

« Yanıtla #7 : 14 Ağustos 2008, 23:40:55 »
Pul koymak ayağını sürekli debreyajın üzerinde tutmaktan farksız. Belki de balata bu yüzden bitti :D

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2008, 21:06:06 »
Pul koymak ayağını sürekli debreyajın üzerinde tutmaktan farksız. Belki de balata bu yüzden bitti :D

yok abicim neden bittiğini bulduk araç vitesi garçlamaya başladığında debriyaj telini ve oturduğu yeri kontrol ettirmek gerekiyormuş benim düldülün debriya telinin kasaya oturduğu yerdeki plastik parça kırıldığından balatanın yayını kırmış gerçi o paraçayı bulamadık ama getirtene kadar idaraten telin içeri kaçmaması için pul koyduk (gene ama bu sefer farklı amaç  ^-^) sachs baskı balata setini 150 ytl debriya teli 55 ytl'ye mal oldu işçiliği hiç sormayın söylesem inanamazsınız sağolsun kuzenin arkadaşı idi 50 ytl verdim gerçi bilgisayarını tamir edeceğim karşılıklı anlaştık  :tamamdir normalde işçilik 125 ytl şanzıman 1 saatte indirip taktı ama tel baya uğraştırdı allahtan fakettikte yeni balatayıda sıyırmadık

Bu arada bana küçük bir tüyoda verdi bizim araçların hb'lerin 2001'e kadarı polo klasiklerin tamamının şanzımanları golf mk1 ile aynı imiş clasiklerin tüm dişlileri 1e1 aynı hb lerin ise büyük çoğunluğu aynı imiş malumunuz mk1 in bir dişlisi 10 ytl ise clasic dişlisine 100 ytl istiyorlarmış arkadaş babadan vw'ci ve esas işi şanzıman gözü kapalı söktü taktı benim aracın şanzımanını o yüzden fazla para çıkarmasınlar.