Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Baskı balata bittigi nasıl anlaşılır?  (Okunma sayısı 5982 defa)

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
Baskı balata bittigi nasıl anlaşılır?
« : 01 Ekim 2014, 19:16:14 »
merhaba arkadaşlar son 1 aydır debriyaja bastıgımda devamlı sürtünme sesi geliyordu cılız olarak bu şekilde kullanıyordum ancak bugun ses acayip arttı debriyaja bastıgımda yüksek bir sürtünme sesi ayrıca vitese takıp debrıyajdan ayagımı çekene kadar yine yüksek bir sürtme sesi geliyor debriyaj bitmişmi demek bu 40 bin oldu degişeli bukadar çabuk bitmesi normalmi  yarın göstercem arabayı debrıyajdan derse usta  hangi marka almalıyım  sizce teşekkürler  ??? ???
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı kerem0537

• Otomobil
    Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
  • Kazasız Belasız...
Ynt: Baskı balata bittigi nasıl anlaşılır?
« Yanıtla #1 : 01 Ekim 2014, 20:33:24 »
bir yerde okumuştum. 4. vitese tak aracı debrijaydan yavaş yavaş kaldır ayağını. stop ederse bitmemiş demektir diye. yanlışta hatırlıyor olabilirim.

marka olarak sachs tavsiye ederim. ben çok zorladım halen iyiydi, 25bin km oldu sattım işte aracı. daha gideri vardı...
Shadow...

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #2 : 02 Ekim 2014, 15:18:51 »
Sachs...
Red Machine!!!

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #3 : 02 Ekim 2014, 16:14:22 »
Bence sizin debriyaj bilyesi ölmüş. Sökmüşken zaten işçiliği ödeyeceğinize göre takım olarak değiştirin gitsin.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #4 : 02 Ekim 2014, 20:03:42 »
Bugün götürdüm ustaya içindeki bilyalar dagılmış o sürtünme sesi yapıyormuş saten baskıda balatada bitmek üzereymiş Sachs marka debriyaj setiyle degişti debriyaj seti:200 tl işçilik 150 tl  anlıaycagınız 350 tl sıkışmış arabaya napalım mukadderat :D debriyaj okadar hafiflemiş okadar yumuşamaşki ilk kulanımda bocaladım vallahi :) artık arabayı daha dikkatli kullanma kararı aldım hernekadar  dizginleyemediğimiz bir sportlinımızda olsa  :D ;D zorlamıcam artık 98 model araba nede olsa...
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2014, 17:42:01 »
Bugün götürdüm ustaya içindeki bilyalar dagılmış o sürtünme sesi yapıyormuş saten baskıda balatada bitmek üzereymiş Sachs marka debriyaj setiyle degişti debriyaj seti:200 tl işçilik 150 tl  anlıaycagınız 350 tl sıkışmış arabaya napalım mukadderat :D debriyaj okadar hafiflemiş okadar yumuşamaşki ilk kulanımda bocaladım vallahi :) artık arabayı daha dikkatli kullanma kararı aldım hernekadar  dizginleyemediğimiz bir sportlinımızda olsa  :D ;D zorlamıcam artık 98 model araba nede olsa...

bende geçen ay değiştirdim debriyaj + triger  bocalamamak elde değil :)
volkswagen candır ;)

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2014, 18:00:08 »
önceki ne markaydı?

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #7 : 12 Kasım 2014, 09:48:47 »
Aracın son hızı düşmüşse, pedal yukarıdan kavrıyorsa, kavrama anında stop etme eğilimi azsa, yokuş yukarı geri viteste zorlanıyorsa debriyaj balatası ömrünü tamamlamaya yaklaşmış demektir.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)