Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Başımıza gelmiyen kalmadı...  (Okunma sayısı 4005 defa)

Başımıza gelmiyen kalmadı...
« : 11 Haziran 2014, 19:31:16 »
Evet arkadaşlar beni hiç üzmez diye düşünerek aldığım polomda büyük bir hüsrana uğradım araçla ıspartaya gitmem gerekti yol için bütün bakımlarını yaptırdım akü biraz zayıflamıştı onu değiştirdim yağı değiştirirken karterde sorun olduğunu fark ettiler karter dahil değiştirdik 240+180 akü parası ödedik neyse helali hoş olsun araç yola çıktı ıspartaya sorunsuz gittik lpg ile km de 19-21 kuruş arası yaktı fakat birde antalya yapalım dedik ki tam antalyaya giderken araç bir anda inanılmaz bir ses çıkarttı binlerce zincir koptu sanki her yeri duman bastı 110 km hızla giderken ne yapcağımızı şaşırdık neyseki durabildik hemen aracı terk ettik vede bulundumuz yerde telefon çekmiyordu her neyse öle böle bir çekici geldi aracı ısparta merkeze götürdük 200 tl çekici parası aldılar vede motorun yatak yaptığını öğrendik aracı istanbula çekiciyle getirsek 1.500 tl istediler bizde mecbur yaptıralım dedik 2 gün önce motor bulundu benim sınavlarım olduğu için mecburen istanbula otobüsle döndüm cuma günü hazır olur dediler geri gidip alıcam cuma günü kısmetse toplam olarak bana 1900 motor + 400 tl işcilik+100 tl motorun kargosu(ankaradan geliyormuş)+triger kayışıda eskimiş değiştirelim dediler bende olmuşken hepsi olsun tamamdır dedim toplamda bana 2900 tl fiyat çıktı aracı şuan satıyorum desem 13-14 bin sağolsun bayağa bir zarara soktu bizi megandan sonra vw iyi olur dedik fakat sonuçta yaşlı araba neyse cana gelmesin mala gelsin sizinlede paylaşmak istedim herkeze iyi forumlar :):)

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
Ynt: Başımıza gelmiyen kalmadı...
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2014, 21:08:14 »
Geçmiş olsun... yatak sarmışsa motor hepsine totalde 3000 TL. masraf iyi çıkmış burada olsa daha fazla istenir di bu kadar işe emin ol.
Red Machine!!!

« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2014, 21:18:44 »
dostum büyük geçmiş olsun allah beterinden saklasın :-\ valla bende iyicine bıktım geçen gün semih abiyle baya bi konuştuk sağolsun. :tamamdir ama sonunda benim gibi bir adamı da çileden çıkardı en kısa zamanda satıcam bende ben sorunsuz bir araba istiyorum artık bakalım kısmet

İstanbul masalı

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2014, 21:27:09 »
dostum büyük geçmiş olsun allah beterinden saklasın :-\ valla bende iyicine bıktım geçen gün semih abiyle baya bi konuştuk sağolsun. :tamamdir ama sonunda benim gibi bir adamı da çileden çıkardı en kısa zamanda satıcam bende ben sorunsuz bir araba istiyorum artık bakalım kısmet

Sportline da ne sorun varki? :-[
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2014, 21:53:35 »
geçmiş olsun, karter ve yağ değişiminden sonra yatak sarması ilginç, ne marka ve numara yağ koydular, filtre de değişmiş miydi, yağ kanallarına ya da pompaya tel süzgeci söküldüyse yabancı cisim kaçıp tıkamış ve bu yüzden sarmış olabilir.

« Yanıtla #5 : 12 Haziran 2014, 00:11:12 »
karter direkt değişti mi?

yağ pompası karterin içinde diye biliyorum. pompa yağlamayı kestiği için yatak sarmış olabilir. pompaya zarar verilmiş diyerek günahlarını da almak istemiyorum ama motoru yapan ustana bir sor, pompa ne durumda diye.

yağ falan eksiltmiyor muydu, hiç ara ara yağını kontrol ettiniz mi? öncesinde araçta çekiş zayıflığı, hırıltılı çalışma, egsozdan duman atma vesaire var mıydı?

« Yanıtla #6 : 12 Haziran 2014, 00:13:40 »
bu arada komple swap mı yapılıyor anlamadım, kapak yapılması gerekmiyor mu araca, blok da mı çatladı da komple motor geliyor?

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #7 : 12 Haziran 2014, 00:21:28 »
Ben dinledim adaşımın sıkıntısı büyük sportline dan soğumuş ben senin aracı örnek verdim benim bildiğimde sportline sorunsuzdur aee ye göre ama denk gelmiş.
Red Machine!!!

Çevrimdışı kerem0537

• Otomobil
    Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
  • Kazasız Belasız...
« Yanıtla #8 : 12 Haziran 2014, 00:53:42 »
geçmiş olsun. bende yaşadım aynı şeyleri alfa romeo ile. tekirdağ da kaldım...
Shadow...

Çevrimdışı mkkpnar

• Otomobil
    6N
« Yanıtla #9 : 12 Haziran 2014, 01:32:02 »
Cok gecmis olsun

« Yanıtla #10 : 12 Haziran 2014, 10:03:36 »

aslında çok büyük dertlerim yok açıkcası sıkıntının aslı benim sakınan göze çöp çabuk batar derler ya ondan benim olan şeylere aşıra değer veririm ve başına illa bişi gelir  ;D arabayı aldım maşallah sıkıntı yok form'a kayıt oldum buradaki sıkıntıları görünce aynıları bende çıkmaya başladı bende anlamadım  :melek:
İstanbul masalı

« Yanıtla #11 : 12 Haziran 2014, 10:05:13 »
Ben dinledim adaşımın sıkıntısı büyük sportline dan soğumuş ben senin aracı örnek verdim benim bildiğimde sportline sorunsuzdur aee ye göre ama denk gelmiş.

abi konuştuk seninle zaten benim sıkıntım bir pazar günüm var ondada kendimemi vakit ayırayım arabayamı bilemiyorum hafta içi ustalar 7 de kapatıyor sana anlattıklarım aslında basit çözülcek şeyler ama vakit yok :-\
İstanbul masalı