Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: bas belası aee motor  (Okunma sayısı 11387 defa)

Çevrimdışı altunokonur

bas belası aee motor
« : 08 Kasım 2016, 20:05:17 »
arkadaslar mrb aranıza yenı katıldım ismim onur aracı yenı aldım aee motor 98 model ve aracın üzerinde yan sanayı barcha marka distiribütör var ve bundan suphe etmeye basladım cunku aracta her zaman olmasada tekleme var bu konuyla ilgili hararet musuru denedım olmadı lpg enjektörlerım kırmızı olan bu motorda kırmızı mı kullanılır siyah mı irde klima actıgım  camları kaldırdıgım zaman araba stop edecek kadar devri dusuyo tekrar topluyo sizdede öyle mi yoksa arıza mı var lütfen yardımcı olun

Çevrimdışı koug

• Otomobil
    AFH Engine
Ynt: bas belası aee motor
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2016, 10:31:06 »
Öncelikle hayırlı olsun,

Daha önce bende barcha marka distribitör almıştım. Bu ürünü bana ispanya malı diye satmışlardı ancak maalesef öyle değil. Kalitesiz Çin malı bir ürün. Daha sonra İngiltere' den (Ebay) çıkma orjinal bosch distribitör aldım ve tüm sorunlarım ortadan kalktı. Öncelikle bu barcha marka distribitörü değiştirmenizi öneririm.

Siyah veya kırmızı enjektörler arasında hız farkı vardır. Bizim araçlarda ikisi de kullanılabilir.

Klima ve cam açtığınızda devir düşmesi ateşleme arızasına işaret ediyor. Muhtemelen orjinal distribitör aldığınızda güzel bir avans ayarı yaptırırsanız sorununuz çözülmüş olacaktır.

Çevrimdışı altunokonur

« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2016, 19:39:19 »
cevaplarınız için cok tesekkur ederim distiribitörü ne kadara almıstınız ve yurt dısından nasıl getirttiniz ben ankarada cıkma buldum bosch marka 250 lira istedi bu gun alanyada bi vw ozel servisine gittim adam önce gaz kelebegi bozuk dedi adaptasyon yaptı sonra teklerse yine git yan sanayi dist. al 2 3 sene binersin dedi kafam karıstı ben orj yanayım ama aldıgım cıkma dist nasıl cıkacak ondan süpheliyim

Çevrimdışı koug

• Otomobil
    AFH Engine
« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2016, 17:26:24 »
http://www.ebay.com/itm/VW-POLO-MK4-6N-94-99-DIZZY-DISTRIBUTOR-VOLKSWAGEN-GENUINE-030-905-205-AB-/361185411544?hash=item54185401d8:m:mgFdOTsDIerqnz4bL79FzkQ

Yukarı linkteki satıcıdan düzenli olarak alışveriş yaparım. Bazen kargoda ürünün kırıldığı bile oluyor ve hiç sormadan yenisini gönderiyor. Almak isterseniz kesinlikle öneririm. Arkadaşımın Golf' ü için çıkma hava yastığı, arka stop aldık. Maalesef çıkmacılar artık çakal oldu. O yüzden bu tarz alışverişlerimi hep bu satıcıdan yapıyorum.

« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2016, 19:04:18 »
Kafanız hiç karışmasın bu marka araçlarda kesinlikle orjinal distribütör den baskasını takmayın basıma geldi yan sanayi taktılar çekiş düşüyor yakıt artıyor boğaz kelebeği düzen tutmuyor resmen arabadan soğumuştum iş bilen bir usta orjinal distribütör ü taktı tüm arızalarım çözüldü ustalara kalsa boğaz kelebeği arızalı yada beyinden diyorlardı paranıza acımayın orjinal alın

Çevrimdışı altunokonur

« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2016, 02:23:05 »
Bu ebaaydan alma isi mantikli ama nasil alacagim yardimci olurmusunuz

« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2016, 23:31:11 »
onur kardeşim ben başımdan geçen deneyimimi senle paylaşmak isterim sonrasında distribütör değiştirirmisin sana kalmış...Aynı sorunu hatta daha da kötüsü başıma geldi bir gün uzun süre temizlemediğim boğaz kelebeğimi güzel bi temizleyim dedim.Herşey detaylı boğaz kelebeği temizledikten sonra sonra başladı arabaya gaz vermeden çelışmıyodu camları indirip kaldırırken stop edecek gibi klima kalorifer açarkende aynı.Ahada dedim temizlerken boğaz kelebeğini bozdum ustaya gittim boğaz kelebeğinde sıkıntılı dedi.kendisi parça tamiriyle uğraşmaz.Yan sanayi parçaylada uğraşmaz orjinal alırım takar ayar yapar.Araba saat gibi olur.Ne onun canı sıkılır nede benim  ;) ama söz konusu boğaz kelebeğidi hatrı sayılır bir paraydı alıp yaptıramadım.Arabayı bu şekilde 1 ay kadar kullandım sonra ne olduda araba kendi kendiliğine düzene girdi bir süre sonra.Şu an sorunsuz boğaz kelebeğini artık devir saati dalgalanırsa dikkatli bi şekilde hırpalamadan temizliyorum.Umarım senin arabanda düzene girer kurtulursun. :tamamdir

Çevrimdışı altunokonur

« Yanıtla #7 : 20 Kasım 2016, 21:37:52 »
Sniper kardesim verdigin bilgi icin tesekkur ederim ben bu araba sayesinde tamirci olacam cokta seviyorum ugrasmasini geçen bi arkadasta ayni arabadan vardi onun distiribitoru sokup benim arabaya taktim tabi onunki orj. Marelli marka idi neyse biraz avans ayari falan ugrastim baktim araba on numara cekisi gidisi devir dalgalanmalari falan yok olmustu ve bu sayede arizayi buldum simdi bana lazim olann bi distiribitor.

Çevrimdışı altunokonur

« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2016, 22:00:37 »
evet arkadaslar dist buldum ankaradan marelli marka 200 liraya aldım. taktım kapak, makara ve buji kablolaronıda  degistirdim sorunlardan kurtuldum cok sukur  toplam maliyet 300 lira allahtan dist ucuza aldım 500 isteyende oldu ben 200 e buldum. ama aramadım cıkmacı kalmadı.

Çevrimdışı savasporaz

Otomobil
    vw
« Yanıtla #9 : 15 Ocak 2017, 16:08:42 »
Koug kardeşim bende onerdiğin kişiden ebaydan bu urunu alıcam ancak burda yazan fiyat dışında birşey ödeniyormu ve kargo postahane aracılığı ile mi geliyor?